יום שני , ינואר 27 2020
דף הבית / חודש לפני הבחירות – רק נציגי שמאל מרכז בשבת תרבות בקריית אונו

חודש לפני הבחירות – רק נציגי שמאל מרכז בשבת תרבות בקריית אונו

האם שגו בעיריית קריית אונו שהזמינו לשבת תרבות רק פוליטיקאים של מפלגת העבודה וכחול לבן, פחות מחודש לפני הבחירות. חלק מתושבי קריית אונו כועסים - "זאת שערוריה, העירייה עושה אסיפות בחירות למפלגות שלהן"

שבת תרבות קריית אונו
צילום ארכיון

בכל חודש מארגנת  עיריית קריית אונו, מפגשי שבת תרבות אותם מנחה העיתונאי אבי בטלהיים. לרוב מדובר במפגשים מנומנמים המשלבים תרבות ואקטואליה, מדי כמה זמן מבליח פוליטיקאי לתפוס כותרת לשבת.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


קרית אונו

f001419c-a7cf-477a-86b1-85da594bb20c

האם פעלו נכון בעיריית קריית אונו כאשר הפיקו אירוע ציבורי, פחות מחודש לפני הבחירות אליו הוזמנו שתי פוליטיקאיות ממפלגת העבודה וכחול לבן מבלי לאזן את הדיון עם מישהו מהצד הימני של המפה?

תושבי קריית אונו כועסים – "לא יכול להיות כי העירייה וראש העיר שמזוהה עם מפלגת העבודה יעשה אירועים מבלי להזמין נציגי ימין, במיוחד בשבת תרבות האחרונה לפני הבחירות. זאת שערוריה, על חשבון כספי משלם המיסים עושים כנסים פוליטים ומספרים שזה שבת תרבות. זה כנס פוליטי שך מפלגת העבודה, הגיע הזמן שוועדה ציבורית תקבע מי מגיע למפגשי שבת תרבות ולא פוליטיקאים מהעירייה"

אל אירוע שבת התרבות האחרון, הוזמנה שלי יחימוביץ, ממפלגת העבודה שהוזמנה לדבר על האפשרות שמפלגת העבודה לא תהיה אלטרנטיבה לשלטון. בנוסף אליה, הוזמנה אורנה ברביבאי, ממפלגת כחול לבן של לפיד וגנץ, והוכתרה בהזמנה לאירוע, 'האלופה'. כזיכרון לימיה כאלופה הראשונה בצה"ל. ברביבאי הוזמנה לספר על ההחלטה להצטרף ליש עתיד.

כאמור, חודש לפני בחירות גם התגובות ברשת לא איחרו לבוא, ודברי ביקורת עלו כנגד עיריית קריית אונו.

שבת תרבות בקריית אונו
צילום מהפיסבוק
21bba716-bce9-49c2-9528-2ba752fb32a5
צילום מפייסבוק

מעיריית קריית אונו נמסר –  שבתרבות הינו אירוע עירוני אשר העיתונאי אבי בטלהיים מנחה בתדירות של פעם בחודש.

האירוע מתקיים באודיטוריום הקריה האקדמית בפני אולם מלא מפה לפה בתושבים הנהנים להגיע בשבת בצהרים לאתנחתא תרבותית מרתקת בה לוקחים חלק פוליטיקאים, סופרים, משוררים, רופאים מומחים וגם נגנים צעירים מוכשרים מהקונסרבטוריון העירוני.

אבי בטלהיים המנחה, הינו בעל ותק של למעלה מ-30 שנה שבהן הוא עורך ומנחה אירועי שבתרבות במקומות שונים. כעורך וכמי שמזמין את המרואיינים, מקפיד כל העת לשמור על איזון פוליטי. עד היום התקיימו באודיטוריום הקריה האקדמית אונו 19 אירועי שבתרבות בהנחייתו.

חלוקת המרואיינים הפוליטיים היתה כזו:

ליכוד – 5 מרואיינים (דוד ביטן, מישה ארנס, אמיר אוחנה, אורן חזן, שרן השכל)

המחנה הציוני / מפלגת העבודה – 6 מרואיינים (שלי יחימוביץ, אבי גבאי, איציק שמולי, איילת נחמיאס-ורבין, סתיו שפיר, שלי יחימוביץ)

יש עתיד – 3 מרואיינים (יעקב פרי, יעל גרמן, מיקי לוי)

כולנו – 2 מרואיינים (מירב בן-ארי, מייקל אורן)

מרצ – 2 מרואיינים (תמר זנדברג, אילן גילאון)

כחול-לבן  – 2 מרואיינים (בוגי יעלון, אורנה ברביבאי)

הציבור יכול לגלול בדף הפייסבוק של העירייה ולראות כי מדובר באיזון מוקפד לכל דבר. באשר למילה אלופה: כמו בכל פרסומי העירייה, גם כאן, מילה זו נבדקה באתר האקדמיה ללשון העברית ונמצא כי ניתן לומר אלופה, ראשת עיר, משנה (עם קמץ) לנשיא בית המשפט וכדומה.

https://hebrew-academy.org.il/wp-content/uploads/RonitGadish.pdf

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רמי גרינברג, ראש עיריית פתח תקוה

ראש עיריית פתח תקווה לקריית אונו: אל תאיימו עלינו עם אגרת הגודש