יום שישי , ספטמבר 25 2020
דף הבית / בתי הספר בקריית אונו – מה יקרה ברעידת אדמה

בתי הספר בקריית אונו – מה יקרה ברעידת אדמה

דו"ח של משרד החינוך בחן מספר בתי ספר בקריית אונו שנבנו לפני שנת 1980, אז נוצר תקן למבנים ציבור העומדים ברעידת אדמה. בקריית אונו נמצאו מספר בתי ספר שאינם בתקן אך העירייה החלה בפעולות חיזוק והתקנת גלאים

תיכון בן צבי קריית אונו

פרויקט אונו ניוז – מה יקרה למבני בתי הספר ברעידת אדמה בבקעת אונו:


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


על פי דו"ח של משרד החינוך אשר בדק את כל בתי הספר בישראל שנבנו לפני שנת 1980, אז החל לפעול תקן בנייה למבני ציבור אשר מקטין את הסיכוי להיפגע ברעש אדמה. שני בתי ספר בקריית אונו נמצאים לא בתקן ואינם מחוזקים מפני רעידות אדמה, בתי הספר רימונים ושילה. בבתי הספר ניר ושרת, נבנו בשנים האחרונות אגפים חדשים ובוצעו חיזוקים למבנה הקיים.

לכתבות נוספות 
מדד החינוך בערי בקעת אונו

עיריית קריית אונו, בין הבודדות בקעת אונו שביצעה  בכל בתי הספר בעיר, בשנים האחרונות התקנת מערכת התראה סיסמית המאפשרת לקבל התראה לקראת הגעת גלי רעידת האדמה באמצעות אזעקה ייעודית במערכות הכריזה של בית הספר. תפקידה של המערכת הינו לאפשר ביצוע פעולות חירום שתורגלו מראש, שעיקרן יציאה מהירה מהמבנה. מדובר במערכת המתופעלת על ידי חברת ביפר, ואשר מקבלת התראה מידית מחיישנים שונים הממוקמים במקומות שונים ארץ.

מעיריית קריית אונו נמסר – אגף הביטחון העירוני מתרגל את תלמידי בתי הספר בהתנהגות במקרה של רעידת אדמה במסגרת תרגילי החירום במוסדות החינוך הנערכים בעיר. בנוסף, הוכשרו השנה כ – 600 תלמידי כיתות י' בעיר בהדרכת סע"ר (סיוע עצמי ראשוני) בקורס בו למדו את הפעולות הנדרשות לביצוע חילוץ לכודים בעת רעידת אדמה.
בכוונת העירייה להכשיר גם בשנה הבאה ובכל השנים הבאות את תלמידי כיתות י' בעיר, כדי שיהוו עתודה עירונית גדולה לחילוץ לכודים ברעידת אדמה, עד להגעת יחידות החילוץ של פיקוד העורף.

יצויין כי ככלל מיגון בתי הספר בכל הארץ הינו באחריות משרד החינוך, כאשר בתי הספר שנבנו לאחר שנת 1980 נבנו על פי התקן הידוע. יחד עם זאת בבתי ספר ניר ושרת הוקמו אגפים חדשים והחיזוק נעשה במשולב. בתי  ספר רימונים ושילה יטופלו בשנים הבאות.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

סמל אלאור אמיגה מיהוד. צילום דוברות צהל

תעודת הצטיינות הוענקה לסמל אלאור אמיגה מיהוד