שבת , אוקטובר 31 2020
דף הבית / מה מסתירים ראשי הערים בבקעת אונו

מה מסתירים ראשי הערים בבקעת אונו

שנת 2019 כבר כאן, התושבים דורשים מהרשויות יותר שקיפות. מדוע מסרבים ראשי הערים להעביר בשידור חי את ישיבות העירייה. מדובר בישיבות פתוחות לציבור, האם יש להם מה להסתיר?

מצלמה
מרבית הרשויות והעיריות הגדולות כבר מבינות את חוקי המשחק, התושבים רוצים להיות מעורבים ולדעת מה נעשה בעיר. חיבור פשוט וזול מעביר בשידור חי את ישיבות המועצה בדף הפייסבוק של ערים מתקדמות ומכובדות. אך בבקעת אונו, ראשי הערים קצת חוששים, חלקם מבורות טכנולוגית, אחרים לא באמת רוצים שהתושבים יהיו שותפים ולאחרים זה פשוט לא אכפת.
אתר אונו ניוז בדק  –  מדוע מסרבים ראשי הערים להיות שקופים יותר למען הציבור, לבדוק את עבודת חברי המועצה ואולי גם לעצור קומבינות ודילים פוליטיים על חשבון הציבור, הנה מגוון התירוצים של העיריות.

שקופים לתושבים: המועצות המקומיות בבקעת אונו מסרבות לשדר את הישיבות

אור יהודה:
"עיריית אור יהודה פעלה בשלוש השנים האחרונות להגביר את השקיפות בפעילויותיה באמצעות מגוון דרכים, ביניהם העלאת הקלטות מישיבות המועצה, העלאת כל סוגי הפרוטוקולים בטווח זמן קצר לאחר הישיבות, העלאת תכנים לאתר העירייה וכל אלו זיכו אותה בציון 91 בשקיפות על ידי "שקיפות ישראל", שדירגה את עיריית אור יהודה כעיר מובילה בשקיפות. ישיבות המועצה פתוחות לציבור ומועדיהן מתפרסמות באתר העירייה. במהלך השנה הקרובה נקיים סקר שביעות רצון מפעילות העירייה, וככל שתושבי העיר יביעו עניין בשידור הישיבות, אנו נקדם זאת".
 

 יהוד מונוסון

עיריית יהוד-מונוסון מייחסת חשיבות רבה לשקיפות ההליכים העירוניים ודרכי ניהולם. ישיבות מועצה העיר מוקלטות ובתום תמלולן – הפרוטוקול מתפרסם באתר העירייה בשקיפות ובזמינות לתושבים. נושא שידורים חיים מישיבות מועצת העיר, נבדק בימים אלו על כל השלכותיו התקציביות והמעשיות והחלטה תתקבל בקרוב. אנו מזמינים כל תושב המעוניין לשמוע ולהתרשם מקבלת ההחלטות העירונית להגיע לישיבות מועצת העיר אשר פתוחות לציבור הרחב ומועדיהן מתפרסמים באתר העירייה. לגבי ועדות תכנון ובנייה – הן ועדות סגורות שאינן פתוחות לקהל, כך שאסור לשדרן.
קריית אונו:
"העירייה פועלת כחוק בנושא ישיבות מועצת העיר ודיוני הוועדה לתכנון ובנייה. העירייה מזמנת את הציבור לצפות בישיבות המועצה בעזרת פרסום מקדים באתר העירייה והישיבות כמובן פתוחות לקהל הרחב. מספר ימים לאחר תום כל ישיבה מתפרסם באתר העירייה פרוטוקול מתומלל של הישיבה והוא נגיש לכל. ישיבות הוועדה לתכנון ובנייה אינן פומביות בהתאם להנחיות החוק. יחד עם זאת פרוטוקול ההחלטות מתפרסם תוך מספר ימים. יצוין כי על פי דרישה ניתן לקבל את התמליל מלא". 
 
גבעת שמואל:
"אין כרגע כוונה לשדר בשידור חי. הישיבות מתומללות ומוקלטות וקובץ שמע עולה לאתר העירייה. הקובץ פתוח להאזנה לכל המעוניין, כמו גם ישיבות המליאה עצמן הפתוחות לכל ומועד התכנסותן אף מפורסם באתר העירייה. בחדר הישיבות מוצבים כיסאות לטובת כל תושב המעוניין להגיע ולהאזין".
גני תקווה:
"
הנושא כבר נידון בישיבת המועצה, בה הוחלט ברוב קולות לא לצלם את ישיבות המועצה. תמלולי הקלטות הישיבות מפורסמים באתר המועצה".
מועצת סביון – סרבו למסור מידע לציבור

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

תגובה אחת

  1. בנסיבות בהן ישיבות המועצה פתוחות לקהל והפרוטוקול מתפרסם בלו"ז מיידי אינני רואה כל נחיצות בשידור ישיר.
    יתכבד המעוניין ויגיע לישיבה ויזכה למידע בזמן אמיתי.
    מכאן ועד נסיון להעלים מידע מהציבור המרחק רב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מחאת הורים קריית אונו

מחאת ההורים נגד החלטות משרד החינוך: "חינוך לפני מלונות וקניונים"