יום רביעי , פברואר 26 2020
דף הבית / בלעדי – צו הריסה לביתו של חבר מועצת אור יהודה

בלעדי – צו הריסה לביתו של חבר מועצת אור יהודה

בית המשפט המחוזי בתל אביב, דחה את ערעורו של דוד חיון חבר המועצה, לעכב את צו ההריסה לביתו. בשנת 2014 ביקשה העירייה להרוס שני מבני מגורים שנבנו ללא היתר על דרך ציבורית

צו הריסה אור יהודה

השבוע אמורים לעלות הטרקטורים של עיריית אור יהודה להרוס שני מבנים שנבנו שלא כחוק על שטח ציבורי, בהם מתגורר, חבר מועצת העיר דוד חיון, ברחוב סמטת הגן 4 אור יהודה. מדובר בפרשה שהחלה בשנת 2014, אז הוציאה הועדה המקומית לתכנון ובנייה אור יהודה, אל בית המשפט השלום, בקשה להריסה ללא הרשעה למספר מעורבים, בינהם דוד חיון, חבר המועצה. העירייה ביקשה להרוס שני מבנים, האחד בגודל 70 מ"ר והשני בגודל 20 מ"ר, אשר נבנו ללא היתר על שטח ציבורי המיועד כשביל להולכי רגל. עוד מצוין בבקשה אל בית המשפט משנת 2014 – "במתן צו ההריסה יש משום אינטרס ציבורי מובהק ומיוחד, שכן המדובר בבניה אשר בוצעה ללא היתר בנייה כדין. בתחום שטח ציבורי,אשר מטבעו אמור לשרת את כל הציבור"
צו הריסה דוד חיון אור יהודה


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


מאז שנת 2014 מתגלגל צו ההריסה בבתי המשפט. מתוך החלטת השופטת מרים סוקולוב – "ביום 30.3.17 ניתן צו הריסה לפי סעיף 212 לחוק התכנון והבניה למבנה שבו מתגורר המערער (דוד חיון) בסמוך לבית כנסת. מדובר במבנה ישן שהוקם ללא היתר בניה בשטח ציבורי פתוח במקום המיועד לשביל להולכי רגל, אשר לא ניתן להכשירו. הבקשה למתן צו ההריסה הוגשה לבית משפט  בשנת 2014. צו ההריסה דנן ניתן בהסכמת המשיב (העירייה) ובהם המערער (דוד חיון) ביום 30.3.17המשיבה הסכימה בזמנו לכך כי הצו יכנס לתוקפו 5 חודשים לאחר שניתן ובית משפט קמא בהחלטה נשוא הדיון דחה את מועד כניסתו לתוקף של צו ההריסה דנן ליום 1.11.17".

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו בשבתו כבית-משפט לערעורים פליליים, דחה את ערעורו של חבר המועצה דוד חיון, בבקשה לדחייה נוספת של 9 חודשים לפינוי המבנים, והורה על הריסתו. עוד עלה מהדיון המשפטי כי חבר המועצה לא ציין בפני בית המשפט  כי יש ברשותו דירה נוספת בת 6 חדרים. ועל כן בקשת ערעורו המתבססת על הצורך להתארגן לפינוי לא התקבלה.
צו הריסה לחבר מועצה באור יהודה

מתוך פסק הדין של השופטת, מרים סוקולוב  שניתן ב27.11.2017-  "לאחר ששמעתי את טיעוני הצדדים ועיינתי במסמכים שבתיק ביהמ"ש קמא, שוכנעתי כי דין הערעור להידחות. כאמור, בית משפט קמא ציין בהחלטתו, ובצדק, כי הוא איננו יושב כערכאת ערעור על ההחלטה למתן צו ההריסה שניתן בהסכמת הצדדים ובהם המערער, ביום 30.3.17.
"לטענת המערער (דוד חיון ) יש להאריך את המועד לביצוע צו ההריסה על מנת לאפשר לו שהות נוספת של התארגנות למשך 9 חודשים. יצוין כי הבקשה למתן צו ההריסה הוגשה עוד בשנת 2014. הדיונים נמשכו מסיבות כאלה ואחרות במשך כשלוש שנים וצו ההריסה ניתן בהסכמה בשנת 2017. כמו כן ניתנה בהסכמה אורכה לכניסתו לתוקף של הצו למשך 5 חודשים. בית משפט קמא האריך את המועד דנן עד ליום 1.11.17, לפנים משורת הדין".

צו הריסה לחבר מועצה באור יהודה

עוד כותבת השופטת בהחלטתה – "במקרה דנן, אין חולק כי היתר הבניה איננו נמצא "בהישג יד. "מדובר בקרקע של קרן קיימת לישראל, קרקע ציבורית. המקום מיועד לשביל להולכי רגל ולא ניתן להשיג היתר בניה במקום. בנסיבות הללו אין מקום ליתן למערער אורכה נוספת על מנת למצוא מקום מגורים חילופי. כפי שהוברר היום בדיון, בבעלותו של המערער מצויה דירה בת 6 חדרים בקרבת מקום. עובדה זו כלל לא הובאה בפני בית משפט קמא. בנסיבות נשוא הדיון לא מצאתי כי שגה בית משפט קמא בהחלטתו. אשר על כן, אני דוחה את הערעור".
צו הריסה לחבר מועצה באור יהודה

אל חבר מועצת אור יהודה דוד חיון נשלחו שאלות לפני פרסום הכתבה – "אנו מעלים כתבה על דחיית בקשת הערעור שלך לצו ההריסה. אבקש לקבל את תגובתך? האם מאז שנת 2014 שיצא הבקשה לצו הריסה, אתה גר במקום, ויש לך היתר בנייה למבנים? האם ידעת שמדובר בפלישה לשטח ציבורי? מדוע הסתרת מבית המשפט שיש ברשותך דירה נוספת של 6 חדרים. האם לדעתך חבר מועצה מכהן מראה דוגמא אישית בכך שנמצא עם מבנה מגורים על קרקע ציבורית?
חבר המועצה דוד חיון, סרב לענות על השאלות ובחר שלא להגיב

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל dnewsltd@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

משפחת זיו בהרכב מלא

החברים של אבשלום קור