יום חמישי , אוקטובר 1 2020
דף הבית / אנשי השבוע – "אני גאה ללבוש מדי משטרה"

אנשי השבוע – "אני גאה ללבוש מדי משטרה"

מיקי שמואל, השוטר הקהילתי של אור יהודה, כבר 30 שנה משרת במשטרה בתפקידים שונים, מתוכן 17 שנה במשטרת מסובים. "אור יהודה היא עיר בגובה העיינים"

מיקי שמואל ומאיר בכיר שוטרים קהילתיים אור יהודה

ברחוב לו סקלאר, צמוד לבריכה העירונית נמצאת נקודת השיטור הקהילתי של אור יהודה. עליה מפקדים מאיר בכר ומיקי שמואל. שני שוטרים ותיקים מאוד במשטרת מסובים אשר ראו ושמעו כמעט כבר הכל. אך למרות הוותק הרב. השנים, מרגישים גאווה גדולה ללבוש את מדי המשטרה, לנסוע ברחבי העיר על האופנועים שלהם ולהשכין שלום בין התושבים.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


"תפקידו של השיטור הקהילתי, הוא לא תפקיד שיטור קלאסי, זה חיבור בין שוטר סיור למשטרה שמחוברת לקהילה", מנסה מיקי להסביר את סוד הקסם של התפקיד שלו. מיקי שמואל נמצא כבר שנה בנקודה באור יהודה, אחרי ארבע שנים בשיטור הקהילתי של יהוד.
ניידת משטרה
היום כמעט בכל עיר יש שיטור עירוני, המורכב מפקחים ושוטרים, משמרי שכונה ומתנדבי משמר אזרחי ושיטור קהילתי. למתבונן מהצד נראה השוטר הקהילתי כמו איש חוק אשר בא ממקום בוגר לפשר בין תושבים."יש הרבה סכסוכים בין שכנים", מספר שמואל, "וכאלה שמגיעים למריבות ויריבות קשה, הם מתקשרים למשטרה. כי כל אחד בטוח בצדקתו, שוטר הסיור שיגיע לקריאה, נותן טיפול ראשוני בזירה ומעביר לרוב את הטיפול לשוטר הקהילתי. אנחנו מגיעים לעשות טיפול שורש לבעיה. מקשיבים לתושבים, יושבים בסלון שותים קפה ביחד, כל צד מספר את הצד שלו לסכסוך, הרבה מקרים נפתרים בגלל תקשורת לקויה, עניניי כבוד ואגו. אבל ברגע שמגיע שוטר ויושב שעה ומקשיב לכל אחד ומנסה להראות איך זה נראה לצד השני, הרבה דברים נפתרים. יש הרבה אירועים על חנייה, וחסימות רכבים, ומוסיקה חזקה. התפקיד שלנו להגיע ולדבר בגובה העיניים, למרות שאנחנו אנשי משטרה, הדיבור איתנו הוא בגובה העיניים, התושבים נותנים כבוד לסמכות. באור יהודה מאוד מכבדים את המשטרה".
מיקי שמואל

בין יתר התפקדים של השיטור הקהילתי, משקיעה המשטרה מאמצים רבים לקרב את המשטרה אל הקהילה ואל מערכות החינוך. "זה מתחיל מגיל הגן", מסביר מאיר בכר, מי שאחראי על הפעילויות במוסדות החינוך. "חשוב לנו לחשוף את פעילות המשטרה לילדים, שלא יפחדו מהמשטרה אלא שיבינו כי המשטרה היא כאן לשמור על החוק והסדר. אנחנו מגיעים לגני הילדים, ומספרים על עבודת המשטרה, מראים לילדים את האופנוע, מלמדים על זהירות בדרכים. עם ילדי בתי הספר אנחנו מעלים מודעות לאי שיחות עם זרים, כיצד להתנהג בקרבה לכביש, בחטיבות הביניים אנחנו משקיעים זמן, ללמד את הילדים על הסכנות שיש באינטרנט וברשתות החברתיות". מסכם בכר.

לאחרונה, באור יהודה,  יש התעוררות משמעותית בקרב המצטרפים למשמרי השכונות ולמשמר האזרחי. במשמר השכונה של נווה סביון ישנם 20 חברים, בשכונת נווה רבין 45 מתנדבים. בנוסף ישנם 10 חברי סיירת הורים של הקהילה האתיופית. אליהם מצטרפים 70 מתנדבי המשמר האזרחי.

למרות השנים הרבות במשטרה, מתרגש שמואל לספר על נער אותו פגש באור יהודה לפני מספר חודשיים ובעבודה משותפת עם בכר השוטר הקהילתי החזירו את הנער למסלול תקין של לימודים וחיים. "מדובר בנער שאימו ביקשה שנעזור לו כי איבד קצת את הדרך, האב לא נמצא בתמונה והנער החל לגלות קצת סימנים של ללכת בדרך לא נכונה. מדובר בבחור מאוד חכם ופיקח, נער רגיש ואכפתי, והחלטנו לאמץ אותו והסברנו לו את ההשלכות של הדרך העבריינית לעומת הבחירה בחיים נורמאליים. הקשר הפך להיות קרוב , כמעט סמס כל יום, בהתחלה היה לא קל להתקרב, אבל נוצר קשר קרוב. מאז הקשר איתנו, הנער חזר ללמוד בצורה מסודרת, מגיע להתנדב  בנקודת השיטור, מתחיל להתכונן לגיוס משמעותי לצהל. אני שמח שהיתה לנו האפשרות להשפיע ולהחזיר אותו למסלול. מסכם שמואל.

נקודת השיטור הקהילתי, רחוב לו סקלאר אור יהוודה
נייד : מיקי  0505071423
נייד : מאיר 0506270956 .
משרד : 035335194

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

IMG-20200930-WA0010

למען יראו וייראו: מודעות אבל ענקיות באור יהודה בעקבות הקורונה