יום שלישי , יולי 7 2020
דף הבית / האם בריכת קרית אונו טובעת

האם בריכת קרית אונו טובעת

הבריכה העירונית של קרית אונו בקשיים כלכלים קשים, לאחרונה התפטרה יושבת ראש הבריכה בעקבות בקשת תביעה של העיריה ותאגיד מי אונו על חובות של 4 מיליון שח. סימן שאלה האם תיפתח הבריכה בקיץ

בריכה

הבריכה העירונית של קריית אונו בקשיים כלכלים. לאחרונה פרסמנו כי חדר הכושר נסגר במפתיע למורת רוחם של בעלי המנויים. כעת מתפטרת בהפגנתיות גם יושבת ראש הבריכה, רות אלוש, על רקע מכתב תביעה, בעקבות חוב של 4 מיליון שח לעיריית קריית אונו ותאגיד מי אונו.

רות אלוש
רותי אלוש, יו"ר הבריכה המתפטרת

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


במכתב ההתפטרות מציינת אלוש, כי "במשך למעלה משנתיים הקדשתי זמן רב, מאמצים ומשאבים רבים בהתנדבות כדי לקדם תכנית הבראה שלה היו שותפים חברי הנהלה ובעלי תפקידים אחרים במועדון שראו עמי עין בעין את הצורך בקידום התכנית ואת הדרך לביצועה…. להפתעתי הרבה, בחודשים האחרונים נעשים מהלכים הבאים לקעקע את תהליך ההבראה שאנו מקדמים ולעיריית קרית אונו חלק משמעותי בפעולות אלה".
בריכה

הבריכה העירונית של קריית אונו, בה עיריית קריית אונו מחזיקה ב70% ממניותיה לצד 30% של תושבים אשר השטח היה שייך בעבר. מתקיימת פעילויות רבות לציבור הרחב ולקבוצות ספורט מים בעיר, בניהם,עמותת השחייה, על פי אלוש, חייבת העמותה מעל מיליון שח לבריכה. בעירייה קוראים לאלוש לחזור לפעילות, אותה עשתה בהתנדבות אך כבר מחפשים מי שיחליף אותה.

