יום רביעי , ספטמבר 18 2019
דף הבית / 52% מתושבי בקעת אונו בעד תחבורה ציבורית בשבת – זוהי תגובת ראשי הערים

52% מתושבי בקעת אונו בעד תחבורה ציבורית בשבת – זוהי תגובת ראשי הערים

52% מתושבי בקעת אונו שהצביעו בסקר התחבורה הציבורית הגדול - בעד תחבורה ציבורית בשבת. מה היה לראשי הערים לומר על כך?

יהוד מונוסון

אחד הקונפליקטים איתם מתמודדת המדינה מיום הקמתה הוא נושא השבת. נושא רגיש שמשפיע על האוכלוסיה הדתית אך גם על האוכלוסיה החילונית שנהנית מיום חופש אחד בשבוע בו קיימות הגבלות עקב מגבלות הדת.

בהמשך לאירועים האחרונים בטבריה – העיר הראשונה ששברה את הסטטוס קוו ואפשרה תחבורה ציבורית בשבת, שאלנו את תושבי בקעת אונו האם לדעתם גם בבקעת אונו יש להפעיל תחבורה ציבורית בשבת.

על הסקר ענו מעל ל – 1000 איש והדעות היו חלוקות. הפערים בבקעה היו צמודים – רוב המציעים  (כ- 52% מהתושבים) שהצביעו בסקר הסכימו עם כך שיש להפעיל תחבורה ציבורית בשבת, ו- 48% מהמצביעים התנגדו למהלך  והעדיפו לשמור על הסטטוס קוו.

אילוסטרציה
אילוסטרציה

שאלו את ראשי הערים מה דעתם בנושא הפעלה של קווי אוטובוס בבקעת אונו בשבת וקיבלנו תשובות חלוקות –

מעיריית אור יהודה נמסר: "העירייה אינה אמונה על הפעלת תחבורה ציבורית. יחד עם זאת, ראש העיר ליאת שוחט דוגלת בשמירה על הסטטוס קוו הקיים מזה שנים בעיר, ושמירה על השבת כיום מנוחה".

עיריית קריית אונו גילתה פתיחות גבוהה יותר לנושא ומסרה: "רשויות מקומיות בישראל אינן רשאיות להפעיל תחבורה ציבורית. הדבר נתון בידי משרד התחבורה בלבד. יחד עם זאת העירייה קוראת להפעלת פתרונות הסעה בתקווה שמשרד התחבורה יאפשר זאת ובתקווה שחברות המורשות להסעת הציבור יבצעו זאת.
גם בעיריית יהוד – מונוסון סיפרו כי נושא התחבורה הציבורית הוא נושא בעל משמעות ושיש לקיים דיון מעמיק על מנת לפתור את הבעיה: "ביהוד-מונוסון קיים סטטוס-קוו בכל הקשור ליחסי דת ומדינה והעירייה תמשיך ותפעל למען נתינת פתרונות בכל תחומי החיים לכל תושבי העיר, דתיים וחילוניים כאחד, תוך קידום ערכי הכבוד ההדדי, הסובלנות והקהילתיות. כידוע, מועצת עיר חדשה נבחרה והחלה בטיפול נושאים רבים שעל שולחנה, כמו גם נושא התחבורה הציבורית בשבת, שעליהם ידונו חברי מועצת העיר ויקבלו את החלטותיהם".
ממועצת גני תקווה נמסר כי היו מעוניינים בפתרון מסוכם יחד עם הערים השכנות: "האתגרים העומדים בפני מועצת גני תקווה הם קודם כל תוספת משמעותית של קווי תחבורה בימי חול וקירוב קווי המטרו העתידיים ליישוב. בגני תקווה פועלים בימי הקיץ קווי הלילה לכל אורך השבוע, לכך אנו תומכים בפתרון אזורי מוסכם".
מעיריית גבעת שמואל וממועצת סביון לא נמסרה תגובה בנושא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

איילת שקד

גבעת שמואל – העיר הימנית בבקעת אונו