שבת , יולי 11 2020
דף הבית / גני תקווה: בית הספר לריקוד נאלץ לסגור את שעריו

גני תקווה: בית הספר לריקוד נאלץ לסגור את שעריו

בית הספר לריקוד נאלץ לסגור את שעריו. במחולה טוענים לתנאי מכרז לא הוגנים ולא שוויוניים. תגובת מועצת גני תקווה: "כל המכרזים מתנהלים על פי הדין"

האם מחולה מסיימת את דרכה בגני תקווה? כל הסימנים מראים שכן. בי"ס למחול, שקיים כבר שבע שנים ובו כ-600 ילדות, ייאלץ להפסיק את פעילותו עקב מכרז שיוצא מטעם מרכז הבמה. נפגעת נוספת היא סדנת התיאטרון של איקה, שלא תוכל להמשיך במתכונתה הנוכחית.
מחולה.
פעילויות אלו מהוות, כאמור, מרכז חיים של  מאות ילדים ובני נוער בגני תקווה. הורים רבים הביעו את דאגתם בעקבות ההתפתחות האחרונה.
הבעלים של בי"ס מחולה, שלומי הופמן, לא הסתיר את אכזבתו: "אני מביע צער רב על ההחלטה להוציא את מחולה ואותנו מניהול המרכז למחול אחרי -7 שנות פעילות ענפה, מקצועית וקהילתית ,  לאחר שהרמנו מרכז מחול אזורי שהחל עם  120 תלמידים והגיע כיום ל- 600 תלמידים".
מחולה.
מחולה
"המכרז נגוע בכשלים מהותיים". צילום אור דנון, דני וינקלר ובי"ס מחולה

עדכנו אתכם לגבי ההחלטה הזו?


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


 

"מרכז הבמה הוציא למכרז את ניהול ביה"ס למחול מבלי ליידע אותנו, ו- 3 שנים מאז שעשו את המכרז הקודם. כלומר, מבחינה משפטית הייתה אפשרות להאריך את הסכם ההפעלה, שהתחדש כל שנה, לעוד שנתיים עד לצורך המשפטי להוציא מכרז. תנאי המכרז שונו ב-180 מעלות מהמכרזים הקודמים ובעצם יצרו מצב שאנחנו חסומים מלגשת למכרז".
למועצת גני תקווה יש קשר למכרז?
"המכרז הוא של עמותת אומנות ותרבות בגני תקווה לניהול והפעלה של בית ספר למחול במרכז הבמה. חתומה על המכרז : ליזי דלריצ'ה, יו"ר העמותה. לא ידוע לי מי קבע את התנאים, האם מנכ"לית מרכז הבמה או ראש המועצה/יו"ר העמותה. כרגע , תנאי המכרז לא מאפשרים לנו לגשת אליו".

"המכרז בלתי שקוף ובלתי שוויוני"

במכתב התראה שנשלח ב-14.12 מטעמה של מחולה ע"י משרד עו"ד רפאל פישר אל ליזי דלריצ'ה, ראש מועצת גני תקווה וגם יו"ר עמותת אומנות ותרבות, טענה מחולה, בין היתר, כי המכרז נגוע בכשלים מהותיים, אשר הופכים אותו לבלתי שקוף, בלתי שוויוני וחשוף למניפולציות. עוד נטען כי המכרז כולל תנאי סף נסתר ואגרסיבי בדמות מחיר מקסימום, ללא כל נימוק מטעם העמותה. בנוסף, דורשת מחולה כי המכרז במתכונתו הנוכחית הינו בלתי חוקי ודינו להתבטל. 
מחולה
"האינטרס של ההורים עומד בקנה אחד עם האינטרס של העמותה". צילום אור דנון, דני וינקלר ובי"ס מחולה
 
בי"ס מחולה שלח מכתב להורי החניכות ממחולה ב-15.12 על מנת לפזר את הערפל ולעשות סדר. במכתב ציינה מחולה, שוב, כי המכרז אינו הוגן וכי לפי ההסכם הייתה צריכה להמשיך עד במתכונת הנוכחית לפחות עד 2020. עוד כתבה במכתב מחולה כי היא לא תתן יד בהנמכת השירות, כפי שעולה לטענתה מתנאי המכרז. מחולה חתמה את דבריה בכך שהיא תעשה הכל על מנת שהמצב לא ישפיע על שגרת העבודה עד סיום הלימודים. 
 
היום, 17.12 20:00 במסגרת ישיבת מועצת גני תקווה, תעלה סיעת "כוח לשנות" שאילתה בנושא המכרז.
תגובת מועצת גני תקווה: "כל המכרזים להפעלת חוגים במרכז הבמה מתנהלים על-פי הדין.

אין כל כוונה לפגוע במפעיל כזה או אחר ואין הבטחה כי הזכות להפעיל חוגים תינתן למפעיל כזה או אחר. לקראת שנת הלימודים התשע"ט סירבה הנהלת מחולה לחתום על ההתקשרות עם מרכז הבמה בהתאם לתנאי המכרז בו זכתה וביקשה לערוך בו שינויים.

עוד ביקשה הנהלת מחולה לקבל פרטים בנוגע להמשך הפעלת בית הספר למחול בשנה הבאה. על מנת להסדיר את נושא ההתקשרות לקראת שנת הלימודים הבאה, פרסמה העמותה מכרז לניהול והפעלת חוגי מחול במרכז הבמה.

צילום אור דנון, דני וינקלר ובי"ס מחולה
צילום אור דנון, דני וינקלר ובי"ס מחולה

בהתאם להוראות הדין, העמותה אינה רשאית להודיע למשתתפים פוטנציאליים על כוונתה לפרסם את המכרז, זאת על מנת שלא לתת להם יתרון בלתי הוגן אל מול משתתפים אחרים. למחולה ניתנה הזדמנות שווה להגיש את הצעתה להמשך ניהול והפעלה של בית הספר למחול, כמו ליתר המשתתפים במכרז. כמו כן, על מנת לאפשר למחולה להיערך ולהגיש את הצעתה, הוחלט להאריך את מועד הגשת ההצעות.

מכתב שפרסמו תלמידות מחולה בפייסבוק
מכתב שפרסמו תלמידות מחולה בפייסבוק

 והוא לוודא, כי בראש בית הספר למחול יעמוד צוות מקצועי שינהל את החוגים בצורה המיטבית.

ועדת המכרזים תפעל בשקיפות ובשוויון מתוך מטרה לבחור את המפעיל המתאים ביותר למרכז הבמה ולהעניק לילדי גני תקווה והסביבה את הטוב ביותר".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מסיבת בריכה

20% עלייה בחולי קורונה בסביון – מספר חולים שהו במסיבות בריכה