יום שישי , אפריל 3 2020
דף הבית / אור יהודה – קופת חולים סרבו לטפל בתינוקת

אור יהודה – קופת חולים סרבו לטפל בתינוקת

שגיב ושירי יחזקאל הגיעו לקופת חולים כללית באור יהודה עם חום גבוה וילדה חולה, הרופא דרש כי תקבל עירוי דחוף, מנהלת הסיעוד סרבה להגיש סיוע רפואי כי הרגישה מאוימת מההורים ושלחה אותם לטיפול במיון. ההורים - המרפאה מתנקמת בנו כי העברנו עליהם ביקורת בפייסבוק. בהקלטה סמויה נשמעת האחות מסרבת לטפל בתינוקת

קרב גרסאות בין זוג הורים מאור יהודה לאחות ממרפאה קופת חולים כללית גיורא באור יהודה, בתחילת השבוע הגיעו ההורים אל המרפאה עם תינוקת בת 9 חודשים על הידיים עם חום גבוה, רופא שבדק אותה אחרי מספר דקות קבע כי עליה לקבל שני עירויי נוזלים דחופים, ההורים מיהרו לחדר האחות, שם לטענתם לקחו דקות ארוכות עד אשר קיבלו התייחסות. האב חזר לרופא לעדכנו כי האחות עדיין לא קיבלה אותם למרות הדחיפות הרפואית. מכאן העלילה מסתבכת.
האחות טוענת כי ההורים החלו לצעוק ולהשתולל במרפאה, לאיים כי יפגעו באחות וישרפו את המרפאה, כתוצאה מהוויכוח, החליטו בצוות המרפאה לשחרר את ההורים ללא טיפול רפואי מהמקום ולהפנותם אל חדר המיון. מנגד טוענים ההורים, לא היו דברים מעולם, לא איימנו על אף אחד פשוט דרשנו כי הילדה תקבל עירוי נוזלים בהקדם כי המרפאה עמדה להיסגר ופחדו להישאר ללא טיפול רפואי.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


ההורים טוענים כי בעקבות פוסט שפרסמו בקבוצת פייסבוק ובה בקשו לדעת מדוע לא מופרדת המחלקה לטיפול חלב מבניין המרפאה הכללית ויש סכנה להידבקות במחלות, הורים רבים הגיבו לפוסט והעבירו ביקורת על התנהלות המרפאה. שגיב – פנינו לעורך הדין עוזי אהרון, סגן ראש העיר שהסכים לסייע לנו מול הרשויות ואנו מודים לו על כך.

לשמיעת ההקלטה הסמויה של האחות לחצו כאן
האחות הראשית בשיחה עם האב
– אני לא עושה לך, אני לא יודעת לעשות עירוי, אני לא יודעת לעשות בדיקת דם,מה היא יודעת לעשות אפילו חיסון היא לא יודעת, אף אחד לא יודע, אתם לא שווים. אז אם אנחנו לא…  תלכו למקום של שווים. אני לא רוצה לעשות נזק לילד, אני לא עושה לך , לא עושה לך , פעם הבאה תלמד לכבד את המקום, יש לך הפנייה למיון.. לא טוב לך פה תלכו….

ההורים הזועמים עזבו את המרפאה, אחרי שלא קיבלו טיפול רפואי והלכו לטפל בשני ילדיהם החולים בביתם. כעבור מספר ימים, הגישה האחות תלונה במשטרת מסובים על איומים. האם נקראה לחקירה לילית במשטרה, בסופה הודיעו לה כי היא עצורה בחשד לאיומים, ונחשבת מסוכנת לציבור ויכולה לשבש את החקירה, בהחלטת קצין משטרה, נעצרה האם לחמישה ימים במעצר בית מלא, וקיבלה צו הרחקה של 15 ימים מהאחות וצו הרחקה של 30 ימים מהמרפאה וערבות של 2000 שח.
בקופת חולים כללית מציינים כי מדובר בעובדת מצטיינת אשר ספגה איומים ועלבונות קשים ולכן הוחלט להפנות את ההורים לחדר מיון וכי לא יינתן טיפול רפואי למי שמתנהג בצורה אלימה. הורים רבים אשר שמעו על המקרה טוענים כי מדובר במרפאה גדולה וצוות העובדים קטן ולעיתים קרובות יש במקום צעקות של לקוחות בעקבות התנהלות של צוות העובדים במקום. מהמשטרה נמסר כי בכל מקרה של תלונה מצד עובדי ציבור ובפרט מצוותים רפואיים, בעקבות המקרה בחולון בו אחות הוצתה למוות, מחמירים במשטרה עם חשודים באיומים על צוותים רפואיים ולכן הורחקה האם החשודה למעצר בית, בהמשך יישקלו במשטרה אם להגיש נגדה כתב אישום אך תיק פלילי עדיין עומד כנגדה.
עורך הדין עוזי אהרון, סגן ראש העיר אור יהודה – התנדבתי מיד לעזור לזוג ההורים הצעירים, פניתי למפקד משטרת מסובים והסברתי לו כי מדובר זוג הורים נורמטיבי ללא עבר פלילי שמכחיש כל קשר לאיומים ולאירוע, בקשתי ממנו כי ייקל את תנאי מעצר הבית ויאפשר לאמא לצאת לעם הילדים לקבל טיפול רפואי המרפאה אחרת, הוא הסכים איתי ויאפשר לאם גם לצאת לתפילות יום כיפור. אני אסייע להורים בכל מה שצריך, האמא מתכוונת גם לפנות לשר הבריאות עם תלונה על התרשלות  בטיפול הרפואי בתינוקת שלה. לצערי האם נפלה קורבן לאווירה האלימה שיש נגד צוותים רפואיים, והאירוע הזה יצא מפרופורציות.

תגובות
דובר קופת חולים כללית מחוז דן –  לאחר בדיקת רופא, בשל איומים ואלימות מילולית קשה כלפי הצוות, הצוות סירב להמשיך בטיפול. המשפחה הופנתה להמשך קבלת טיפול במיון. הצוות שלנו במרכז בריאות הילד וטיפת חלב באור יהודה אחד הצוותים המסורים והנעימים בארץ. יעידו על כך אלפי לקוחות המרפאה. אנחנו לא נסכים לכל גילויי אלימות כלפי הצוותים שלנו. מי שלא מוכן לקבל זאת, מוזמן לעבור לקופת חולים אחרת.

ממשטרת ישראל נמסר – שוטרי משטרת ישראל עצרו חשודה תושבת אור יהודה בת 33, בחשד לאיומים על מנהלת סיעוד בקופת חולים באור יהודה. ע"פ החשד, החשודה איימה על מנהלת סיעוד לאחר שלא היתה מרוצה מטיב הטיפול שניתן לבתה התינוקת. קב"ט קופת החולים מיד דיווח למשטרה. החשודה אותרה ונחקרה. בתום החקירה הוחלט על המשך מעצר בית וצו הרחקה מהמקום

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל dnewsltd@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

שחר כהן. עולה בלייב

לייב מקריית אונו: שחר כהן בהופעה אינטימית