יום שני , ינואר 27 2020
דף הבית / תוכנית מתאר חדשה לגבעת שמואל

תוכנית מתאר חדשה לגבעת שמואל

מדובר בתוכנית  עקרונות ומדיניות ארוכת טווח לתכנון ופיתוח העיר, עד ליעד של כ-55 אלף תושבים בשנת 2040. כיום מונה אוכלוסיית העיר כ-26 אלף תושבים

תיכון גבעת שמואל
תיכון גבעת שמואל

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה החליטה השבוע, להפקיד להתנגדויות הציבור, תוכנית מתאר כוללת לגבעת שמואל. הצפי כי העיר תכפיל את מספר תושביה פי שתיים.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


לכתבות נוספות:
מחברים את גבעת שמואל לפתח תקווה
להביא את רמת אביב ג' לגבעת שמואלגבעת שמואל במסגרת התוכנית צפויות – תוספת של כ-5600 יחידות דיור, בסך הכל בגבעת שמואל יהיו 16 אלף דירות. בנוסף, יוספו שטחי מסחר ותעסוקה בהיקף רחב של כ 937 אלף מ"ר.  לאורך כביש 4 וממזרח לדרך רבין יפותחו מרכזי תעסוקה.  גם השטחים העירוניים בעיר ייקחו חלק בשינוי ועתידים להתרחב להיקף של כ-485 דונם יוקמו שבילי אופניים ושבילים להולכי רגל .
גבעת שמואל

גם עתיד התחבורה של גבעת שמואל עתיד להשתנות, התוכנית מציעה חיבורים חדשים לדרך רבין ממזרח ולכביש 4. יוקם ציר עירוני המקשר בין קריית אוניברסיטת בר אילן לרמת סיב בפתח תקווה. בנוסף, התוכנית משלבת את הרכבת הקלה שעתידה לעבור בסמיכות ובתוך העיר.

לדברי מתכנן מחוז מרכז, גיא קפלן, "תוכנית המתאר לגבעת שמואל, שקודמה ביוזמת הוועדה המקומית ונערכה על ידי משרד בר לוי אדריכלים ומתכנני ערים, קובעת את כיוון הפיתוח העתידי של העיר. היא יוצרת מרכז עירוני חדש שיאפשר לגור, לעבוד ולבלות במקום אחד; ומחזקת את האיכויות שלה, תוך שמירה על האופי המיוחד כעיר ירוקה, וכוללת תוספת משמעותית של מערכת של שטחים פתוחים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רמי גרינברג, ראש עיריית פתח תקוה

ראש עיריית פתח תקווה לקריית אונו: אל תאיימו עלינו עם אגרת הגודש