יום שישי , דצמבר 6 2019
דף הבית / ראשוני – חיידקים צואתיים נמצאו במי השתייה בגני תקווה

ראשוני – חיידקים צואתיים נמצאו במי השתייה בגני תקווה

תושבי גני תקווה מתבקשים להרתיח את מי השתיה בעקבות הימצאות חיידקיים במי שתייה מסוג קולי צואתי, המסוכן לבני האדם, מדובר בדגימות ראשוניות אך במשרד הבריאות לא לקחו סיכון ומורים לתושבים להרתיח את מי השתיה

כוס

גם תושבי גני תקווה מתבקשים להרתיח את מי השתייה בעקבות תוצאות חריגות והימצאות חיידקים במאגרי מקורות. במשך סוף השבוע האחרון התבקשו גם תושבי יהוד מונוסון להרתיח את מי השתייה בעקבות הימצאות חיידקים במים, במשרד הבריאות בודקים כעת האם יש קשר בין שני המקרים אשר צורכים את המים מאותם מקורות.
על פי מקור במשרד הבריאות, נמצאו חריגות בכניסה לישובים גני תקווה ואלעד,  שם התגלו חיידקים מסוג קוליפורם ,ומסוכן יותר חיידקי קוליפורם צואתי. התופעות הבריאותיות למי שמשתמש במי השתייה בעיקר בעיות במעיים כגון שלשול, כאבי בטן, בחילה ותופעות אחרות. חיידקי הקולי הצואתי עלולים להוות סיכון עבור תינוקות, ילדים צעירים ואנשים עם מערכות חיסון מוחלשות.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


דובר משרד הבריאות, אייל בסון ביקש למסור לציבור את ההודעה הבאה –  הרתחת מים בישובים אלעד וגני תקווה. בהמשך לחריגות שהתקבלו בתאריך 28.8.17 מחברת 'מקורות' אנו מודיעים על חובת הרתחת מים בישובים אלעד וגני תקווה. עד להודעה אחרת התושבים נדרשים להרתיח את המים לשתיה/ הכנת מזון/ הכנת תרופות/ צחצוח שיניים. (גם בשימוש מסנני תמי 4 ודומיהם יש צורך להרתיח). **כן ניתן להשתמש במים לצורכי רחצה וסניטציה ללא הרתחה.

ראש מועצת גני תקווה ליזי דלריצה – תושבים נכבדים, בשל חשד לזיהום מים במערכת ההספקה של חברת מקורות לגני תקווה ולישובים נוספים, הנחה משרד הבריאות הוראות שימוש במים:
1. יש להרתיח את המים לפני השימוש. מים המיועדים לשתייה, בישול, או לצחצוח שיניים יורתחו.
2. לשאר השימושים כמו הדחת אסלות, מקלחת, שטיפת רצפות וכו' ניתן להשתמש במי ברז כרגיל ללא הרתחה.
3. תאגיד מי תקווה ומועצת גני תקווה יעדכנו את התושבים בהקדם לגבי התפתחויות והנחיות נוספות ככל שיידרש, גם במידה ולא יהיה שינוי בזמן הקרוב
4. תאגיד מי תקווה, בשיתוף המועצה וחברת מקורות עושים ככל יכולתם כדי לאתר את התקלה ולפתור אותה בהקדם.
5. מוקד 106 ערוך עבורכם לכל שאלה. המוקד בוואטסאפ: 050-4880111

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

מיגון בסביון. צילום: אבי מנו

בטוחים מתמיד בסביון