אתר אונו ניוז מביא את מכתב ההתפטרות של אלוש ובו ביקורת נוקבת על ראש העיר ישראל גל והנהלת העיר:
"מועדון ספורט בריכת קרית אונו מהווה מרכז קהילתי חשוב מאין כמותו המשלב פעילות ספורט ופנאי, תרומה לקהילה ופעילות חברתית ענפה והיה לי הכבוד לקחת חלק בקידומו והתפתחותו.
לקחתי על עצמי את התפקיד המאתגר של יו"ר ההנהלה ללא שכר מתוך הכרה בחשיבותה של הבריכה עבור תושבי קרית אונו, מתוך האמונה שניתן לשפר את המצב הכלכלי הקשה בו קבלתי אותה ומתוך ההבנה שעיריית קרית אונו ואתה, העומד בראשה, תעמדו לצידי ותסייעו לי במאמצים הרבים לשקם את המקום ולהחזירו לפעילות מלאה ומהנה.
במשך למעלה משנתיים הקדשתי זמן רב, מאמצים ומשאבים רבים בהתנדבות כדי לקדם תכנית הבראה שלה היו שותפים חברי הנהלה ובעלי תפקידים אחרים במועדון שראו עמי עין בעין את הצורך בקידום התכנית ואת הדרך לביצועה.
במהלך תקופה זו התמודדנו עם קשיים רבים מתוך אמונה שבכוחות משותפים נוכל להתגבר ולהעלות את הבריכה על דרך המלך להצלחה, ואכן לאחרונה התחלנו ליהנות מפירות המאמצים הללו. בין היתר בי"ס חדש למחול החל לפעול בסטודיו ובמכון הכושר החלה פעילות קרוספיט בשילוב עם פעילות כושר כללית וחוגים עבור מנויי הבריכה.
בד בבד, ערכנו הליך בקשה להצעות מחיר להפעלת הבריכה, השלישי מזה שנה וחצי, שלבסוף נשא פרי והתקבלו שתי הצעות רציניות להפעלת הבריכה בתמורה הולמת ואנו עומדים לפני פרסום הליך נוסף לבקשת הצעות מחיר להפעלת אולם האירועים ובית הקפה במקום.
עם סיומן המוצלח של פעולות אלה ניתן יהיה, על פי התחשיב שערכנו איתך ועם גזברית העירייה, לעמוד בהתחייבויות החברה ולשקם את מצבה הכלכלי.
להפתעתי הרבה, בחודשים האחרונים נעשים מהלכים הבאים לקעקע את תהליך ההבראה שאנו מקדמים ולעיריית קרית אונו חלק משמעותי בפעולות אלה. על אף שכמוסכם, שלחנו מכתבי התחייבות להסדרי חוב עם עיריית קריית אונו (שכידוע מחזיקה כ- 70% ממניות החברה) ועם תאגיד המים שעיריית קרית אונו חברה בו ואשר הנך יו"ר הדירקטוריון שלו, ולמרות אישור מועצת העיר להלוואה שבקשנו לצורך הסדר התחייבויות החברה, התקבלו במשרדי החברה תביעות של העיריה והתאגיד כנגד החברה ע"ס מעל 4 מיליון ש"ח.
למותר לציין שתביעות כאלה מחייבות את החברה בהוצאות גבוהות ובהן שכ"ט עורכי דין שייצגו אותה בהליכים המשפטיים ובכך מעצימות את הפגיעה בחברה ומגדילות את הגרעונות הכספיים הגבוהים ממילא.
מהלכים אלה מצטרפים לכך שבשנים האחרונות, ובכלל זאת בשנתיים בהם אני בתפקיד, עמותת השחיה ועיריית קרית אונו התומכת בה מקטינות באופן שיטתי את התשלומים המגיעים לבריכה על אף הגידול הניכר בפעילות העמותה וההוצאות הכרוכות בה שבהן נושאת החברה. על פי חישוב שערכנו לאחרונה חייבת עמותת השחיה לבריכה מעל מיליון ש"ח.
אמנם ידענו לעבוד בדרך כלל בצורה עניינית ולרוב היה נראה שהאמון שנתת בי בכדי לאפשר לי לתרום לקידום מועדון הספורט היה כלי עבודה תחת ידי אולם לא כך הדבר בתקופה האחרונה ואני מצרה על כך.
אין בכוונתי להיות כלי משחק או גוף מנגח ומתנגח בגלל אינטרסים כלכליים, פוליטיים או אחרים. מאחר ואני מאמינה בדוגמה אישית ובשקיפות לא אוכל לקחת חלק בתכנית ההבראה כאשר נעשים מהלכים להכשלתה. לאור כל הנ"ל אינני רואה עוד אפשרות להמשיך בתפקידי ולכן אני מגישה לך בזאת את התפטרותי מתפקיד יו"ר הנהלת החברה.
בריכה קריית אונו

מעיריית קריית אונו נמסר: "בעיריית קריית אונו מביעים צער על התפטרותה של גב' רות אלוש מתפקידה כיושבת ראש הנהלת הבריכה וקוראים לה לחזור מהתפטרותה מתוך הבנה עמוקה כי העירייה יחד עם  הדירקטוריון פועלים על מנת להקל על המשבר. יחד עם זאת העירייה, כעירייה, מחויבת לשמור על הקופה הציבורית ואם לא תדרוש את תשלום החוב מהבריכה היא תימצא מועלת בתפקידה. הקופה הציבורית היא כספם של תושבי העיר ואינה יכולה להיות הפקר. מוטלת על העירייה חובה  להגן על כספיה ועל נכסיה. יו"ר הנהלת הבריכה פעלה רבות לתיקון המצב העגום שהוא תוצאה של ניהול כושל לאורך תקופה של עשור ואנו מודים לה על שירותה הטוב. צר לנו כי שיקולים רחבים יותר מאשר הגשת התביעה הניעו את יו"ר ההנהלה להודיע על פרישתה. העיריה תפעל למציאת יו"ר הנהלה חדש וראוי, שימשיך את עבודת השיקום של הבריכה והיא אף תחזק את ההנהלה. אין לנו ספק כי ההנהלה החדשה תביא עמה תכנית התייעלות והבראה רצינית לבריכה."

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

תגובה אחת

  1. אני יכול להחליף אותה ובהתנדבות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

הרב ציון כהן וראש העיר ליאת שוחט

מתפללים לבריאותו – רב העיר אור יהודה אובחן עם קורונה