יום שני , ספטמבר 20 2021
דף הבית / האם הליצנים המפחידים בדרך לבקעת אונו???

האם הליצנים המפחידים בדרך לבקעת אונו???

הרשתות החברתיות עמוסות בסרטוני בהלה של ליצנים בפארקים מבהילים אזרחים תמימים וילדים. המשטרה מתגייסת להילחם בתופעה המטרידה, שמקורה במעשי קונדס היכול להסתיים באסון. במשטרה מאשרים כי באור יהודה דווח על שישה אירועים של ליצנים

זה התחיל ממספר סרטונים קצרים המתארים אנשים עוטי מסיכות ליצן הנמצאים בפארקים וגנים ציבוריים מפתיעים ורודפים אחרי ילדים ואזרחים. הרשתות החברתיות ממחזרות סרטונים מכל הארץ עם התופעה החדשה. הורים רבים מתארגנים לקבוצות שמירה וסיור לסייע למשטרה להילחם ולהעלים את התופעה, שהתחילה כמעשה קונדס ויכולה להדרדר ולהסתיים באסון. אזרחים רבים מגיבים ברשתות החברתיות בגילוי אלימות כנגד תופעת הליצנים. המשטרה מודיעה כי מדובר בעבירה פלילית


  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


באור יהודה, התקבלו במשטרה שישה אירועים, בה דווח על ליצנים מסתובבים בגנים ופארקים, כוחות משטרה שהגיעו למקום, סרקו את השטח אך לא נעצר אף חשוד

קובי ברכה, פעיל חברתי מאור יהודה החליט להקים קבוצת פייסבוק וואטס אפ בשם 'משמר הליצנים בבקעת אונו'. קובי מציע להורים וילדים לדווח בקבוצה על כל פעילות של ליצנים חשודה. ומבטיחים להגיע ולסייר בפארקים ולסייע לכוחות המשטרה.

מעיריית אור יהודה נמסר: "אנו רואים תופעה זו בחומרה ומגנים אותה בחריפות. ראש העיר, ליאת שוחט הנחתה את השיטור העירוני לפעול בערנות מוגברת ולנהוג באפס סבלנות כלפי אלו שייתפסו. העירייה פועלת באמצעות שילוב כוחות השיטור העירוני, משמר השכונה ובסיוע תושבי העיר כדי למגר את התופעה ולשמור על הסדר והשקט בעיר.  אנו מבקשים להזכיר כי החוק מאפשר למשטרה לפתוח תיק פלילי כנגד אותם אנשים, שמעשיהם עלולים להסתיים בפגיעה פיזית של מי מהמעורבים".

ממשטרת ישראל נמסר: נמשך מאבק המשטרה הנחוש בתופעה החברתית הפלילית והפסולה של נערים עטויי מסכת ליצנים, המנסים לזרוע פחד בקרב הציבור בישראל ולהפר את שגרת חייו: במהלך הימים האחרונים המשטרה עיכבה לחקירה מספר נערים, חלקם אף מתחת לגיל 12, לאחר שעטו מסכות ליצן והפחידו עוברי אורח במקומות ציבוריים שונים ברחבי הארץ. בחלק מהמקרים המעשים הגיעו לכדי התפרעות של ממש והפרת הסדר הציבורי תוך שיבוש שגרת חייהם של אזרחים תמימים.

התופעה גוררת גם חשש שמישהו יפרש את ההלצה כאיום ממשי ויפגע בנערים, שעושים לעיתים שימוש באביזרים שונים דמויי כלי תקיפה. לאור זאת אנו קוראים לציבור לא ליטול את החוק לידיים ולא לפגוע באותם בני נוער. מעשי ההפחדה, וכן כוונות הנערים ברובם המוחלט של המקרים אינם כוללים פגיעה פיזית או רצון לפגוע בגוף או רכוש. במצבים אלו יש להתרחק מהמקום ולדווח למשטרה בהקדם. כמו כן אנו קוראים לבני הנוער בישראל, שלא לקח חלק במעשה החברתי הפסול שעומד בניגוד לחוק, שכן זה יתקל באכיפה משטרתית נחושה ובלתי מתפשרת. לצד פעילות המשטרה אנו קוראים להורי הנערים לוודא כי ילדיהם לא נוטלים חלק בטרנד החברתי המסוכן שעשוי לסבך את ילדיהם בפלילים.

משטרת ישראל תמשיך לפעול ולא תאפשר פגיעה בציבור, הפחדתו, הטרדתו ושיבוש שגרת חייו. מדובר בהתנהגות חסרת אחריות של בני נוער שמטופלת ע״י המשטרה במהלך הימים האחרונים, ושיש בה משום הפרת שלום הציבור ושגרת חייו.

במהלך הימים האחרונים התקבלו במוקד 100 ובמוקד 110 של המשטרה, דיווחים רבים אודות נערים העטויים במסכות של ליצנים ומפחידים עוברי האורח תמימים בשטחים ציבוריים. ככל הנראה מעשים אלו, הינם בהשראת סרטונים וטרנד בינלאומי שצבר תאוצה ברשתות החברתיות ושכולל סרטונים הכוללים הפחדה ואיומים ע״י חשודים העוטים מסכות של ליצנים. שוטרי משטרת ישראל עיכבו לחקירה נערים רבים שהבהילו אזרחים ברחבי הארץ והפרו את שגרת חיי הציבור.

ביום חמישי האחרון (28.09), איתרו חוקרי הנוער של המשטרה 4 נערים שהפחידו עוברי אורח בעיר דימונה, כשהם עטויים במסכות ליצנים. מפאת גילם הצעיר (מתחת ל-12) ולאחר שהביעו חרטה ולא היו מודעים להשלכות מעשיהם, שוחררו והועברו להמשך טיפול רשויות הרווחה.  במוצאי שבת האחרון (30.09), התקבלו במשטרה מספר דיווחים על אדם שמחופש לליצן ומבהיל עוברים ושבים בגן ציבורי בעיר רמלה. בפעילות משטרתית עפ״י מידע, אותר הצעיר ועוכב לחקירה (18). אמש עוכבו 2 נערים שהבהילו עוברים ושבים בראשון לציון, זאת בחשד להתנהגות פרועה במקום ציבורי. השניים זומנו לחקירה במשטרה במהלך היום. במהלך הלילה האחרון עיכבו שוטרים 2 נערים בקרית גת בעקבות דיווחים דומים שהתקבלו במשטרה. אמש, עוכבו לחקירה גם 2 נערים (14, 16) שעפ״י החשד הבהילו ואיימו על עוברי אורח בגן ציבורי בעיר חולון.

מפעילות המשטרה המגיבה והיזומה כנגד התופעה, וכן מחקירת הנערים שעוכבו לאחר שנטלו חלק בתופעה החברתית הפסולה והפלילית, עולה כי המכנה המשותף למקרים הללו הוא הרצון לעשות מעשה קונדס ולקחת חלק בטרנד הפסול. עוד בלט, חוסר המודעות של בני הנוער ואי הידיעה כי מעשים מעין אלו נחשבים פליליים ויתקלו בהתערבות נחושה של גורמי אכיפת החוק. נמצא גם כי במקרים רבים הורי הנערים לא ידעו כלל על מעשי ילדיהם.

משטרת ישראל תמשיך למנוע הפחדת הציבור והטרדתו תוך הפרת הסדר הציבורי ושיבוש שגרת החיים. מעשים מעין אלו יתקלו באכיפה בלתי מתפשרת.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

תגובה אחת

  1. יחטפו תייזר קשיח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

עמית עשהאל. צילום: באדיבות עמית עשהאל

הנס של עמית עשהאל