שבת , מאי 30 2020
דף הבית / דוד יוסף – לא רצוי באור יהודה

דוד יוסף – לא רצוי באור יהודה

בית המשפט דחה את עתירתו של האסיר דוד יוסף, לצאת לחופשות באור יהודה וקבע כי האסיר זכאי לצאת לחופשות על פי החלטת שירות בתי הסוהר, ולא להיכנס לתחומי אור יהודה

דוד יוסף אור יהודה

לאחרונה פנה דוד יוסף, מי שהיה ראש העיר אור יהודה והורשע בשורה ארוכה של עבירות מין. לאחרונה אף הוחמר עונשו בבית המשפט הגבוה לצדק וקבעו כי יישב במאסר 38 חודשים. יוסף פנה בעתירה כנגד שירות בתי הסוהר ומדינת ישראל, בבקשה להתיר לו להגיע בחופשות מהכלא לאור יהודה.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


מתוך העתירה – "בפני עתירת אסיר המכוונת נגד תנאי החופשה שנקבעו לו, הכוללים את האיסור להיכנס לתחומי העיר אור יהודה במהלך חופשתו. העותר בן 58, אב לשניים, סבא לנכדה, עובר למאסרו שימש כראש עיריית אור יהודה.

דוד יוסף ראש העיר אור יהודה בבית המשפט
צילום ארכיון

"העותר נעדר עבר פלילי, מרצה את מאסרו באגף נס בכלא חרמון, משולב בקבוצה טיפולית לעברייני מרמה, משולב בתעסוקה ומתנהל באופן חיובי. בתקופה מאז גזר הדין עד שהחל לרצות את מאסרו, לא חלה על העותר הגבלה מלהיכנס לעיר מגוריו והוא הסתובב בעיר ללא כל הגבלה. התנאי של הרחקתו מאור יהודה במהלך החופשה, גורם לקשיים רבים לעותר ולמפקחיו, איננו מאפשר לו להיפגש עם הוריו הקשישים שאינם בקו הבריאות ואינם ניידים ולא נפגשו איתו מאז כניסתו לבית הסוהר. שהותו במהלך החופשה באור יהודה בתנאים של מעצר בית אינה מסכנת את שלום הציבור, על כן ההחלטה בדבר תנאי זה איננה סבירה".
דוד יוסף אור יהודה

מנגד טענה המדינה, כי תפקידן להגן על הקורבנות אשר גרות באור יהודה. "המניעה לכניסתו של העותר במהלך החופשה, לעיר אור יהודה נעוצה בכך שקורבנות העבירות בגינן מרצה העותר את מאסרו מתגוררות בעיר. תנאי זה נקבע בשל הצורך המוגבר בהגנה על רגשות וביטחון קורבנות עבירות המין.  התנאי של הרחקה ממקום מגוריהם ומקום שהותם של קורבנות עבירות מין, הינו תנאי מקובל".

בית המשפט קיבל עת עמדת המדינה ואסר על יוסף להתקרב לאור יהודה, בחופשות להן הוא זכאי כאסיר בכלא.

דוד יוסף
צילום ארכיון

מתוך החלטתו של כבוד השופט יוסף בן-חמו מבית המשפט בנצרת – "על פי עובדות כתב האישום המתוקן בו הורשע העותר, מדובר בעבירות מין כלפי מס' רב מאוד של קורבנות, תוך ניצול שיטתי של מעמדו ומרותו כראש עירייה, כדי לבצע את עבירות המין. כתב האישום מפרט שורה ארוכה של אישומים בעבירות מין רבות ועבירות נוספת של הפרת אמונים, מרמה, שימוש לרעה בכח המשרה, איומים, הדחה בחקירה ועוד, כמפורט בהכרת הדין וגזר הדין….. העובדה שבמשך פרק זמן מסוים, לאחר גזר הדין, התאפשר לעותר לשהות באור יהודה, איננה מצדיקה ביטול התנאי ופגיעה בנוספת בקורבנות כיום. העתירה נדחית"

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל dnewsltd@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

תחרות אופנועים באור יהודה

צפו – מאות השתתפו בתחרות רכבים מחתרתית באור יהודה