יום ראשון , ינואר 17 2021
דף הבית / התקרה בבית הספר בגני תקווה קרסה לפני כשנה ואין מי שנותן תשובות להורים

התקרה בבית הספר בגני תקווה קרסה לפני כשנה ואין מי שנותן תשובות להורים

מעקב - יוני 2017, באתר הבנייה של הבית הספר יובלים בגני תקווה, תקרה בטון קורסת, מספר פועלים לכודים. המשטרה ומשרד העבודה פותחים בחקירה. בהמשך חוזר אותו הקבלן להמשיך לבנות. הילדים יכנסו לבית הספר בספטמבר ואין מי שלוקח אחריות

קריסת תקרה בגני תקווה
צילום ארכיון

יוני 2017, כוחות הצלה רבים מוזעקים לגני תקווה בעקבות קריסת תקרת בטון באתר בנייה של בית הספר יובלים בגני תקווה. אנשי פיקוד העורף וכוחות ההצלה מחלצים פועלים לכודים. הדרמה בשיאה.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


כעבור מספר ימים מודיעים כי האתר הבנייה נסגר בעקבות חקירת משטרה בשיתוף פקחי הבטיחות של משרד העבודה והרווחה. הורים הפונים למועצה שאחראית על על הקמת מבנה בית הספר לא מקבלים מענה מאחר והנושא נמצא בחקירת משטרה.

תקרה קרסה בגני תקווה
הודעת ראש המועצה מספר שעות אחרי אירוע הקריסה

לכתבות בנושא –
4 פצועים בקריסה תקרה בבית ספר בגני תקווה

חשיפה – התקרה קרסה הקבלנים עובדים כרגיל

מעקב אתר אונו ניוז חושף כי שנה אחרי, בית הספר נמצא לקראת סיום העבודות ואמור לקבל את התלמידים ב-1 בספטמבר וההורים  יישלחו את ילדהם למוסד חינוכי מבלי שקבלו דין וחשבון האם בית הספר בטוח.

ב13.6.2017 שלחה מועצת גני תקווה הודעה עדכון לתושבים – "תושבים יקרים, בשבוע שעבר קרסה יציקת בטון באתר הבנייה של בית הספר "יובלים". לא נוכל להתייחס לפרטי המקרה, שהרי הוא מצוי תחת חקירת משטרה, אך יחד עם זאת נבקש להבהיר מספר דברים ולהתייחס לטענות הנשמעות בימים האחרונים. הקבלן שנבחר לבצע את העבודה הינו קבלן שנבחר על ידי החברה למשק וכלכלה, מתוך מאגר קבלנים בסיווג "ג' 5" העומדים כולם בקריטריונים הגבוהים ביותר שקבעה המדינה. מועצת גני תקווה, כמו רשויות רבות אחרות, עושה כל שביכולתה לענות לצרכי הציבור ולאוכלוסייה הגדלה ופועלת להקמתם של מבני ציבור בהתאם לקצב האכלוס הגבוה בישוב.

"בניגוד לטענה הנשמעת – אין כל קשר בין מהירות העבודה לתקלה שאירעהמהירות העבודה באה לידי ביטוי בטיפול מהיר ואפקטיבי של ההליך הבירוקרטי הקודם לבנייה. על מנת לזרז את לוחות הזמנים בפועל, הפעיל הקבלן מס' צוותי עבודה שקידמו במקביל עבודות שלד ועבודות גמרבשום אופן אין הליך מהיר על חשבון זירוז שלבי בנייה או האצתם. אנו נערכים לאפשרות כי בשל חקירת המשטרה, בית הספר לא ייפתח בראשון בספטמבר והעיכוב בלוחות הזמנים יהיה בהתאם למשך זמן החקירה. במצב שכזה, ימשיכו הילדים שעתידים ללמוד ב"יובלים", להתארח בכיתות הפנויות שבבית הספר אילות, עד שהבנייה ביובלים תושלם עם סוף החקירה. צעד נוסף שתבצע המועצה כדי להבטיח את בטיחות המבנה הוא בדיקת עומסים. לאחר שתבוצע בשנית יציקת התקרה ויושלמו עבודות שלד המבנה, תתקיים בדיקת עומסים לתקרה החדשה, שתבטיח את עמידת המבנה בעומסים המתוכננים".

