שבת , ספטמבר 26 2020
דף הבית / הקרב על הכביש בין כפר מעש לגני תקווה – בעקבות העבודות לא יורשו תלמידי כפר מעש ללמוד בגני תקווה

הקרב על הכביש בין כפר מעש לגני תקווה – בעקבות העבודות לא יורשו תלמידי כפר מעש ללמוד בגני תקווה

אם לא מספיקות בעיות התחבורה הפנימיות של גני תקווה. התושבים הופתעו לגלות כי אנשי מושב כפר מעש החלו בביצוע עבודות להצרת הכביש לגני תקווה. בתגובה פרסמה ראש המועצה הודעה חריגה כי תלמידי כפר מעש לא יוכלו להמשיך ללמוד בבתי הספר בגני תקווה

עבודות בכביש אילוסטרציה
עבודות בכביש אילוסטרציה

בשנים האחרונות גדלה משמעותית אוכלוסיית גני תקווה, שורות של מגדלי מגורים עם אלפי מכוניות הגיעו אל האזור. אל מול הבנייה המאסיבית לא נערכו עם הכנת תשתית תחבורה מתאימה ופתיחת נתיבי תחבורה לכניסה ויציאה לרכבים. אחד הכבישים הצרים אשר מובילים לגני תקווה, נמצא בתחומי כפר מעש.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


הכביש הצר, הפך להיות כביש מרכזי למשאיות ומכוניות רבות. תשובי כפר מעש מדווחים על 8 תאונות דרכים ופגיעה באיכות חייהם של תושבי הכפר והם החליטו לעשות מעשה ולפעול להצרת הכביש.

גני תקווה

דבר העבודות הגיע לאוזני קברניטי גני תקווה דרך תושבים אשר נתקלו בכביש חסום. וראש מועצת גני תקווה עדכנה את התושבים – "אתמול בבוקר, ללא כל תיאום או התראה, החלו בכפר מעש לבצע עבודות לשינוי הסדרי התנועה ברחוב השלושה. מדובר בהסדרי תנועה אשר לפי טענתם אושרו על ידי דרום השרון ומשרד התחבורה ומבוצעים בתחום כפר מעש בלבד.

כיוון שיש להסדרים אלה השפעה על זרימת התנועה מתחום ואל גני תקווה מייד עם תחילת העבודות ולכל אורך בוקר יום שישי פעלה המועצה במרץ כדי לנסות למנוע את ביצוען ובכלל זה קיימה שיחות עם המשטרה, משרד התחבורה והגורמים המקצועיים בדרום השרון.
משיחות אלה עלה כי לא ניתן אישור להסדרי התנועה הזמניים הכוללים את חסימת התנועה ברחוב.
לכן, הורתה ראש המועצה של דרום השרון לכפר מעש לחדול מיידית מביצוע העבודות. העבודות אכן הופסקו אולם משום מה טרם נפתח הכביש לתנועה…….

בעקבות התנהלות חד צדדית מצד כפר מעש אשר לא תואמה עם גני תקווה או יישובי האזור וכתוצאה ממנה נחסמה הגישה מ-ואל גני תקווה, הוחלט במועצת גני תקווה להפסיק כל(!!) שיתוף פעולה עם כפר מעש ובכלל זאת הפסקת מתן מענה לתושבי כפר מעש במערכת החינוך של גני תקווה.

שכנות טובה מתחילה בשיח, בתיאום ובשיתוף פעולה. מועצת גני תקווה לא תאפשר לפגוע בתושביה וכל מהלך חד צדדי מצד כפר מעש יענה בנחישות ובהחלטיות. כך פירסמה ראש מועצת גני תקווה, ליזי דלריצ'ה.

ראש עיריית גני תקווה ליזי דרילצ'ה
ראש עיריית גני תקווה ליזי דרילצ'ה

מהוועד המקומי של כפר מעש פורסם – "תושבי גני תקווה היקרים, אנו חברי הועד המקומי בכפר מעש – חשים צורך לפנות אליכם ולהעמיד דברים על דיוקם לאור ההסתה כלפינו מצד גורמים שונים וסילוף העובדות.

קודם כל חשוב לנו לציין ששכנות טובה ועזרה הדדית הם בהחלט חלק מסולם הערכים שלנו. לראיה חלק נכבד מתשתיות הביוב והניקוז של גני תקווה הוטמנו בשטחנו וחוברו למערכות שלנו וגרמו לנו לא מעט נזקים והצפות חוזרות ונשנות.

התמודדנו עם ההשלכות לבדנו, ולא דרשנו עד לרגע זה כל תמורה ממועצת גני תקוה. נבחרנו קודם כל במטרה לדאוג לרווחתם של תושבי כפר מעש. שום דבר לא נעשה בזדון ומתוך כוונה לפגוע באחר. כידוע לכם בשנים האחרונות אוכלוסיית גני תקווה גדלה בצורה משמעותית – ללא בניית תשתיות תחבורתיות מתאימות.

מי ששילם את המחיר הכבד היו תושבי מערב רחוב השלושה בכפר מעש אשר נאלצו להתמודד עם אלפי רכבים ומשאיות כבדות מידי יום שנוסעות במהירות מטורפת, כאילו היתה זו אוטוסטרדה – בסמוך לביתם.

