יום שישי , דצמבר 13 2019
דף הבית / חדשות חמות / חנוכת גינה ע"ש נועם מתתיהו ז"ל

חנוכת גינה ע"ש נועם מתתיהו ז"ל

בשבוע שעבר התקיימה בחטיבת הביניים שז"ר בקריית אונו חנוכת הגינה ע"ש נועם מתתיהו ז"ל, תלמיד החטיבה, שהלך לעולמו בחודש דצמבר 2015, זמן קצר לאחר הגיעו למצוות.

נועם מתיתיהו ז''ל
נועם מתיתיהו ז''ל

נועם, אובחן כבר מלידה כחולה במחלת שרירים נדירה שמנעה את היכולת לפתח את השרירים בגופו אולם לא מנעה ממנו ללמוד בבית ספר רגיל, לשמור על עצמאותו ולפתח את אישיותו הייחודית. בדצמבר 2015, כאמור, נפטר לאחר שנחנק בזמן שאכל סושי, המאכל החביב עליו. הגינה היפה והנעימה שעוצבה לזכרו, הוקמה במקום בו נהג נועם לבלות בשטח בית הספר.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


לכתבות נוספות:
קריית אונו פועלת למען נגישות בבתי הספר
קריית אונו: חכם בשמש כבר בגן

גינת הנצחה לנועם מתיתיהו
גינת הנצחה לנועם מתיתיהו

לדברי אמו של נועם ז"ל, ניצה מתתיהו, דרך הנצחתו ומיקומה נבחרו בקפידה ובשיתוף פעולה מלא של מנהלת בית הספר, עדה נחום. נועם, מלבד היותו מוקף חברים, אהב מאד מרחבים, כמו גם את קיוסק בית הספר, שם בילה חלק מזמנו בבדיקת ההיצע במקום, כך מספרת ניצה בחצי חיוך. לכן, היה זה אך טבעי להקים גינה עם עצי ברוש ושתילים, ספסלי בזלת במקום שבו החברים שלו, שעזרו מיוזמתם במלאכת ההקמה, יוכלו לשוב ולפקוד גם כשילמדו בתיכון.

 גינת הנצחה ע"ש נועם מתיתיהו
גינת הנצחה ע"ש נועם מתיתיהו

בטקס חנוכת הגינה נכחו בני משפחתו של נועם ז"ל, ישראל גל, ראש העיר, רון מלכה,  מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, נירה פרידמן, מנהלת אגף החינוך, עדה נחום, מנהלת בית הספר, הצוות החינוכי ותלמידי שכבת ט' בחטיבה, חבריו של נועם. בטקס נשא דברים לזכרו של נועם, ראש העיר, ישראל גל, שפגש והכיר את נועם, על סימני ההיכר שלו: ערכים חברתיים, נחישות, אומץ והתמדה. אמו של נועם ז"ל, ניצה, ריגשה את הנוכחים באומרה שפינת החמד הפסטורלית מסמלת את המאבק הפנימי שלה בין הצורך לזכור ולכאוב לבין ההבנה שזה בסדר להמשיך לצמוח כפי שהטבע ממשיך בשלו.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

יוסי לוי בלז צילום: רן אליהו

פרשת המומו: כך תשמרו על ילדיכם