שבת , יולי 11 2020

לא רצויים כאן

שוברים שתיקה

זאת היתה אמורה להיות עוד הרצאה מקומית של ארגון שוברים שתיקה במתנס המקומי בקריית אונו , פוסט נוקב של רון מלכה סגן ראש העיר, אשר מתנגד נחרצות לארוע, הכניס לסחרור את כל המערכת הפוליטית הארצית וגרם לביטול הארוע


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


ארגון שוברים שתיקה אשר מביא עדויות לוחמי צהל מתוך פעילותם הצבאית ומראה את ההשפעות השלילות של הכיבוש על החיילים ועל האוכלוסייה הפלשתינאית, כבר עשו הרבה כותרות, מטענות על מימון אנטי ישראלי ועד שיתוף פעולה עם ארגונים המחרימים את ישראל. לצד הערכה רבה בארגוני זכויות האדם בארץ ובעולם.

רון מלכה, סגן ומ'מ ראש העיר קריית אונו –

רון מלכה, מ"מ וסגן ראש העיר שהעלה פוסט לפיסבוק – "הזדעזענו לגלות היום, אני ועמיתי עמי כחלון, פרסום של ארגון "שוברים שתיקה" המזמין את תושבי העיר שלנו לכנס שיתקיים בתחילת החודש הבא בספרייה העירונית.

מה זה? השתגענו? שוברים שתיקה" אצלנו? בספריה העירונית? בהיכל הספר שלנו? במרכז התרבות העירוני שלנו? בזכות החינוך המשובח שאנחנו מעניקים לבנינו ובנותינו הם לא מאכזבים ומובילים את דרוג הגיוס לשרות צבאי משמעותי ואת דרוג אחוזי הקצונה.

ומה עכשיו? בועטים בדלי? מבלבלים את הילדים במסרים כפולים?

קיום כנס זה בין כותלי הספריה שלנו שהיא מוסד חינוכי לכל דבר ועניין מהווה מתן לגיטימציה של כולנו, כהורים ובעיקר כמחנכים לארגון פוליטי אנטי-ציוני, העוסק בהכפשתה של מדינת ישראל וחיילי צה"ל בארץ ובעולם במימון ממשלות זרות ובעידוד האו"ם. ארגון המוציא את דיבתה של המדינה רעה בכל העולם ומביא לחרמות מסוגים שונים ומשונים כלפינו.

בעקבות הפוסט החל קרב של ממש בין שמאל ימין, בין השאיפה לחופש דיבור בישראל לקריאה לסתימת פיות. מאבק של ממש שהגיע עד לפתחה של שרת התרבות והספורט מירי רגב שקראה בסרטון לראש העיר ישראל גל לא לאפשר את קיום הארוע בספרייה בקריית באונו ולא תישקל המשך המימון של המדינה בספרייה.

ישראל גל ראש העיר – "השבוע העיר שלנו סערה לאור האירוע של מרצ שעתיד היה להתקיים בספריה העירונית בהשתתפות ארגון "שוברים שתיקה", אשר לעמדותיו אני מתנגד באופן נחרץ. הספריה העירונית המשמשת גם כאולם תרבות והושכרה בעבר לכינוסים פוליטיים לא יכלה מבחינה חוקית לבטל את האירוע. עמדתי היתה ונותרה כי על העירייה לפעול באופן דמוקרטי, לכבד ולשמור על חופש הביטוי ולא לנקוט עמדה לגבי תוכן הדברים, כל עוד אין מניעה משפטית לקיום אירוע זה או אחר. אלו הם כללי הדמוקרטיה ועלינו לכבד אותם, גם אם לפעמים זה שנוי במחלוקת. אולם, אמש התקבל במשרדי העירייה מכתב מאת מפעל הפיס הקובע כי על פי כללי ונהלי הארגון, חל איסור לעשות שימוש במבנים שמומנו על ידו לצרכי פעילות מפלגתית ופוליטית מכל סוג וכן לפעילות שאינה על פי ייעודה של הספריה. כמי שעומד בראש העירייה המכבדת את החוק, אנו נמלא אחר לשון המכתב והיום הודעתי לסיעת מרצ כי האירוע לא יוכל להתקיים במקום המיועד.

גם שרת התרבות מירי רגב, התבטאה בנושא בעמוד הפייסבוק שלה

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

משרד הבריאות פרסם מסלולים נוספים לחולי קורונה מאומתים באור יהודה

משרד הבריאות – כמה חולים נוספו בבקעת אונו ביממה האחרונה