רבים מתושבי הכפר פנו אלינו והביעו את חששם הכבד לחצות את הכביש על מנת להגיע לביתם מתחנות ההסעה, ציוץ הציפורים הוחלף ברעש מנועים. התושבים נאלצו להתמודד עם קושי בחניית רכבם בסמוך לביתם,בשל תנועת רכבים סואנת ובלתי פוסקת. החמור מכל, הינו החשש מאסון שיתרחש אם הנושא לא יטופל מיידית.

לראיה – רק בשנה האחרונה התרחשו שמונה תאונות דרכים בקטע הכביש הקטן הזה ובדרך נס נמנע אסון כבד!!!! באחריותנו כמובן לדאוג לפתור את הסוגייה בטרם יהיה מאוחר מידיי חלילה.

הכביש נסלל לפני שנים רבות לשרת את תושבי כפר מעש והפך לפתרון נוח עבור כל מי שחפץ לקצר את דרכו מגני תקווה לפתח תקווה.
במשך שנים התייעץ הועד המקומי עם טובי המומחים והפתרון עליו המליצו כל מומחי התעבורה בתמימות דעים – ריסון הכביש. אנו פועלים תוך שמירה על החוק וכיבודו וכל רמיזה אחרת היא בגדר הוצאת דיבתנו.

חבל שהדיבורים על ערבות הדדית ושכנות טובה נאמרים רק בהקשר של האינטרסים של אנשים שאינם תושבי כפר מעש. אנו רואים שכנות טובה גם בכיבוד זכותנו להחליט על ייעודם של הכבישים בשטח המושב שלנו ובכיבוד זכותם של תושבנו לחיות ללא חרדה קיומית יום יומית לחיינו ולחיי ילדינו. יש להשקיע בפיתוח פתרונות אלטרנטיביים לתושבי גני תקווה, לא על גבם של תושבי כפר מעש .

פנינו לשלום, אך לא נקבל שום איום לפגיעה בחינוך ילדינו. נקווה לשיתוף פעולה עתידי. אנו מכבדים כל אחד ואחד מכם ונמשיך לעשות מאמצים לקידום אתגרים משותפים, בתקווה שיהיה מי שיושיט לנו יד למהלך.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

7 תגובות

 1. תושב גני תקווה

  כל הכבוד לליזי! למה להילחם נגד משרד התחבורה ומשרד הבינוי ולדרוש כניסות ויציאות מעיר שהכפילה את עצמה פי 5 ב 10 שנים וממשיכה בבניה חסרת רסן, הרבה יותר נכון להילכם נגד ילדים והורהם שביתם בכפר הפך להיות אוטוסטרדה.

  • ממש אין ספק שאתה תושב גני תקווה

  • יש תכנון לכביש התקווה שיעבור בין מעש לגת רימון ועד לרח' התפוז שממשיך כזרובבל.
   האם יש מי שמעקבים את הביצוע ע"ח תושבי מעש מערב???
   במקום לאיים תעבדו למען האזרחים.

 2. עם התנהלות כזו של המבוגרים, הייתי מציע להעביר את הדיון להחלטת מועצת התלמידים של שתי הרשויות

 3. איזו הגזמה – הכביש נסגר רק לתקופת חול המועד כדי להפוך אותו לכביש בטיחותי יותר. עדין כולם יוכלו חעבור דרכו לגני תקווה והחוצה. כל ההתלהמות בשל כמה ימים שבעיקר מכבידים על תושבי הרחוב עצמו. עוד מעט מסיימים. עובדים סביב השעון. שלר כמו רחוב הגליל והעמקים שסגורים במהלך ימי הלימודים הרגילים. הפקקים בגני תקווה לא קשורים לסגירת הכביש הזמנית. עוברים מסביב במשך כמה ימים. אנשים צריכים להכנס לפורפורציה.

 4. בושה להשתמש בחינוך הילדים כתנאים לסכסוכי המבוגרים.
  בתור ראש המועצה של גני תקווה אפשר לתת תגובה קצת יותר הולמת, בכל אופן הילדים ועתידם אינם קשורים לתחבורה של התושבים

 5. מצער מאוד לראות ראש מועצה לוקח את החוק לידיים, פועל בשיטת "מצליח" ומצר כביש באיזור שבו בתנועה עמוסה גם ככה. כל הערים באיזור מחוברות עם כבישים. אם כל עיר תמנע מתושבים של ערים שכנות להכנס אליהן, כולנו נחיה בפקק אחד גדול! ככל שיש יותר כבישים פעילים, ככה העומס מתחלק עליהם ורווחת כלל התושבים עולה.

  הפעולה הבלתי חוקית של ראש המועצה לא יכולה לעבור בשתיקה. מעבר לסנקציות של משרד הפנים על כפר מעש וצעדים משפטיים נגד העומד בראשה,יש להרחיב את הכביש בחזרה לאלתר!

  אני מציע שעד שהדבר יעשה, יש להחנות אוטובוס בכניסה הראשית לכפר מעש, באיזור הצומת של גת-רימון ודרך זורבבל, שיחסום נתיב תנועה אחד. אם כפר מעש רוצים לחנוק את התנועה בגני תקווה, שגם הם ירגישו מחנק מהו.

  אם לא נפעל, מה מונע מגת רימון וקריית אונו לחסום או להצר את דרכי היציאה מגני תקווה בכיוונים האלו ולהשאיר את גני תקווה ללא יציאות כלל? 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

סמל אלאור אמיגה מיהוד. צילום דוברות צהל

תעודת הצטיינות הוענקה לסמל אלאור אמיגה מיהוד