יום ראשון , אפריל 5 2020
דף הבית / חדשות אור יהודה / חינוך / תיכון יובלים יוצא לדרך חדשה

תיכון יובלים יוצא לדרך חדשה

תיכון יובלים באור יהודה ישנה את פניו כבר בשנת הלימודים הקרובה. במסיבת עיתונאים הוצגה הרפורמה שבמסגרתה תבוטל החלוקה לשלושה בתים שהונהגה בשנים האחרונות

תיכון יובלים באור יהודה

לאחר תהליך בדיקה עמוק שנערך על ידי ראש העיר, עו"ד ליאת שוחט וצוותי החינוך, הוחלט להפריד ממבנה הבתים ולהחיל מסגרת של חטיבת ביניים (ז'-ט') וחטיבה עליונה (י'-י"ב) בעלת רצף פדגוגי כבר משנת הלימודים הקרובה. שוחט: "אני אשקיע את מירב המשאבים כדי שהשינוי ישיג את מטרתו"


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


תיכון "יובלים" באור יהודה ישנה את פניו כבר בשנת הלימודים הקרובה. במסיבת עיתונאים שנערכה השבוע בהשתתפות ראש העיר, עו"ד ליאת שוחט, ומנהל התיכון, ד"ר נתי ברק, הוצגה הרפורמה שבמסגרתה תבוטל החלוקה לשלושה בתים שהונהגה בשנים האחרונות, כאשר התיכון יחולק לחטיבת ביניים (ז' עד ט') וחטיבה עליונה (י' עד י"ב). כמו כן, תתבצע הצרחה במבני בתי הספר, כאשר החטיבה העליונה תועבר למבנה ברחוב יקותיאל אדם (ששימש בעבר את תיכון פרקאוף), בעוד המבנה ששימש עד היום את תיכון יובלים בשדרות מנחם בגין ישמש מעתה את חטיבת הביניים.

במסיבת העיתונאים השתתפו גם המפקחת על אור יהודה מטעם מחוז ת"א במשרד החינוך, אתי ג'אן, מנכ"ל העירייה, עופר תודר, ומנהלת אגף החינוך, תמר חכימי. ראש העיר, ליאת שוחט, הציגה את מצב החטיבה והתיכון נכון להיום, לפיו קיימת ירידה דרמטית בכמות התלמידים במעבר מכיתה ט' ל-י'. השנה, למשל, למדו בכיתות ט' 296 תלמידים, אך בכיתות י' נותרו 173 תלמידים. "אחת המטרות של הרפורמה היא להשאיר את תלמידי אור יהודה בעיר", הצהירה שוחט. "אנחנו מקצים את כל המשאבים כדי שאיכות החינוך בתיכון תהיה ברמה הגבוהה ביותר, כך שהשינוי שלנו ישיג את מטרתו".

"במסגרת תהליך הלימוד שביצעתי יחד עם צוותי החינוך, עלה כי תלמידים המתחילים ללמוד בכיתה ז' חווים תחלופה של ארבעה מחנכים עד שהם מגיעים לכיתה י"ב, כל זאת בנוסף לעובדה שבמשך השנים האחרונות לא מונה מנהל שש-שנתי למסגרת, כנדרש", ציינה שוחט. "יחד עם מגמת עזיבה של תלמידי העיר לבתי ספר מחוץ לאור יהודה ורמת הישגיות שניתנת לשיפור, נוצרה בעיית תדמית בעיני הציבור והתלמידים סביב בית הספר".

במהלך החודשים האחרונים מאז כניסתה לתפקיד, ביצעה שוחט הליך בדיקה מקיף שכלל מפגשים עם מורים ומנהלות הבתים, פגישות עם נציגות ההורים ותלמידים וסיורים ברחבי הארץ כדי לבחון כיצד הדברים מתנהלים במוסדות חינוך אחרים. כמו כן, ביצעה ראש העיר התייעצות עם אנשי מקצוע ומפקחי משרד החינוך שהמליצו על השינוי, ומעבר לכך נתנו את ברכת הדרך והבטחתם לעמוד לרשות מערכת החינוך העירונית.

במסגרת השינוי, ייווצר רצף חינוכי ופדגוגי, כאשר העירייה תיקח אחריות על כל תלמיד במערכת החינוך העל יסודי. כמו כן, יושמו דגשים על שיפור ההישגיות של התלמידים ושל בית הספר, חינוך לערכיות ושירות משמעותי בצה"ל, שיפור והגדלה של היצע תכניות הלימודים וריענון צוותי ההוראה ושיפור התנאים.

ד"ר נתי ברק, מנהל התיכון השש-שנתי, ציין: "תיכון שש שנתי חזק שמשתפר יוצר מומנטום משמעותי שמשפיע על כל מערכת החינוך בעיר. המטרה היא בראש ובראשונה להעניק חוויה משמעותית לתלמידי העיר מכיתות ז' עד י"ב. אין לי ספק שאנחנו עומדים בפני שינויים משמעותיים שישפיעו על רמת החינוך של התלמידים יחד עם הקניית ערכים חשובים שנטפח בתיכון. עיריית אור יהודה ומשרד החינוך עומדים לצדנו בכל התהליך המשמעותי הזה, ואני בטוח שנצליח להעמיד את תיכון יובלים כמוסד לימודי מוביל באיזור בשנים הבאות".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל dnewsltd@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

עוזי אהרון צילום יחצ

אהרון לשוחט: "המקום הראשון בחינוך – מצג שווא"