יום ראשון , מאי 16 2021
דף הבית / פינוי בינוי שכונת גיורא – גרסת היזם

פינוי בינוי שכונת גיורא – גרסת היזם

קרב גרסאות על עתיד תוכנית הפינוי גינוי הגדולה בגבעת שמואל. היזם, חברת א.ב התחדשות עירונית טוענת כי עיריית גבעת שמואל מטעה את הציבור בפרסומיה והם ממשיכים לקדם את התוכנית שלהם בוועדה המחוזית

פינוי-בינוי בקריית אונו: תוכניות ל-1,620
פינוי בינוי

רק אתמול פרסמה עיריית גבעת שמואל כי ועדת התכנון המקומית דחתה את תוכנית היזם, א.ב התחדשות עירונית. למרות שבפועל התוכנית לא הוגשה לוועדה המקומית בעירייה אלא לוועדה המחוזית של מינהל התכנון.


  הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו


תושבי מתחם גיורא מתכננים לצאת להפגנה כנגד עיריית גבעת שמואל בטענה כי מעכבת את הפרויקט, ולמעלה מ300 תושבים חתמו ליזם א.ב התחדשות עירונית כי תומכים בתוכניתו.

יפה דיין, מבעלי חברת א.ב התחדשות עירונית מסרה: "אין מתפקידה של הוועדה המקומית גבעת שמואל לאשר ו/או לסרב לתכנית היזם! במקרה הטוב היא יכולה להמליץ על עמדתה בעיני הוועדה המחוזית שהיא הסמכות לאשר ולדון בתוכנית. תכנית א.ב. לא נדחתה, היא מקודמת כחוק בוועדה המחוזית.
אנחנו רואים בחומרה רבה את המאמצים של העירייה להילחם בדיירי גיורא ולהוליך אותם שולל גם דרך הפצת מידע שקרי במדיה. אנחנו נמשיך להשקיע מאמצים כדי שרק תכנית ברת ביצוע ומטיבה עם דיירי השכונה תאושר ותצא לפועל".

פרסום ראשון – פרוטוקול הוועדה המקומית לתכנון ובנייה גבעת שמואל –

תוגנית התחדשות עירונית גבעת שמואל

בתגובה לפרסום דבר דחיית התוכנית על ידי הוועדה המקומית, מסרו מחברת א. ב התחדשות עירונית – תכנית א.ב. התחדשות עירונית. תואמת במדויק את תכנית המתאר של העירייה. ברת רווחיות אמיתית שמאפשרת הוצאת התכנית לפועל. מספקת בשטח גיורא את כל התשתיות ששכונה צריכה: בתי ספר, גני ילדים, מעונות יום, מעונות לחינוך מיוחד, בתי כנסת, מועדון קשישים, ספריה עירונית, חדרי מחשב לנוער.

התחדשות עירונית גבעת שמואל
יפה דיין, מבעלי חברת א.ב עם דיירים מתחם גיורא

כוללת פארק אקולוגי של 15 דונם לכל אורך שכונת גיורא. אדריכלית מודרנית במגדלי יוקרה עם לובי מפואר, כפי שבונים היום. צפיפות לפי התקן המאושר. הבנייה במגדלים והפארק נותנים תחושה של מרחב פתוח.

התכנית תואמת את פרופיל הכבישים של תכנית המתאר של העירייה, הכוללת שבילי אופניים בכל הרחובות המקיפים. בנוסף שביל אופניים והולכי רגל ממזרח ומערב בתוך הפארק ע"פ תוכנית המתאר.

מערך הכבישים של התכנית כנראה לא מובן ע"י יועצי העירייה! הכניסות הן למגרשי החניה תת קרקעית ואין יציאה אלטרנטיבית מהן. תכנית היזם יוצרת היררכיה ברורה במערכת הכבישים כולל כביש תת קרקעי ממזרח למערב שיוצר תנועה תת קרקעית בכל השכונה. יתרה מכך, ברחוב הנשיא נשארת אופציה להמשכו של הכביש עד כביש 4".

בחברת א.ב התחדשות עירונית טוענים כי תוכנית ההתחדשות העירונית אותה מקדמת עיריית גבעת שמואל, מבוססת על דו"ח כלכלי מפוברק. הרווחיות האמתית שלה עומדת על 6%. משמעות הדבר שאם תכנית העירייה תאושר תכנס למגירה ולא תצא לפועל.

