יום שבת , אוגוסט 24 2019
דף הבית / בהלת חצבת בגני תקווה

בהלת חצבת בגני תקווה

החל מהבוקר חרושת שמועות בדבר ילד חולה חצבת שהתגלה באחד הגנים או בתי הספר. קבוצות הוואטס אפ העירוניות גועשות. משרד הבריאות - לא נוכל למסור פרטים מזהים מפאת חיסיון מידע רפואי

הידבקות בחצבת בקריית אונו
צילום ארכיון

בהלת חצבת בגני תקווה – האם נכונה חרושת השמועות בקרב הורים מגנים הילדים ובתי הספר אודות ילד אשר נדבק בחיידק הקטלני? מפנייה דחופה למועצת גני תקווה, סרבו לענות בנושא. גם בפנייה של אתר אונו ניוז למשרד הבריאות התקבלה תשובה עמומה ולא ברורה.


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות גני תקווה – להצטרפות


הורים רבים פנו למערכת אונו ניוז כדי לברר במשרדי הממשלה האם יש מקרה של חצבת שלא מדווח לתושבים. משרד הבריאות הגוף האמון על בריאות הציבור, מדווח על כל מקרה של גילוי חצבת בישראל או חשיפה לחולה חצבת ואפשרויות הטיפול. לא דיווח על מקרה שכזה, מנגד, במשרד הבריאות לא שללו לחלוטין את הנושא וטענו כי לא יכולים לפרט בגלל חיסיון רפואי.

מערכת אונו ניוז פנתה למועצת גני תקווה בשאילתא דחופה, כדי להביא לציבור את המידע במהירות האפשרית ולמנוע בהלה בקרב הורי הישוב. עוזרת ראש המועצה, שלחה את ההתייחסות הבאה – "אנחנו עסוקים במתן תגובה לערוצי תקשורת יותר רציניים שלא שמו לי מגבלת זמן כמו אולטימטום אז כשנסיים איתם, נגיב גם לך. ממש לא עד 12 וחצי"

ממשרד הבריאות נמסר –  ככלל בכל מקרה של דיווח על חצבת, לשכת הבריאות מבצעת חקירה אפידמיולוגית ופעולות מונעות בהתאם למתאר החקירה וכל חקירה הינה לגופו של מקרה.

מבחינת אתרי חשיפה רלבנטיים, הגן שהוזכר איננו מוכר ככזה, ולפיכך ההנחיות הרלבנטיות למוסד זה, הינן ההנחיות הקבועות של השגרה, היינו השלמת חיסוני השגרה המומלצים לפעוטות שהחסירו חיסונים אלו בעבר.

מעבר לכך לא נוכל למסור פרטים מזהים מפאת חיסיון מידע רפואי".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

יעל שטרמר מנהלת הרצל יהוד

דוח חסוי של משרד החינוך על מנהלת בית ספר ביהוד נחשף