יום שלישי , אוגוסט 4 2020
דף הבית / הזוגות הצעירים במאבק משפטי על מחיר למשתכן באור יהודה

הזוגות הצעירים במאבק משפטי על מחיר למשתכן באור יהודה

הזוגות הצעירים של אור יהודה יוצאים למאבק משפטי בעקבות החלטת היזם לדחות בכמה שנים את המפתח לדירות. 209 זוכי מחיר למשתכן יוצאים לקרב על הבית.

עד כאן מחיר למשתכן אור יהודה
עד כאן מחיר למשתכן אור יהודה
ההפגנות והמחאות של הזוגות הצעירים שזכו בתוכנית מחיר למשתכן באור יהודה עוברות לבית המשפט. עתירה שהגישו מאות מהם כנגד היזם גינדי ומשרד השיכון. הזוגות הצעירים כועסים על השר כחלון ומבטיחים לבוא איתו חשבון בקלפי ביום הבחירות.
הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות אור יהודה  – להצטרפות
ישירות למייל – כל מה שקורה בעיר – להרשמה
מתוך הפגנת מחיר למשתכן באור יהודה
מתוך הפגנת מחיר למשתכן באור יהודה
לחצו לייק לעמוד הפייסבוק והישארו מעודכנים  – אונו  ניוז
רוצים להגיב לכתבה? הכנסו לקבוצה  – חדשות אור יהודה
כזכור, לפני מספר שבועות הודיעו במפתיע אנשי חברת גינדי, בכנס לזוגות הצעירים, כי מסירת הדירות תתעכב כפול מהזמן שהתחייבו במכרז, מ – 22 חודשיים ל -60-51 חודשים. הזוגות הצעירים אשר זכו בהגרלות ומשלמים משכנתאות ודמי שכירות לדירות הקיימות, יצאו להפגנות מול עיריית אור יהודה בתקווה שילחצו על שר האוצר ושר השיכון. כעבור מספר ימים הודיע משרד השיכון על פשרה והקדמת מועד חלוקת הדירות בחלק מן הבניינים, אך מאות דירות נוספות מתאחר מועד ההעברה שלהם.
מארגני המחאה בעיר יצאו בקמפיין שיווקי – 'עד כאן'. מספר אחד הפעילים המרכזיים – "במקום ש תלמסירת הדירות יהיו 22 חודשים כמו בכל הארץ ובהתאם לחוברת המכרז שעליה היזמים חתומים. אחרי 910 תושבים להוסיף כאשר לאחר הקלות שבס המספר צפוי להגיע. באור יהודה זה הפך ל-51 עד 60 חודשים. מדובר כעת על כמעט 910 תושבים וצפוי להגיע עד ל- 1,140 נפגעי אותם פרויקטים.
הגשנו עתירה לפני כשבועיים, אחרי שקבינט הדיור הציע הצעה ללא פיצוי בתקווה שנאכל את זה. הקבינט אמר, כי  יקוצר מועד מסירת המגרשים מתוך כוונה שיקוצר מועד מסירת הדירות. 36 חודשים מאוגוסט במקום מינואר בפרויקט מס' 400. למה עכשיו? כי העירייה ויתרה על כל מיני דברים עבור היזם ונתנה הטבות שווי ערך לעשרות מיליוני שקלים כדי להקדים בחצי שנה את מסירת הקרקע. היתר החפירה שהיה אמור להתקבל ב-15.8 עדיין לא ניתן עדיין, כי העירייה התעקשה לקבל ערבויות וכתב שיפוי מהיזם או המדינה, לא ברור. יצאה הודעה מקבינט הדיור שמוסכם לכאורה גם על הזוכים שיקוצר מועד המסירה ל-36 חודשים אם יינתן היתר החפירה, וזאת לאחר שהגיעו 2-3 זוכים שלא נחשבים למייצגים באותה שעה אף אחד והמדינה החליטה בשבילם כאילו הם הסכימו לכאורה בשם כל הזוכים על המתווה החדש שנערך מאחורי גבם. התרעמנו על כך, והבנו אח"כ שקיצור זמן המסירה הוא לעג לרש ורק עבור 3 בניינים מתוך 27".
השר כחלון באור יהודה
השר כחלון באור יהודה
תושב אור יהודה מוסיף – "זה כבר לא עניין של העירייה, למרות שיש לה הרבה השפעה. מועד מסירת הדירות נקבע בהתחלה על 2023 ורק בהגרלה 400 ורק לחלק מהדירות. התחלנו להפגין וראש העיר הבינה שכדאי לה להיות בצד של הזוכים. ליאת שוחט שלחה מכתב לכחלון וזאב בילסקי ראש קבינט הדיור על מנת לקבל מענה, כיצד נתנו אישור מאחורי גבה של העירייה. יום לאחר מכן הבנו שכחלון שקבינט הדיור שלח מכתב לחב' גינדי היזם בפרויקט בבקשה לעצור את השיווק".
כרגע העתירה המנהלית שהגישו הזוכים הגיעה כבר ל-280 עותרים ונמצאת בפתחו של בית המשפט המחוזי לעניינים מנהליים, כאשר החלטה בעניין אמורה להתקבל בסוף חודש אוגוסט.
במידה וההחלטה תהיה לטובת הזוכים, המדינה ו/או היזם יצטרכו להתפשר על מועדי המסירה של הדירות ולהיצמד לחוברת המכרז ואולי אף לפצות את הזוכים.
במידה ולא, הדבר יגרום למשבר אמון עמוק בין זוכים בכל הארץ לתוכנית הדגל של שר האוצר, שהרי כל יזם או קבלן החל ממחרת ההחלטה יוכל לרשום בחוזה המכר מועד מסירה גם של 20 שנים מיום קבלת טופס 4 ועד למסירת המפתח לזוכים וכל זאת באישור חברת הבקרה של משרד השיכון והבינוי.

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

108479687_1636183916528672_3855062137883423796_o

באור יהודה תורמים את מענקי הממשלה לתושבים שזקוקים