יום שישי , יוני 5 2020
דף הבית / עיריית קריית אונו בסיוע המשטרה פינו את המשפחה מהאוהל

עיריית קריית אונו בסיוע המשטרה פינו את המשפחה מהאוהל

האוהל ברחוב לוי אשכול בקריית אונו פונה, לאחר קבלת דוח של שירותי הרווחה על הסכנה לשלומם ולבטחונם של הקטינים. עורך דין מטעם משרד המשפטים שנכח במקום - "מדובר בפינוי מנהלי, אין קשר למצב הילדים, כך מסרה לי פקידת הסעד", עדי ראיה - העירייה החרימה גם אוכל של תינוקות. המשטרה מאשרת כי מדובר בפינוי מנהלי

לפנות בוקר פונה אוהל המחאה שהוקם לפני כשלושה שבועות ברחוב לוי אשכול בקריית אונו, אנשי אגף הרווחה של העירייה בגיבוי שוטרי תחנת מסובים הגיעו למקום, בעקבות דוח חמור של שירותי הרווחה של העירייה המצביע על סכנה לשלומם ובטחונם של הילדים אשר ישנים ברחוב, כך נמסר על מעיריית קריית אונו. עורך דין מטעם הסיוע המשפטי של משרד המשפטים שנכח בזמן הפינוי – "פקידת הסעד ומנהל הרווחה של העירייה שנכחו בפינוי מסרו שאין עילה להוצאת הילדים לפי חוק הנוער ולא זאת הסיבה לפינוי האוהל, אלא פינוי מינהלי של המשטרה".


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


גורמי הרווחה אשר מטפלים במשפחה פנו לוועדת החריגים של משרד השיכון, כדי לדון שוב בנסיבות וביום חמישי שעבר החליטה הוועדה להעניק למשפחה זכאות לדירה בדיור ציבורי. עד למועד קבלת הדירה הוגדל הסיוע של משרד השיכון לגובה המרבי המתאפשר בחוק (כ – 3,900 ₪) דבר שיאפשר למשפחה לשכור דירה. על פי גורמים בעיריית קריית אונו המעורבים בנושא, "שהייתם של הקטינים בני משפחת חבר ברחוב, ליד כביש סואן, בתנאי מזג אוויר קשים ובסביבה בלתי צפוייה מעלה חשש של ממש לשלומם, ביטחונם ואף לחייהם. בנסיבות אלה חלה על כל המעורבים להתערב ולפעול למען שמירה על שלומם של הקטינים. הקרבה לבתי המגורים ברחוב לוי אשכול והפעילות בסביבת האוהל בכל שעות היממה  מייצרת המולה ורעש ומכאן הפרעה לשכנים המתגוררים במקום.

מהסיוע המשפטי  במשרד המשפטים אשר מלווים ומייצגים את המשפחה  מסרו – "הסיבה לפינוי האוהל בשעת בוקר מוקדמת היתה פעולה של המשטרה לפנות את האוהל כפינוי טרי, בשיחה שהתנהלה עוד באותו הלילה בין עורך הדין של הסיוע המשפטי שנכח במקום בזמן הפינוי לבין פקידת הסעד של העירייה ומנהל הרווחה שנכחו בפינוי ומסרו שאין עילה להוצאת הילדים לפי חוק הנוער ולא זאת הסיבה לפינוי האוהל, אלא פינוי מינהלי של המשטרה. יש עתירה תלויה ועומדת בבית המשפט כנגד משרד השיכון ולא ברור מדוע מיהרה העירייה לפנות את המשפחה. מפקד משטרה לא איפשר לעורך הדין של הסיוע במשפטי לראות צו פינוי או אישור של היועץ המשפטי של המשטרה. עוד יצויין כי העירייה פינתה ציוד שהיה במאהל, רובו שייך למשפחה וחלקו ניתן בתרומות או בהשאלה מפרטים שביקשו לסייע למשפחה. בין הציוד שנלקח: קופסאות תמ"ל של התינוק, ביגוד ונעליים, מסמכים, מזגן נייד, מקרר קטן, גנרטור, אוהלים ועוד".

צילום – איתן אלחרז

מעיריית קריית אונו נמסר כי כל גורמי העירייה פועלים ללא לאות  על מנת לסייע למשפחה. פניית העירייה למשרד השיכון ולגורמים אחרים לפני מספר שבועות הביאה להגדלת הסיוע בשכר דירה ולקבלת הבטחת הכנסה. העירייה הצליחה לתכלל את המאמצים של כל הגופים, וכחלק מהפתרון עומד לרשות המשפחה סכום כסף נכבד לתשלום שכר הדירה. אנו בטוחים שביכולתה של המשפחה כעת, עם הסיוע הנכבד שאושר לה, לשכור דירה ראויה. המשפחה מוכרת ומטופלת על ידי אגף הרווחה ומפאת צנעת הפרט לא ניתן לפרט יותר".

ממשטרת ישראל נמסר כי מדובר בהליך פינוי מנהלי שבוצע על ידי עיריית קריית אונו והמשטרה סייעה בהבטחת הסדר הציבורי ושמירה על שלום המעורבים.  לעו"ד שהגיע למקום הוסבר כי מכיוון שמדובר בפינוי בהליך מנהלי בגין פלישה טריה הרי שבהליך מעין זה אין מדובר בצו אלא באישור שניתן על ידי היועץ המישפטי".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

O PARK

אור יהודה מציגה – מיליון מ"ר של תעשייה ובילוי