יום ראשון , יולי 12 2020
דף הבית / יניב שחר בדרישה: "יש לצלם את ישיבות מועצת גני תקווה"

יניב שחר בדרישה: "יש לצלם את ישיבות מועצת גני תקווה"

חבר המועצה מפשיל שרוולים, כשעל הפרק דרישה לשקיפות בין המועצה לתושבים באמצעות שידורים ישירים של ישיבות המועצה

יניב שחר. צילום: תמונות פרטיות
יניב שחר. צילום: תמונות פרטיות
ליזי דלריצ'ה אומנם זכתה שוב לכהן כראש מועצת גני תקווה, אולם בטרם הרכיבה קואליציה, היא חווה את הכוחות המתנגדים.

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות גני תקווה – להצטרפות

יניב שחר, שצפוי לכהן באופוזיציה, דורש להגביר את השקיפות בין המועצה לתושבים, זאת באמצעות הקלטת וידאו של הישיבות, דוגמת ערים אחרות כגון: תל אביב, גבעתיים, הרצליה, כפר סבא ועוד. ראש סיעת 'כוח לשנות' העלה הצעה לסדר היום בתחילת השבוע לאפשר שידור ישיר של ישיבות המועצה באינטרנט והקמת ארכיון מקוון.

שחר וחברי סיעתו העלו את ההצעה גם במסגרת ישיבת הפתיחה החגיגית אתמול (שלישי), אולם ליזי דלריצ'ה העבירה את הדיון בנושא לשבוע הבא. חבר המועצה יניב שחר – "זה דבר מקובל בערים אחרות וחלק מהמצע שלי לבחירות שאני מקווה ליישם לפחות 80% ממנו. לירון דורון חברת מועצה פתאום התעוררה וטענה שהתמלולים מספיקים. יניב אנגל מהרשימה של ליזי אמר שזה עולה הרבה כסף, וזה לא נכון. שמים מצלמה קבועה שמשדרת לייב ביוטיוב או בפייסבוק וזה נשמר בארכיון, וכך אנשים יכולים לצפות ישיר או לאחר מכן", טען שחר.
ראש עיריית גני תקווה ליזי דרילצ'ה
ראש מועצת גני תקווה ליזי דרילצ'ה
"המציאות עכשיו שונה מאוד מהקדנציה הקודמת של ליזי. אנחנו נעלה שאילתות והצעות לסדר היום בכל ישיבה, לא נבוא לחמם את הכיסא", הוסיף שחר."כולי תקווה שההצעה תתקבל ע"י רוב חברי המועצה ותצא לפועל כבר בישיבת המועצה שתתקיים בחודש הבא", סיכם חבר המועצה.
תגובת ליזי דלריצ'ה, ראש מועצת גני תקווה: "המועצה מתמללת ומקליטה את הישיבות ומזמינה כל תושב להגיע, כך שאין כל קשר בין שקיפות לבין שידורים חיים. כדי שהצעה לצילומי ישיבות המועצה תתקבל, נדרש רוב של חברי המליאה שתומכים בה, תוך הבנת המשמעויות שלה, ביניהן בדיקת נושא העלויות התקציביות, מקצועיות ההקלטה, בדיקת נושא ההנגשה לבעלי מוגבלויות ועמידה בתנאי החוק. בהינתן פיתרון ראוי ללא עלויות גבוהות , לא תהיה התנגדות להנגיש את הישיבות גם באופן הזה.
 
במקביל לכך, יוזמת ראש המועצה את פרסומו של קוד אתי של ההתנהגות במהלך ישיבות המועצה אשר כלל חברי המועצה יתבקשו לאשר – אשר יכלול התחייבות להימנע מ"הצגות למצלמה", לנהוג בכבוד, באחריות ובדרך ארץ במהלך ישיבות המועצה, להימנע מניבולי פה ומהוצאת דיבה.
תגובת יניב אנגל: "טענתי הרבה פעמים, כי אני בעד צילום אבל לא באופן חובבני כפי שיניב שחר מציע. יש המון משמעויות, טכנולוגיות, משפטיות, חוקיות, כספיות, כללי התנהגות וכו'. נושא צילום ישיבות המועצה כבר עלה במפגש סיעה כנושא ראשון. אנחנו חושבים על כך ובוחנים את כל ההיבטים הטכניים והמשמעויות הכספיות על מנת לקדם זאת. אני בעד בדיקה יסודית כדי לעשות זאת נכון".

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

לידר גני תקווה

גני תקווה – מפעילי חוגים לא יעברו בין בתי ספר