יום שישי , אוגוסט 12 2022
דף הבית / "בתנאים שלהם" – אפליקציית מצוקה חשאית לבני הנוער

"בתנאים שלהם" – אפליקציית מצוקה חשאית לבני הנוער

לפני כשלוש שנים, החל להתפתח רעיון פורץ דרך שהוביל למיזם ראשון מסוגו בארץ ובעולם. Chill  - אפליקציית מצוקה חשאית לאירועים חברתיים ומסיבות. האפליקציה מיועדת לכלל בני הנוער בגילאי 13-18.

רעות דרור. מייסדת, שותפה ומנהלת מיזם צ'יל
רעות דרור. מייסדת, שותפה ומנהלת מיזם צ'יל

המיזם נועד לתת מענה לנוער במצבי סיכון ומצוקה העשויים להתפתח מצריכת אלכוהול, שימוש בסמים, אירועי אלימות ותקיפות/הטרדות מינית. איומים אליהם חשוף הנוער במסיבות טבע ובאירועים החברתיים השונים, באופן ישיר או עקיף. האתגר המרכזי עמו המיזם מתמודד הינו כי באירועי המצוקה האלו בני נוער אינם נעזרים בהוריהם ואו בגורמי חירום , כנובע ממבוכה וחשש לחשיפה וזאת לעיתים במחיר סיכון חייהם וחיי חבריהם.


רוצים להדליף? שלחו וואטסאפ

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


המיזם המוצע, מחבר את הנוער בהקלקה פשוטה על אפליקציה של חברת Nowforce, לזוג סטודנטים / צעירים – צ'ילרים, בעלי הכשרה מתאימה. הצ'ילרים (בן ובת) חוברים אליהם לשטח בטווח זמן מידי ומסייעים בידם ככל שיידרש.


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות אור יהודה  – להצטרפות
רוצים להגיב לכתבה? היכנסו לקבוצה  – חדשות אור יהודה


רעות דרור ומיכל שפירא: ראש החוג לתקשורת שיווקית בקריה האקדמית אונו וראש ההתמחות ב MBA.
רעות דרור ומיכל שפירא: ראש החוג לתקשורת שיווקית בקריה האקדמית אונו וראש ההתמחות ב MBA.

הצ'ילרים אינם תחליף לכוחות ביטחון והצלה. המענה נועד להשלים את חוליה החסרה בשרשרת ככלי עזר נוסף לצד מאמצי ההסברה והמניעה. פתרון זה מעביר את האחריות לנוער ומתווך להם עזרה "בתנאים שלהם" .

הפתרון מאפשר לנוער לקרוא למעורבות של "אח בוגר" בנקודת ההתחלה של תהליך המצוקה באופן שיאפשר לטפל במצוקה ולמנוע הדרדרות התהליך למצב הקיצון. נכון לשלב הנוכחי בפיתוח,  המיזם פועל ביישוב שוהם והסביבה  ונמצא בתהליך בישובים רבים נוספים.

רעות דרור, מייסדת שותפה ומנהלת מיזם chill, פיתחה סטארט אפ חברתי יחד עם ערן דרוקמן.
דרור, סטודנטית הלומדת בקריה האקדמית אונו, בוגרת תואר ראשון בתקשורת שיווקית ופרסום. קמפיין ההשקה הראשון נוהל בשיתוף מלא עם הנוער בתיכון שוהם על בסיס כלים וסדנאות בהם השתתפה בתואר. הקמפיין הוביל להצלחה רבה במודעות ובבניית תהליך האמון בקרב קהל היעד.


יעניין אותך גם –

מתגייסים ביחד – כל המשפחה נרתמת למען הגיוס
משתדרגים: סופגניה מודל 2018


חשיפת המודל העסקי והפעילות בקרייה האקדמית אונו
קמפיין השקה למותג בתיכון שוהם- מבוסס תוכנית השיווק שנלמדה בקרייה האקדמית אונו

בשלב זה, עם התרחבות לרשויות נוספות לאחר ביסוס שלב הפיילוט נרקם המשך שיתוף פעולה יחד עם ראש החוג ד"ר מיכל שפירא וסטודנטים על מנת להעמיק את תוכנית השיווק לשכפול ברשויות נוספות. הצורך עלה מן השטח באופן ברור, הפתרון מתבקש וצעד זה מתמקד בהשגת מטרה חברתית מצילה חיים.

מיזם Chill נבחר להשתתף במחזור הראשון של תוכנית "הכוורת" מיסודם של ארגון הג'וינט וקרנות הביטוח בישראל וזכה לתמיכה בהמשך פעילות למימוש החזון ברמה הארצית. מדובר ברעיון חדשני בתפיסתו שמקודם על ידי בני הנוער עצמם באופן המייצר השפעה חיובית ואחריות חברתית.

חשיפת המודל העסקי והפעילות בקרייה האקדמית אונו
קמפיין השקה למותג בתיכון שוהם- מבוסס תוכנית השיווק שנלמדה בקרייה האקדמית אונו

המיזם סייע עד בה במגוון מקרי מצוקה החל ממניעת תקיפה מינית, צריכת אלכוהול מוגברת ואף ניסיון אובדני: כשבועיים לאחר הפעלת המיזם, נקראו זוג הסטודנטים לסייע במסיבת טבע של ילדי כיתות י'. הם חברו לנער ששתה אלכוהול עם סמים שנמהלו במשקה ללא ידיעתו.

הם קראו מידית לאמבולנס ומספר דקות לאחר מכן הוא אף איבד את הכרתו. הנער נלקח לטיפול נמרץ ולמחרת שוחרר מבית החולים והתקשר בכדי להודות לסטודנטים שהצילו את חייו ואף ביקש להצטרף למיזם ולסייע בכך שצעירים נוספים לא יגיעו למצב בו הוא היה. "הצלתם לי את החיים… בלעדיכם הייתי נשאר שם בשטח ,זרוק על סלע".

חשיפת המודל העסקי והפעילות בקרייה האקדמית אונו
קמפיין השקה למותג בתיכון שוהם- מבוסס תוכנית השיווק שנלמדה בקרייה האקדמית אונו

השלב הבא הינו הרחבת הפעילות לרשויות וערים נוספות. לטובת זאת נדרשים צעירים אחרי צבא שמעוניינים לשמש כצ'ילרים מגיבים. כמו כן, אנו נמצאים בתהליך של גיוס משאבים לצורך הרחבת המיזם והמשך הפעילות. לצורך כך נשמח לשת"פ עם תורמים פוטנציאליים.

כחלק מהחשאיות ותהליך ההשקה האזורי לא ניתן להוריד את האפליקציה בחנות. בשלב זה, האפליקציה ניתנת להורדה על ידי קישור שמועבר על ידי הנוער בלבד. ניתן לעקוב ולפנות אלינו.

לפרטים:
[email protected]
https://www.facebook.com/chiller5/

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

הכירו את צדוק ירימי, המנהל החדש של תיכון 'מקיף יהוד'. צילום פרטי

המנהל החדש של תיכון 'מקיף יהוד' – צדוק ירימי