התכנית כוללת הריסת הפארק היפה שנבנה לפני שנתיים בכסף ציבורי. ברצוננו לציין ששומרי הסף, חברי הוותמ"ל וחברי הוועדה המקומית, מעלו בתפקידם והטעו את הציבור במסמכי התוכנית כאשר סימנו את הפארק שרק עתה הושקעו בו כ- 8 מיליון ₪ כאזור תעשייה. איכן הם: רשות שמורות הטבע, נציג הפרקליטות, נציג משרד האוצר- שתפקידם היה למנוע השחתת פארק קיים? במקום זה הדיירים יקבלו חצרות חנוקות על ידי קירות גבוהים. וגם אי תנועה אחד שהוצג כשטח ירוק.

כל מוסדות החינוך כולל לחטיבה התחתונה נמצאים בתכנית העירייה על שטח הנוסף, הרחק מגיורא. האדריכלות מיושנת. בניינים בצורת רכבות של פעם סביב חצרות, תכנון שעבר מן העולם. איזה ערך יהיה לדירות אלה?

צפיפות של תכנית העירייה גדולה מהצפיפות של תכנית א.ב.-העירייה בונה "מגדלים לרוחב" (בנייני רכבת) שחונקים את כל שטח השכונה. הקירות הגבוהים סביב החצרות יוצרים תחושת מחנק. בתכנית העירייה אין זרימה התנועה נכנסת למבוי סתום.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

5 תגובות

 1. עובד ערייה לשעבר

  היזם היחיד שיכול להוציא את הפרויקט לפועל זה א.ב התחדשות, העירייה סתם מפריעה ורוצה לחבל בתוכנית אני אישית עבדתי פעם בערייה ויודע שאין כוונה לעיריה שהפרויקט יתבצע , ראש העיר זורע חול בעיני הדיירים !!

 2. מעניין מה האינטרס של עסקני העיריה וראש העיר בתוכם?
  מה החוכמה במובלעת סלמס בינות שכונות יוקרה שצומחות כפטריות לאחר הגשם בגבעת שמואל?
  יש כאן בר דעת שיענה לשאלותי?

 3. בפעם הראשונה משהוא רואה אותנו התושבים, ולא
  שאנחנו נאבים.תודה לכם משפחת דיין.

 4. גם ראש העיר של הוד השרון מר אמיר כוכבי מטרפד פינוי בינוי במתחם בן גוריון בהוד השרון היפה נפש רוצה לעשות משאל תושבים !!!זה מה שמלמדים אותם בלימודי מגדר בבטן תחומי, ראש עיר לקדנציה אחד מחכים לך בבחירות הבאות!!!

 5. לא ברור בכלל האינטרס של העירייה כאן ……. רוב הדיירים בחרו יזם נ ק ו ד ה ! היזם בא עם תוכניות שנראות הרבה יותר טוב מהתוכנית המגוחכת של העירייה .
  בתכלס , תוכנית העירייה זו החלפת "סלאמס" ישן ב"סלאמס" חדש … בניני רכבת ??!? הזוי …
  מילא היו בונים תוכנית דומה לזו של היזם …. ובתוך כל אלה ישנו "יזם" נוסף שקיים בשכונה 10 שנים וחוץ מלהכפיש בכל מדיה אפשרית לא עושה/מציע דבר . העירייה עם כל הכבוד צריכה להבין שרוב בעלי הדירות הם בעלי הקרקע והם אלה שקובעים או מחליטים ואיך תראה השכונה החדשה .
  טוב יעשה ראש העיר אם ירד מעץ אל העם ויחבור לדיירי השכונה במתן פתרון ולא יתקע את זה לעוד כמה שנים .
  כבר אכלנו את החXX הזה בעבר ורומים לראות פרוייקט לתפארת עוד בימי חיינו …
  פשוט הזוי כל העניין ועדיין לא הזכרנו את הבירוקרטיה עד להתחלת הפרוייקט ….
  מדינת חלם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

2437D94A-10E2-4B60-9249-8ECDC28E9086

רקטה נפלה בחניית מבנה ציבורי בגבעת שמואל, פצוע בינוני ופצוע קל