יום ראשון , ינואר 17 2021
דף הבית / ילד בן תשע אושפז במוסד פסיכאטרי – בעיריית גבעת שמואל סרבו לאשר הסעה

ילד בן תשע אושפז במוסד פסיכאטרי – בעיריית גבעת שמואל סרבו לאשר הסעה

ב' (שם בדוי) בן תשע מגבעת שמואל אושפז בבית חולים פסיכיאטרי בשל בעיות נפשיות ורגשיות. אחרי חצי שנה נמצאה עבורו מועדונית לחינוך מיוחד בראשון לציון אך באגף הרווחה לא מאפשרים הסעתו לשם בסיום יום הלימודים

ילד מגבעת שמואל שאושפז במחלקה פסיכיאטרית
סיפורו הקשה של הילד ממחיש את האטימות והביורוקרטיה של מערכות החינוך והרווחה בישראל, בסיוע לילד קטן ומשפחתו.  מסכת אירועים קשים, הובילו לכך שהמשפחה מגבעת שמואל מעתיקה את מגוריה לראשון לציון. ברווחה התעקשו שההסעה תהיה על חשבון ההורים.

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות גבעת שמואל – להצטרפות  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


הכל החל לפני קצת יותר משנה. בנה של עירית (שם בדוי, השם המלא במערכת) בן ה-9 קשר חבל סביב צווארו בבית הספר, ואמר כי הוא רוצה למות. לא ברור מה המניע, והאם היה מדובר במעשה קונדס או לא, אך בעקבות זאת החלה מסכת אירועים שבה נשלח הילד לאשפוז בבית חולים פסיכיאטרי לילדים ל-4 חודשים. הילד חזר לבית הספר, אך לדברי אימו ספג הקנטות רבות. "הוא לא ידע איך להתמודד עם ההצקות של הילדים האחרים, פניתי לעובדת הסוציאלית במחלקת הרווחה, אך נאמר לי שאין מה לעשות, ושהילד שלי צריך לסיים את שנת הלימודים", סיפרה עירית.

כעבור מספר התפרצויות בבית, פנתה האמא למחלקת מיון בבי"ח גהה, שם נאמר לה כי הילד לא צריך להתאשפז אלא לעבור מסגרת חינוכית. עם מכתב ההמלצה הזה חזרה עירית למחלקת הרווחה, אך זה לא הספיק להם. עירית פנתה לבי"ח תל השומר לחוות דעת פסיכיאטרית נוספת, שם הילד נמצא במעקב. הפסיכיאטר לא יכול היה להתחייב כי שינוי במינון התרופתי יחולל את השינוי, והפנה את הילד לאשפוז פסיכאטרי.
ילד מגבעת שמואל שאושפז במחלקה פסיכיאטרית
"בבית החולים הילד שלי קיבל שמונה סוגי תרופות פסיכיאטריות שונות. אחרי שלושה שבועות הוא עבר תקיפה קשה על ידי ילד אחר במחלקה. מאז אותו אירוע לא אפשרו לילד שלי לצאת הביתה בסופי שבוע, כמו שילדים אחרים יצאו. הילד שלי שהה שם חמישה וחצי חודשים, העלו לו את מינון התרופות לרמה מטורפת, עד שיצא לו ריר מהפה. הוא לא היה מתקשר, היה בורח לו פיפי", גוללה עירית בעצב את המשך שרשרת האירועים העגומה מבחינתה.
 

"הילד שלי חווה פגיעה פיזית מידי אח"

בחודש אוגוסט האחרון חווה הילד אירוע כואב נוסף. לדברי אימו, היה זה יום שישי, כשהגיעה לבקרו. "ב-18.8 הסתבר שאחד האחים במחלקה פצע את הילד שלי, גרר אותו לבידוד. לפעמים הוא היה נגרר לבידוד כמה פעמים ביום כל יום", הוסיפה האמא בכאב. במרכז הרפואי לבריאות הנפש, שם אירעו המקרים לכאורה, התנערו מטענות האם, כשבמכתב סיכום האשפוז נכתב, כי הילד ביקש מיוזמתו בערבים להיכנס לבידוד וכי הפצע הינו פצע ישן ולא קשור למקרי הגרירה.

