יום שני , ינואר 27 2020
דף הבית / חדשות גני תקווה / מקומי / ראש מועצת גני תקווה לתושבים: לא להדלקת מדורות ל"ג בעומר

ראש מועצת גני תקווה לתושבים: לא להדלקת מדורות ל"ג בעומר

ראש מועצת גני תקווה, ליזי דלריצ'ה שיגרה מכתב לתושבים ובו עדכנה כי המועצה לא תאפשר הקמת מדורות ל"ג בעומר באופן פרטי. "איני יכולה לעמוד מנגד ולעודד הקמתן של מדורות הפוגעות באיכות הסביבה ובבריאות הציבור"

ליזי דלריצ'ה

בכל שנה, כמה ימים לפני ל"ג בעומר, מכתתים רגליהם אלפי אנשים ובני נוער בחיפוש אחר עצים למדורה שיקימו בחג ובערב החג אפשר לראות כמעט בכל פינה מדורה דולקת, האחת גדולה יותר מהשנייה. אלא שהמנהג החגיגי מביא איתו גם נזק עצום לסביבה ולבריאות הציבור.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


ראש מועצת גני תקווה, ליזי דלריצ'ה, שלחה לאחרונה מכתב לתושבים ובו הפצירה בהם שלא לקיים מדורות פרטיות ולהסתפק במספר מצומצם של מדורות מרכזיות. "ברור לי כי מדובר במסורת חגיגית שלקראתה מתכוננים הצעירים ברחבי הארץ לטובת הבערת מדורות למשך לילה שלם. מדובר בהזדמנות לבלות יחד עם חברי הקהילה בצוותא וחברותא ואני בהחלט מברכת על כך. יחד עם זאת, עשרות אלפי המדורות ברחבי הארץ פוגעות באיכות הסביבה ובאיכות האוויר שאנו נושמים. בנוסף לכך כל אותן מדורות מותירות אחריהן אדמה חרוכה ושיירי אפר המזיקים לחי ולצומח. לא אחת, נתקלתי בתושבים רבים אשר בערב ל"ג בעומר מסתגרים בביתם, סוגרים דלתות וחלונות וממתינים לשוך העשן וריח השריפה הממלא את האוויר.

"בשנים אלו בהן המודעות לאיכות הסביבה היא כבר נחלת הכלל איני יכולה לעמוד מנגד ולעודד הקמתן של מאות מדורות שיסבו נזק לסביבה ולציבור. לאור זאת אני מבקשת כי השנה ננסה להחיל שינוי קטן למען כולנו ולמען הסביבה: בואו נוותר על המדורות ה"פרטיות" ונקיים מספר מדורות מצומצם בחלוקה מוחלטת מראש, שסביבן יוכלו לשבת תושבי הישוב ליהנות זה מחברתו של זה תחת מסורת החג. אבקש כי תעודדו את צעירי הישוב להתכנס סביבן ולוותר השנה על המדורות הרבות שיש בהן נזק. בכוונת אגף התפעול למנוע הבערת מדורות ומעשי ונדליזים במקומות לא מאושרים ויופעלו פקחים בכל רחבי המועצה". כתבה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רמי גרינברג, ראש עיריית פתח תקוה

ראש עיריית פתח תקווה לקריית אונו: אל תאיימו עלינו עם אגרת הגודש