יום שני , יולי 13 2020
דף הבית / אחרי התעללות במציל – לידר בגני תקווה תשלם 100 אלף שח פיצוי

אחרי התעללות במציל – לידר בגני תקווה תשלם 100 אלף שח פיצוי

בית המשפט לענייני עבודה, פסק, כי מרכז הספורט לידר, ישלם את מלוא כתב התביעה כנגד המציל ומדריך הכושר אחרי שלא הגישו כתב הגנה

לידר גני תקווה

בית המשפט האזורי לענייני עבודה, קיבל את כתב התביעה של המציל במועדון הספורט היוקרתי לידר בגני תקווה, אחרי התעללות והתעמרות שעבר מצד מעסיקיו במשך תקופה ארוכה שכללו אי מתן הפסקות בין משמרות,  אחרי 11 שעות משמרת כמציל נדרש לעבוד שעות נוספות. כאשר ביקש הצללה מהשמש, נענה בשלילה.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


גני תקווה

כאשר ביקש לבדוק את תלושי השכר שלו, גבו ממנו במועדון לידר 528 שח עבור הדפסת התלושים. המציל טוען בכתב התביעה כי למעשה פוטר בפועל כאשר היה בחופשת מחלה מבלי שנערך לו שימוע ולידר הביאו עובד שיחליף אותו והוא ישב שלושה חודשים בבית ללא תעסוקה.

בית המשפט לעניני עבודה פסק בחודש פברואר 2019 כי מועדון לידר ישלם 102,500 אלף שח פיצויים למציל שהועסק גם כמדריך בחדר כושר ומפעיל הבריכה.

מתוך כתב התביעה – "התובע מועסק בנוסף לתפקידו כמציל, כמפעיל בריכה, לאחר שעבר קורס מפעילי בריכה על חשבונו (!). בנוסף מצאנו כי תנאי העסקתו נוגדים גם את כללי הבטיחות וההסכמים הקיבוציים:

  • אין 8 שעות הפסקה בין המשמרות – התובע שובץ למשמרת לילה ומיד אחרי כן למשמרת בוקר
  • אין הפסקות בכלל בתור מציל, גס בימי שישי ושבת בהן המשמרת היא בת 11 שעות רצופות (!!!)
  • לא שולמו לתובע 200% בגין עבודה בשבת וחג אלא 150%.
  • התובע עבר התעמרות בעבודה – הוא ספג קללות מצד המנהל, נדרש לעבוד שעות נוספות מיד בתים המשמרת. למרות דרישותיו נמנעה ממנו הצללה לצד מיקום המציל (המנהל ביקש לסגור את השמשיה בטענה שהיא אינה מיועדת למציל).
לידר גני תקווה
למצולמים אין קשר לכתבה. צילום – מועצת גני תקווה

מתוך כתב התביעה – "התובע עבד 7 ימים בשבוע, לעיתים בשבועות עוקבים. התובע חזר ודרש מהנתבעת לחדול להעסיקו בשבתות וחגים, בניגוד לחוק שעות עבודה ומנוחה ובניגוד לאמונתו הדתית. חשוב לציין שהתובע פוטר למעשה, בעת שהיה בימי מחלה, מהנהלת הנתבעת הודיעו לו שיש עובד אחר תחתיו שיקבל את המשמרות הקרובות אליהו היה משובץ ומאז התובע לא שובץ לשוט סידור עבודה".

בפסק הדין כתב כבוד כב' השופט אלעד שביון – עד כה ובניגוד להחלטת ביה"ד מיום 22.1.19 לא הוגש כתב הגנה מטעם הנתבעת. בנסיבות אלו…., ניתן בזאת פסק דין כנגד הנתבעת בהעדר הגנה וזאת על יסוד כתב התביעה בלבד.
תמורת הודעה מוקדמת בסך 6,984 ₪.
פיצויי פיטורים בסך 21,847 ₪.
חופשה שנתית בסך 26,880 ₪.
פיצוי בגין אי שיבוץ לעבודה בסך 28,800 ₪.
פיצוי בגין עגמת נפש בסך 10,000 ₪.
לסכומים המפורטים לעיל יתווספו הפרשי הצמדה וריבית כחוק ממועד הגשת כתב התביעה (25.6.18) ועד לתשלום המלא בפועל.

עדכון – אחרי מתן פסק הדין ב17.2.2019 פנתה החברה לפיתוח גני תקווה, המפעילה את לידר, בבקשה לבטל את פסק הדין.

בתאריך 22.3.2019 החליט השופט שביון – "התובע יגיב לבקשה לביטול פסק הדין עד 4.4.19. כל ההליכים שננקטו לשם אכיפת פסק הדין, ככל שננקטו. מעוכבים עד למתן החלטה אחרת לעיוני ב5.4.2019.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

לידר גני תקווה

גני תקווה – מפעילי חוגים לא יעברו בין בתי ספר