הסיבה המרכזית לדעתה של עירית למערבולת הרגשית של בנה, היא העובדה שחוותה דיכאון לאחר לידה והומלץ לה לשלוח את הילד למשפחת אומנה. ראוי לציין, כי עירית מוכרת במחלקת הרווחה בעיר. "בדיעבד היו פתרונות אחרים, אבל הייתי צעירה אז", שני ילדים שלי היו במשפחות אומנה במשך 3.5 שנים" הודתה. בסך הכל מוכרת המשפחה במחלקת הרווחה מ-2011 אז עוד גרו בכרמיאל, בדרך עברו להתגורר בבני ברק השכנה, ומ-2016 בגבעת שמואל.
כעת, בנה של עירית נמצא במסגרת חינוך מיוחד בראשון לציון. במשך כחודשיים הילד לא היה באף מסגרת, והוריו שילבו אותו במועדונית שיקומית אחרי שעות הלימודים. ועדה של מחלקת הרווחה שהתכנסה  החליטה לא לספק הסעה לילד מבית הספר למועדונית בראשון לציון למרות המלצה פסיכיאטרית. "ביקשתי שלא יחזירו אותו ישירות הביתה מבי"ס, אלא שתהיה הסעה למועדונית במרחק 10 דק' נסיעה. בית הספר שלו נמצא במרחק 45 דק' מהבית בכל מקרה, אז מה זה עוד 10 דקות", סיפרה האם. "נתקלנו בסירוב מה שתמוה עוד, זה שלילד אחר מהשכונה כאן שנמצא באותה מועדונית כן סיפקו הסעה", הוסיפה.
"פניתי לכל גורם אפשרי והגעתי עד משרד החינוך. החליטו גם בוועדה לפנות לבית משפט ולהעביר את הילד שלי לפנימייה. במילים אחרות אומרים לנו – 'תלכו מפה, אתם לא רצויים, במיוחד אחרי שחשפתם מה שחשפתם", אמרה עירית.

כעת, הילד נמצא תחת טיפול פסיכולוגי פעם בשבוע וללא תרופות פסיכיאטריות בכלל, מה שלא מונע ממנו שגרה תקינה, חרף העובדה שאינו במועדונית. המשפחה עומדת להעתיק את מקום מגוריה לראשון לציון, ובימים אלה צפויה לחתום על חוזה מגורים. "הכל יכול היה להיחסך מאיתנו, אם לא ההתנכלות המכוונת", אמרה בנחרצות עירית.

מעיריית גבעת שמואל לא נמסרה תגובה

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

8 תגובות

 1. ממש בושה וחרפה עובדי ציבור תחשבו פעמיים

 2. מזעזע אין מילים

 3. כתבה שקרית. האמא משוגעת. מספיק לראות מה היא כותבת באמהות גבעת שמואל..

  ואיזו אמא נורמלית מוסרת את הילדים שלה לאומנה?

  • תתבייש לך דן.
   אני מתבייש שיש אזרחים אטומים כמוך בגבעה.

   1. איין זה משנה מה מצב האם.

   2. איין קשר ביין מה שחוותה האם לסבל המתמשך שלה בהווה.

   3. משרדי הרווח רע (כך אני קורא להם). אמורים לתת טיפול ומענה לצורך משווע של ילד פגוע. מכל סיבה שלא תהיה.

   כנל , ומעל הכל בי'ח גהה. שם סבל מהמשך התעללות ,בבידוד, ורק לשם המחשה מהו חדר בידוד?

   חדר אטום , מוגם מרעשים, שבו הילד נקשר , ממש נקשר בידיים וברגליים. ויכול לצעוק לעזרה שעות , ואיש לא ישמע אותו בכלל.

   ידעת מזה , ?

   יודע מה זה להיות ילד בסיטואציה כזו?
   חווית זו בחייך?

   אז אני
   לא הייתי מאחל לך זאת. !!!

   והייתי מצפה ממך , ומשכמוך לקצת, ורק קצת חמלה לבני אדם , ובמיוחד לילדים,

   כי היום
   לחיות למשל לפעמים נותנים יחס מועדף על במי אדם. כך שלא ראיתי חיה שמתעללים בה בחדר " האיזולטור" כך הוא נקרא שם.

   חג שמייח אחי.

   יוסף שמואל
   גבעת שמואל.

 4. מי הסמיך אותך לקבוע כי האם משוגעת ? אני גם רואה את הפוסטים שלה גם בקבוצות נראה כי היא נתקלת באטימות על גבול ההתנכלות בעיר יש מסמכים מצורפים בפוסטים שלה כך שקשה לי להאמין שזו המצאה

 5. לא מפתיע אותי כלל, לאחותי עשו דבר דומה בעיר

 6. העיקר ברודני מתגאה בחינוך בעיר , בושה!

 7. תושב ותיק בגבעה

  כל תושב ותיק בעיר יודע שזוהי ההתנהלות כאשר האזרח הפשוט עושה יותר מידי בלאגן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

יוסי בן יוסף נינג'ה ישראל צלם עומר אלפנדרי

באתי כדי לנצח – יוסי בן יוסף מקריית אונו בגמר נינג'ה ישראל