שבת , אפריל 17 2021
דף הבית / חברת הנדל"ן אזורים תפצה את דיירי המגדל היוקרתי בקריית אונו

חברת הנדל"ן אזורים תפצה את דיירי המגדל היוקרתי בקריית אונו

בית המשפט פסק למעלה מ - 200 אלף שח פיצויים לדיירי בניין הפרדס 12 בקריית אונו בעקבות סדרת ליקויים חריגה בבניין החדש. בית המשפט - "בנוסף בוצעו עבודות רבות שעה שהדיירים מתגוררים בבניין והפריעו הפרעה ממשית לאורח החיים ואיכות החיים במבנה, תוך סכנה, לפגיעה כתוצאה מהקידוחים ו/או נפילת אריחים"

לברת אזורים תפצה דיירים בקריית אונו

דיירי הבניין ברחוב הפרדס 12 רק רצו לקבל את דירות היוקרה כפי שהבטיח הקבלן, אחרי השקעה של מליוני שקלים. נאלצו הדיירים להיסחב בבתי משפט כדי לקבל פיצוי על ליקויי בנייה לא פשוטים, עוגמת נפש ואיחור בביצוע עבודות תיקון הליקוים.


  הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו


הדיירים תבעו בשנת 2010 את חברת אזורים על סך של 745,849 ₪ בגין ליקויי בניה ברכוש המשותף.

כבר במועד מסירת הדירות, הבחינו הדיירים במבנה בליקויים חמורים בחלקים ניכרים של הרכוש המשותף, וצרפו חוות דעת מקצועית לתמיכה בטענותיהם. הדיירים טוענים כי התלוננו מספר פעמים בפני נציגי החברה, ומלבד תיקונים קוסמטיים, לא בוצעו עבודות לתיקון הליקויים.

חברת אזורים טענה בבית המשפט – "כי חוות הדעת מופרכת ומוגזמת. הנתבעות עמדו בכל התחייבויותיהן עפ"י הסכם המכר, לרבות עניין הטיפול בליקויים, ככל שהיו. ובאם קיימים ליקויים אמיתיים אשר הינם באחריותן עפ"י ההסכם והדין, הן עומדות על זכותן לתקנם".

לברת אזורים תפצה דיירים בקריית אונו

מתוך פסק הדין של השופט הבכיר, אהוד שוורץ מבית המשפט השלום בתל אביב –

"לעניין עוגמת נפש נטען כי אין מדובר בליקויים פשוטים, אלא בליקויים המפחיתים משמעותית את ההנאה מהנכס, מפריעים לאיכות החיים, ופוגמים גם במראה של הבניין ובהנאת הדיירים מנכס שנרכש באיזור יוקרתי ואיכותי. בנוסף בוצעו עבודות רבות שעה שהדיירים מתגוררים בבניין והפריעו הפרעה ממשית לאורח החיים ואיכות החיים במבנה, תוך סכנה, לפגיעה כתוצאה מהקידוחים ו/או נפילת אריחים, וכל יתר המשתמע ממגורים בתוך אתר עבודה, וכאשר הנתבעת אף לא עמדה בלוחות זמנים שנקבעו והוסכמו, תוך כדי ההליך, נדרש פיצוי בסך 100,000 ₪, כ- 2,000 ₪ לדירה".

"ביחס לאיחור בהשלמת העבודה נטען כי התובעת אפשרה לנתבעות לבצע את התיקונים הנדרשים בעבודות החיפוי של המבנה, מצבו החמור של החיפוי הצריך ביצוע דחוף של עבודות מאסיביות ומשמעותיות, כל זאת עקב ובשל רשלנות בעבודות הבניה שביצעו הנתבעות מלכתחילה."

בית המשפט פסק פיצויים לטובת הדיירים בסכום של למעלה מ – 200 אלף שח.

מחברת אזורים נמסר – ״הוגשה בשנת 2010 תביעה ע"ס כ 745,000 ש"ח, החברה לקחה אחריות ותיקנה את חיפוי החוץ. נותרו ליקויים שונים ברכוש המשותף בגינם נפסק לטובת כל הדיירים כ-100 אלף ש"ח וכ-60 אלף ש״ח החזר הוצאות הדיון, תביעת הדיירים לפיצוי בגין עוגמת נפש נדחתה. חשוב לציין כי לא מדובר באיחור במסירת הדירות.״

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

חוזרים ללמוד במתכונת מלאה (תצלום אילוסטרציה pixabay)

בשורה לתלמידים בבקעת אונו: מערכת החינוך חוזרת לפעילות מלאה