שבת , ספטמבר 26 2020
דף הבית / חדשות חמות / אור יהודה – בית המשפט העליון יחמיר את עונשו של ראש העיר

אור יהודה – בית המשפט העליון יחמיר את עונשו של ראש העיר

אתמול, בתום דיון של שעות ארוכות בבית המשפט העליון בערעור הפרקליטות על עונשו הקל של דוד יוסף, קיבלו שני הצדדים הצעה להסכים להחמרת העונש ל-38 חודשי מאסר בפועל, אם לא, מגמת השופטים היא להחמיר עוד יותר. במהלך הערעור הציג עורך דינו, ראייה חדשה לבית המשפט

ערעור דוד יוסף בבית משפט עליון

האווירה באולם ב', בבית המשפט העליון בירושלים, היתה מתוחה. הרכב השופטים, בראשותו של כבוד השופט דנציגר התיישבה על כס השיפוט, ואל האולם נכנס מלווה בשני סוהרים, דוד יוסף, מי שהיה ראש העיר של אור יהודה וכעת אסיר. במדי כלא כתומים, פניו רזות ועיניו מושפלות, נכנס אל אולם המשפט. בספסלי הקהל ישבה אשתו בקי יוסף, מי שהיתה מנהלת חטיבת יובלים והיום מורה בבית הספר ועיניה עם דמעות ולצידה מספר פעילים ותומכים של יוסף.
ערעור דוד יוסף בבית משפט עליון


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


נציגי הפרקליטות בראשות עו"ד תמר בורנשטיין, לצד פרקליטו של יוסף, עורך הדין אבי אודיס, היו מוכנים לקראת הדיון עם מזוודות מלאות קלסרים, ראיות ומוצגים. הרכב השופטים, שקיבל מראש את כל החומר המשפטי אפשר לנציגי הצדדים להשמיע בפני בית המשפט את טענותיהם.
במהלך דברי הערעור של עורך הדין אודיס, וכחלק מקו ההגנה הוצגה לבית המשפט ראייה החדשה,פסק הדין בו עובדות עירייה שנפגעו מראש העיר יוסף, פנו לבית המשפט לאסור את כניסתו ומקורביו לעירייה ולאור יהודה מחשש לפגיעה, בית המשפט שדחה את העתירה , אילץ את הקורבנות לשלם לדוד יוסף, את הוצאות העתירה. עורך הדין אודיס, הציג לבית המשפט העליון את הראייה המלמדת כך על פח גרסת ההגנה על קו בו מתנהל ציד מכשפות כנגד ראש העיר לשעבר ומקורביו. בית המשפט קיבל את  הראייה, וכתב בהחלטתו – "ראינו לנכון להיענות לבקשת המערער ולאפשר לו לצרף כראיה חדשה בערעור את מסמכי תיק (מחוזי תל אביב-יפו) -02-17; על אף עמדת המשיבה (הפרקליטות) לפיה אין בראיה החדשה ובמסמכים הנלווים אליה פוטנציאל לשינוי תוצאות הכרעת הדין".
ערעור דוד יוסף בבית משפט עליון

הדיונים באולם ב' בבית המשפט העליון, בערעור מדינת ישראל נגד דוד יוסף, ערכו למעלה משמונה שעות, בסופן הציעו השופטים לצדדים, הצעה, עליה הם יצטרכו להשיב בתום שבעה ימים. החמרת עונש מאסרו של יוסף ל32 חודשים, תוספת שלה שנה וחודשיים. אם לא יבחרו הצדדים בהצעה, תיתכן כי עמדת בית המשפט היא להחמיר עוד את עונשו ולהשאירו תקופה ארוכה יותר מאחורי סורג ובריח.
פעילים ותומכים של יוסף שהגיעו לבית המשפט ומשוכנעים בחפותו טוענים כי נתפר לו תיק על ידי הנהלת העיר ופקידים בכירים. התומכים טוענים כי יש בידם הקלטות של מתלוננות בפרשה אשר מבקשת להתנצל בפני יוסף כי מסקו עדות במשטרה בעקבות לחצים שהופעלו עליהם. התומכים טוענים, כי בידם הוכחות על פקידי עירייה אשר השפיעו על עדות במשפט לפעול כנגד יוסף. התומכים מצהירים כי בתקופה הקרובה ייחשפו חומרים על אישיים מוכרים באור יהודה אשר היו חלק מהקנוניה נגד יוסף.

מתוך החלטת ראש הרכב השופטים, השופט דנצינגר – "לאחר שהושלמו טיעוני הצדדים לפנינו, הצענו לצדדים הצעה מסויימת וזו נשקלה על ידם. בא-כוח המערער ביקש שהות בת שבעה ימים למתן התייחסותו להצעתנו. המערער יגיש הודעת עדכון עד יום 6.12.2017 בה יודיע אם הצעתנו מקובלת עליו. עם קבלת הודעת העדכון יוחלט באשר להמשך הטיפול בתיק.
ערעור דוד יוסף בבית משפט עליון

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

צילום: pixabay

בדיקה: כמה מתחשבת העירייה שלכם בחלוקת דו"חות חניה