יום שלישי , ינואר 21 2020
דף הבית / חדשות חמות / ההצגה הבנות של אבא בהיכל התרבות באור יהודה

ההצגה הבנות של אבא בהיכל התרבות באור יהודה

ההצגה "הבנות של אבא" בכיכובו ובבימויו של אורי גבריאל מביאה את סיפורה של הקהילה היהודית בעיראק. המחזאית גילית יצחקי שגם מככבת בהצגה מצליחה ליצור דרמה נוגעת ללב המעוררת נושאים אוניברסליים של יחסי משפחה ומתחים בין דוריים

הבנות של אבא

ההצגה ההיסטורית משלבת דרמה והומור בטוב טעם. מבוססת על חמש שנות מחקר המוסיפות לחוויה האותנטית של יהודי עיראק, שסיפורם כמעט ואינו נשמע.

ההצגה תתקיים בהיכל התרבות באור יהודה ב 8.10.18


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


במרכז ההצגה עומדים אליהו ושלושת בנותיו המתגוררים בבגדאד. לאחר פרעות הפרהוד אליהו מגיע להבנה כי זמנה של משפחתו בעיראק תם. חמישים שנה לאחר מכן עוקבים הצופים אחר האחיות, שמתמודדות עם צוואתו של אביהן , ופותחת תיבת פנדורה משפחתית. כל זה קורה בתקופת מלחמת המפרץ כשהטילים של סדאם חוסיין רודפים אחריהם לרמת גן.

ההצגה "הבנות של אבא" בכיכובו ובבימויו של אורי גבריאל מביאה את סיפורה של הקהילה היהודית בעיראק, דרך הפרהוד, פוגרום פרו נאצי שהתרחש במהלך חג השבועות. ההצגה נעה בין העבר להווה, מצד אחד פרעות הפוגרום האכזרי בו נרצחו כ-200 יהודים.

הבנות של אבא

המחזאית גילית יצחקי שגם מככבת בהצגה מצליחה ליצור דרמה נוגעת ללב המעוררת נושאים אוניברסליים של יחסי משפחה ומתחים בין דוריים. וזאת כשבחוץ מתרחשות מלחמות ומהפכות , והיא עושה זאת ברגישות , אמפתיה והומור.

יותר ממאה ההצגות שהועלו עד כה בהיכלים עם מאות בני אדם זכו לתשבוחות רבות בכלי התקשורת בארץ ובחו"ל. בהן ניתן למצוא את רשת NBN הערבית שמשדרת בארצות הברית והגדירה את ההצגה כמצויינת. ההשוואה להצגה כנר על הגג מתבקשת מאחר וזהו סיפורו של העם יהודי באשר הוא.

שחקנים בולטים נוספים הם שרון מלכי המשחקת את האחות האמצעית מרים, לירית מאש המשחקת את האחות הקטנה מזל, נואית קדם המגלמת את סיגל נכדתו של אליהו ואלי מנשה המגלם את דאוד, אהובה של האחות הבכורה.

לאור ההצלחה הגדולה הבנות של אבא מגיעות להיכל התרבות אור יהודה וזו הפעם העשירית .

8.10.18 יום שני בשעה 20:30 בהיכל התרבות אור יהודה.

לכרטיסים: 0723941787

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

עיריית אור יהודה

אור יהודה: חסר הבית שהתגורר ברחבת העירייה אושפז בכפייה