יום רביעי , ינואר 29 2020
דף הבית / יותר מ – 1,117 תלמידים מתנדבים בקריית אונו – מגבירים את המעורבות החברתית

יותר מ – 1,117 תלמידים מתנדבים בקריית אונו – מגבירים את המעורבות החברתית

משרד החינוך מרחיב את המעורבות החברתית בקרב תלמידי מערכת החינוך בקריית אונו.

תיכון בן צבי קריית אונו
תיכון בן צבי קריית אונו

משרד החינוך יצא במהלך לאומי רחב היקף להעמקת והגברת המעורבות החברתית בקרב תלמידי מערכת החינוך. על פי הנתונים שמפרסם משרד החינוך, בקרית אונו מספר המתנדבים בכתות י"א עומד על 597 תלמידים ובכתות י"ב על 520 תלמידים.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


מדובר במהלך שעוגן במסגרת תכנית חומש שחותרת לטיפוח ולהגברת מעורבותם של התלמידים בחיי החברה הישראלית. התכנית נועדה לטפח בוגר בעל סל ערכים הנושא בו מסירות, אחריות, עזרה הדדית, תרומה לקהילה, התנדבות וחתירה לצדק חברתי. לצד אלה גם לחזק את זהותו של התלמיד לקהילה, לחברה ולמדינה, כך שייטול חלק בעיצובן ובבנייתן.


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות קריית אונו  – להצטרפות
רוצים להגיב לכתבה? היכנסו לקבוצה  –
 אתר החדשות של בקעת אונו


לדברי מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: הנחלת ערכים הם נשמת אפה של מערכת החינוך, ולכן המשרד מטפח ומעודד את שילובם של התלמידים בפעילויות של מעורבות חברתית. תכניות התנדבותיות מתחילות מגיל הגן ועד לחטיבה העליונה. ההיקפים מרשימים ואפילו מרגשים. החינוך הבלתי פורמאלי מהווה תשתית חשובה ומשמעותית לערכים אלה, ולכן נמשיך לנצל אותה כדי להעמיד מסגרות נוספות שדרכם  התלמידים ימשיכו לבנות חברה שיש בה תרומה ונתינה.

דוגמה להתנדבות הינה יוזמת פרויקט קשרים – תיכון בן צבי קרית אונוהפרוייקט נותן מסגרת חברתית בפלטפורמת חונכות אישית, המתקיימת בבית חולים שניידר בפתח תקווה. החונכים נפגשים עם הילדים אחת לשבועיים ומעבירים להם פעילויות שונות על סמך ההכרות האישית עם הילדים . מטרת הפרוייקט היא להוציא את הילדים מהשגרה ה"אפורה" של בית החולים ולתת להם אדם חיצוני שיוכלו לדבר איתו על מה שהם חווים. החזון הוא  שהילדים יגידו "איזה כיף יש לי פגישה עם החונך היום" במקום להגיד "איזה באסה יש טיפול היום".

הפעילות נמשכת בימים אלה. בפעילות משתתפים בני נוער משכבות י-יב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

מרכז מורשת יהדות בבל. -צילום: יהודה כץ

51 שנה להוצאתם להורג של תשעת היהודים בבגדאד