שבת , ספטמבר 25 2021
דף הבית / גבעת שמואל – ברודני השפיל את נציג ש"ס ופיטר אותו

גבעת שמואל – ברודני השפיל את נציג ש"ס ופיטר אותו

בלעדי. ראש עיריית גבעת שמואל הדיח את משה קייקוב בתום שלושה חודשים בלבד בקואליציה. ש"ס בתגובה: "הבטחות לחוד ומעשים לחוד", העירייה: מצרים באם הוא נעלב".

יוסי ברודני
קצת יותר מ-3 חודשים חלפו בסך הכל מאז הבחירות לרשויות המקומיות, ועריפת הראשים בעיצומה בגבעת שמואל, ראש העיר, יוסי ברודני, פיטר את נציג ש"ס, עו"ד משה קייקוב, מחברותו בקואליציה. גורמים פוליטיים הגדירו את המהלך: "החברות הכי קצרה שהייתה בקואליציה".
הצעד נחשב מפתיע, גם כי יוסי ברודני עצמו הצהיר רק לפני כחודשיים שהוא רואה בש"ס שותפים מלאים לכהן בקואליציה במטרה להצעיד את גבעת שמואל קדימה.

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות גבעת שמואל – להצטרפות
רוצים להגיב לכתבה? הכנסו לקבוצה  –  אתר החדשות של בקעת אונו


 
תגובת סיעת ש"ס בגבעת שמואל: "לאחר עשרות שנים שבהם לא היה ייצוג לתושבי גבעת שמואל המסורתיים, הדתיים והחרדים, הצליחה סיעת ש"ס להיכנס למועצת העיר תוך שהיא מקבלת מנדט מבוחריה.

סיעת ש"ס הוזמנה ע"י ראש העיר להיכנס לקואליציה בראשותו, לאחר שהוא סגר עם מרבית הסיעות על כניסה לקואליציה.
על אף שסיעת ש"ס לא קיבלה את שביקשה במסגרת המו"מ עם ראש העיר, ומתוך רצון  לשנות מבפנים קיפוח ואפליה שבוחריה חוו עד כה, היא נכנסה לקואליציה תוך הבטחה שככל ויוגשו בקשות מצד בתי הכנסת שלא קיבלו תקציבים עד כה לאירועים תורניים, הבקשה תיענה בחיוב.
ואולם מהר מאוד התברר שהבטחות לחוד ומעשים לחוד, ומה שהיה הוא שנשאר, כלומר על אף שתקציבי האגף לתרבות תורנית והמועצה הדתית הינם בסך של  מאות אלפי שקלים, התשובות שקיבלו גבאי/רבני בתי הכנסת בפנייתם  הייתה:"אין תקציב".
ביום 13.2.19 התקיימה  ישיבת קואליציה שבו ראש העיר השפיל את יו"ר ש"ס, עו"ד משה קייקוב, בפני כל חברי הקואליציה ומבלי שמי מהם בא להגנתו. בקשת יו"ר ש"ס הייתה בנושא תקצוב שוויוני לכל בתי הכנסת בעיר ושקיפות תקציבית. ביום 20.2.19 שוחח ראש העיר עם יו"ר  ש"ס והודיע לו כי הוא מפוטר מהקואליציה.
עוד באותו היום נפגש יו"ר ש"ס עם יו"ר סיעת לב אשר משמשת כיו"ר האופוזיציה, והשניים  החליטו לשתף פעולה לאורך כל הקדנציה.
להלן הפעולות המתוכננות לחודשים הקרובים: א. הפגנה מול העירייה תחת  הסיסמה – " די לאפליה ולקיפוח", די לחלוקת כספים לא שוויונית, כאשר המטרה להביא להפגנה עשרות ואף מאות מכלל תושבי העיר וגבאי בתי הכנסת, אשר אינם מקבלים תקציבים מהאגף לתרבות תורנית ו/או מהמועצה הדתית ומרגישים "תושבים סוג ב' ".
ב. פניה לערכאות משפטיות אשר יסדרו את חלוקת התקציבים בצורה שוויונית, כפי שקורה כיום ברמת גן ובפתח תקווה, שבה כל בית כנסת מקבל סכום זהה מידי שנה, וזאת ללא תנאים כאלו ואחרים.
ג. הגשת שאילתות והצעות לסדר מידי חודש על בסיס "המצע של הסיעות היושבות בקואליציה" וזאת כדי להראות לבוחרים שלהם שמה שהובטח טרם הבחירות לא בהכרח מעניין לאחר הבחירות.
אני ממליץ לתושבי גבעת שמואל להתעדכן באמצעות אתר הפייסבוק אחר הנעשה בעירייה, מה ההצעות לסדר שהועלו מידי חודש, ומי הצביע נגדם. מה שהיה בעשר השנים האחרונות, לא יימשך, הגיע הזמן לשקיפות ולחלוקת תקציבים שוויונית.
תגובת עיריית גבעת שמואל: "אחד הדברים  שמאפשרים לגבעת שמואל להתפתח, להתחדש  ולהתקדם זו מועצת עיר ששמה לנגד עיניה את טובת העיר במגוון תחומי החיים תוך הסתכלות רחבה ומחויבות לכלל אוכלוסיית העיר. בעת הזו, מר משה קייקוב כנראה רואה את הדברים באופן שונה. ישיבותיה של הנהלת העירייה  מתנהלת בענייניות, וכמובן שלא הייתה כל כוונה להעליב את חבר המועצה מר קייקוב ואנו מצרים באם נעלב".

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

3 תגובות

  1. תגובת העירייה לא עיניינית. אין התייחסות לאי שיוויוניות ולא מתייחסים לחוסר שקיפות.

  2. בושה וחרפה מצד ראש העיר. נאחל לו שכפי שהוא גירש את נציג שס ה' יגרש אותו. משפיל גאים עדי ארץ.

  3. איזה ראש עיר זה?? ו בושה וכלימה אתה מבזה יהודי לעני כולם!!!!??ואפילו לא מתנצל באופן אישי .כמו שעלית כך תרד!! לא לעולם חוסן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מבזק תאונת אופנוע

כביש 471: רוכב אופנוע נפצע בינוני