קריסת תקרה בגני תקווה
צילום ארכיון

בישיבת מועצה ב – 20 ליוני 2017 מעדכנת ראש המועצה על התפתחויות – "עדכון על התקרית באתר הבנייה של ביה"ס יובלים נמצא בחקירת משטרה. אני העליתי את זה גם לאתר ואני גם אדפיס לכם את זה. בעקרון קיבלנו אישור להחזיר את החזקה של השטח עד ה- 1.7 למשטרת ישראל לצורך החקירה. הם גייסו את מכון התקנים אני חושבת שהם בחרו, עוד לא, הם מקבלים את האחריות, הם עושים את הבדיקות שלהם וב- 1.7 אנחנו כנראה נוכל להמשיך את העבודה. כמובן נעדכן. הם קיבלו מביהמ"ש אישור לחזקה על השטח כדי להכנס לשם עד ה- 1.7"
היועצת המשפטית של המועצה רונית עובדיה מעדכנת את חברי המועצה "הם ביקשו את האתר ליותר זמן וליזי התעקשה שהיא רוצה להמשיך לקיים את העבודות כמה שיותר, ואנחנו הלכנו לבימ"ש, והם לא קיבלו את כל הזמן שהם רצו, ובינתיים עד ה- 1.7".

סגן ראש המועצה דורון בן דקון מנסה לברר בדיון במועצה האם הקבלן, המפקחים המהנדסים ימשיכו בעבודתם. בן דקון – "ואז מה, אותו קבלן שעשה ימשיך?" בתשובה לשאלותיו של סגן ראש המועצה ענתה ראש המועצה ליזי דלריצה – "אני מעדיפה לא להיכנס לפרטים שנמצאים בחקירה".

ב 7 באוגוסט2017 גבי שורש, מהנדס השלד בראיון ראשון לאתר אונו ניוז  מספר –  "חזרנו לעשות מחדש את הדברים, אנחנו בשלב של תכנונים, אנחנו יושבים  כל האנשים שתכננו את התוכניות וחושבים איך לעשות את זה אחרת, בחשיבה מחודשת".

שנה וחודשיים אחרי האירוע הקשה בבית הספר יובלים, אין מי שלוקח אחריות, משרדי הממשלה מטילים אחריות מאחד לשני, מועצת גני תקווה בוחרת לא לקחת אחריות ולמסור מידע לתושבים, ומשטרת ישראל ממשיכה בחקירה האירוע. הורים לילדים בבית הספר יצטרכו להיות בסימן שאלה גדולה, מי יכול להבטיח כי תקרת בטון לא תקרוס שוב בית הספר בזמן שתלמידים נמצאים בתוכו.

ממשרד העבודה והרווחה נמסר: אנא פנה לרשות המקומית ולמשרד החינוך לתגובות.
ממחוז מרכז במשרד החינוך נמסר כי בינוי ותחזוק מוסדות חינוך הינו נושא בסמכות הרשות המקומית.
ליזי דלריצ'ה ראש מועצת גני תקווה – מסרבת להגיב.

ממשטרת ישראל נמסר: עם קבלת הדיווח אודות האירוע, פתחה המשטרה בחקירה אשר עדיין מתנהלת ומטבע הדברים לא נוכל לפרט אודותיה.
החקירה מנוהלת בשיתוף עם מפקחי בטיחות של משרד העבודה והרווחה, מתמקדת בכלל התפקידים הרלוונטים לעבודות הבניה שהתנהלו במקום ובכלל ההיבטים הנוגעים להבטחת שלומו של הציבור.
משטרת ישראל תמשיך לחקור את המקרה ביסודיות ובמקצועיות במטרה להגיע לחקר האמת כשבתום חקירה יעבור התיק לגורם המשפטי הרלוונטי לקבלת החלטה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

יוסי בן יוסף נינג'ה ישראל צלם עומר אלפנדרי

באתי כדי לנצח – יוסי בן יוסף מקריית אונו בגמר נינג'ה ישראל