יום שלישי , ספטמבר 29 2020
דף הבית / אמא מגבעת שמואל: "עזרו לי להקים בית ספר לחינוך מיוחד"

אמא מגבעת שמואל: "עזרו לי להקים בית ספר לחינוך מיוחד"

עו"ד טלי גוטליב, אם לאוריה, ילדה אוטיסטית בת שש - "אני מתביישת לגור בעיר שאין בה בית ספר לחינוך מיוחד. תושבי גבעת שמואל יקרים, ילדים אוטיסטים, מפגרים, בעלי צרכים מיוחדים נולדו בשכונה הזו. אנא עזרו לי להקים כאן בית ספר לחינוך מיוחד לגאוות כולנו".

עו"ד טלי גוטליב, אם לאוריה, ילדה אוטיסטית בת שש,תושבת גבעת שמואל, פרסמה השבוע בפייס סטטוס מרגש, ובו קריאה למקבלי ההחלטות להקים בית ספר לחינוך מיוחד בעיר.  וכך רשמה: "אל תקראו, אל תנסו, חבל על הזמן. באמת! מיותר! מיותר! גבעת שמואל עיר העילית של הדתיים העשירים…
קריאה לבית ספר לחינוך מיוחד בגבעת שמואל
"כאלה שהילדים שלהם יושבים בבית קפה בגיל 12, כאלה שנוסעים בג׳יפים, בכלל כאלה שאלוקים בכבודו ובעצמו בירך אותם. הם כל כך מבורכים שאין לעיר הזו שום סיבה להקים בית ספר לחינוך מיוחד. כי ברוך השם, כל הילדים בגבעת שמואל מושלמים לגמרי.. הרבה יותר חשוב להשקיע בפארקים מרהיבים, לרווחתם של תושבי בני ברק שמגיעים ליהנות מגני פאר על חשבון הארנונה שלנו. אבל באמת שלא היה מזיז לי פארקים ובתי קפה לבני 12. אבל ראבק!!
עיר כזו עשירה בלי אף בית ספר לחינוך מיוחד. ילדי גבעת שמואל בעלי צרכים מורכבים ומיוחדים צריכים להתחנן ולהיות אחרונים, בתור לבתי ספר בערים אחרות. ילדי גבעת שמואל יטולטלו בהסעות- כי רחוק מהעין רחוק מהלב. 
הרשו לי להיגעל או בעצם להתבייש… אני מתביישת לגור בעיר שאין בה בית ספר לחינוך מיוחד. אני בעיקר מתביישת בעצמי, כי פעם גם אותי זה לא עניין. תושבי גבעת שמואל יקרים, ילדים אוטיסטים, מפגרים, בעלי צרכים מיוחדים נולדו בשכונה הזו. אנא עזרו לי להקים כאן בית ספר לחינוך מיוחד לגאוות כולנו".
קריאה לבית ספר לחינוך מיוחד בגבעת שמואל
טלי, לביאה אמיתית, מיטיבה להתנסח ברהיטות. את הפוסט כתבה אמנם מתוך מצוקתה האישית, כאם לילדה מיוחדת, אך לדבריה, היא פועלת לא רק עבורה, אלא בשביל כל אותם הורים וילדים, שאינם מוצאים פתרון קרוב לשלוח אליו את ילדיהם. מתברר שמי שקרא את הפוסט היה ראש העיר, יוסי ברודני, שמיהר ליצור עמה קשר, אבל מה שנאמר מצדו, היכה את טלי בתדהמה: "ברודני אמר לי שהוא לא יקים בית ספר לחינוך מיוחד בגבעת שמואל, הוא הוסיף שגם בעיר שוהם אין בית ספר שכזה- מה הקשר בדיוק?"


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


טלי: "אני רוצה מסגרת לימודית. מצדי, שזה יהיה קרוואן וחצר. יש לנו חובה להקל על החיים של הילדים המיוחדים. ביקשתי תקציב, כי במילא משקיעים הון בנושא החינוך המיוחד. הזכרתי  לראש העירייה שמדובר בשנת בחירות וצעד שכזה רק יכול לעזור לו להגביר את הפופולריות שלו. הוא לא הקשיב.. בכוונתי לפעול עם או בלי הרשות כדי להקים בית ספר בעיר. כעורכת דין יש לי את האפשרות להגיש עתירה מנהלית לרשות, כדי שתנמק מדוע בעיר רבת תקציבים כמו גבעת שמואל, שיש בה ילדים מיוחדים לא מקימים בה מסגרת עבורם".
קריאה לבית ספר לחינוך מיוחד בגבעת שמואל

"לא מאחלת לאף אחד ילד אוטיסט, או ילד בעל צרכים מיוחדים. הם ילדים מקסימים. יש להם פתרונות השמה חוץ עירוניים. וואו, תודה באמת. מאבקים כה מורכבים, על דברים כל כך מובהקים. אל תיתנו לאף אחד לשכנע אתכם שבית ספר לחינוך מיוחד, הוא יעד בלתי ניתן להשגה, להיפך, אם רק נרצה כולנו זה יהיה בר השגה".
יש לציין כי הפוסט  של טלי, זכה לחשיפה אדירה וגם לשלל תגובות, כשהבולטות בהן תמכו במאבקה, ורבים מזדהים עם העובדה שיש להקים מוסדות חינוך לילדים מיוחדים, בתחומי אותה רשות בה הם מתגוררים.
קריאה לבית ספר לחינוך מיוחד בגבעת שמואל
מעיריית גבעת שמואל לא נמסרה תגובה
ממחוז מרכז של משרד החינוך נמסר: "כל הקמת בית ספר לחינוך מיוחד תיבחן בוועדה העליונה, להקמת מוסדות חינוך, ועל פי מידת הצורך. על מנת לקדם בניית בית ספר שכזה בגבעת שמואל, הוחלט על פגישה משותפת של הגורמים הרלוונטיים במשרד החינוך וברשות לשם קידום הנושא".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

גני תקווה. צילום: אונו ניוז

בשיא החום: התושבים ברחוב הרמה בגני תקווה יישארו ללא מים