יום שישי , ספטמבר 25 2020
דף הבית / הקורבנות תובעות את עיריית אור יהודה

הקורבנות תובעות את עיריית אור יהודה

קורבנות עבירות המין של ראש העיר המורשע דוד יוסף, בתביעת ענק של מיליון ו300 אלף שח כנגד דוד יוסף, עיריית אור יהודה, היועצת המשפטית ויושבת ראש ועד העובדים. שומרי הסף נרדמו ולא מנעו את הפגיעה, טוענת התובעת. ליאת שוחט ראש העיר מסרבת להתייחס לנעשה בכותלי העירייה

דוד יוסף בבית המשפט
צילום ארכיון

כתב תביעה ראשון, הוגש לפני מספר ימים לבית הדין לעבודה בתל אביב, על ידי עובדת עיריית אור יהודה, לשעבר, אחת מתוך 13 קורבנות המין של ראש העיר המורשע דוד יוסף, המרצה את עונשו בבית הסוהר.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


בעקבות הרשעתו הפלילית של יוסף, מתכננות קורבנות עבירות המין לתבוע פיצויים כספיים על הנזקים שנגרמו להן. התובעת הראשונה, המיוצגת על ידי עו"ד רוני אלוני סדובניק, מבקשת פיצויים של 1,372,800 מיליון שח, על 11 מקרים של עבירות ותקיפות מיניות. הנתבעים הם, ראש העיר המורשע דוד יוסף, עיריית אור יהודה, היועצת המשפטית של העירייה שלומית שפינדל, יושבת ראש ועד העובדים, סוניה סעדה.

עורכת הדין סדובניק צילום – יריב פיין

עיקר התביעה הם כנגד שומרי הסף של עיריית אור יהודה, היועצת המשפטית ונציגת וועד העובדים. מתוך כתב התביעה – נתבעת מספר 3, היועצת המשפטית שלומית שפינדל – "אשר התרשלה באופן מילוי תפקידה ולא נקטה כל פעולה מכוח סמכותה כשומר הסף הבכיר ביותר ברשות המקומית למניעת העבירות השיטות, סדרתיות ומתמשכות של העירייה כמפורט בהכרעת הדין. ליועצת המשפטית היתה דלת פתוחה אצל היועמש לממשלה, פרקליט המדינה, היועמש של משרד הפנים והיא לא פעלה מולם להפסקת המחדל שפגע בעובדים ובעובדות".

בכתב התביעה תיאור ארוך ומפורט של כל 11 המקרים בהם נפגעה העובדת מינית ורגשית לצד התנכלויות אשר גרמו לפיטוריה מהעירייה. באחד המקרים, מתואר כי ראש העיר יצא עם  העובדת לביקורת בעיר, בדרך חזרה אסף את אימו שישבה מלפנים, והם ישבו מאחור וכך מתארת העובדת – דוד התחיל לחבק אותי, אמא שלו אני חושבת ראתה את זה, נרגשתי ממש מזעזע כי חשבתי אם ליד אמא שלו הוא לא מתבייש לעשות את זה, אז אני כבר לא יודעת מה"

מתוך כתב התביעה – "הנתבעים התרשלו כשאפשרו במחדל את המשכיות סביבת התעסוקה הפוגענית והתעלמו מהפיכת מרחב העירייה למרחב משפיל, מאיים, מפחיד, פוגעני, מפלה, אלים כוחני ומיני. הנתבעים אפשרו בעצימת עיניים לראש העיר דוד יוסף לקבוע סביבת עבודה פוגענית"…… בית המשפט הנכבד מתבקש לחייב את הנתבעים לשלם לתובעת ביחד ולחוד פיצוי בגין הטרדה מינית בסך 124,800 על כל אחד מ11 מקרים עצמאים ונפרדים וכן פיצוי בגין רכיב כאב וסבל כמקובל בפסיקה בדיני הנזיקין ללא צורך בהוכחת הנזק".
תגובות – עורך הדין אבי אודיס, המייצג את דוד יוסף – לא קבלנו את כתב התביעה הוא נשלח רק לעיתונאים.
מעיריית אור יהודה נמסר בתגובה: "העירייה קיבלה בימים אלו את כתב התביעה ותשיב לטענות המופנות כלפיה וכלפי בעלי התפקידים האחרים במסגרת תשובתה לבית המשפט כמחויב".
שלומית שפינדל, היועצת המשפטית של העירייה ציינה: "אני דוחה את הנטען כלפיי בכתב התביעה בשתי ידיים. המדובר בתובענה שהוגשה כנגדי באופן אישי ללא כל בסיס עובדתי ו/או משפטי ובניגוד לדין, והדבר יוכח בפני הערכאות המשפטיות. מעבר לכך, אדרש לתביעה ולנטען בה תחת גגן של ערכאות, ואין בכוונתי לנהלה בתקשורת".
עורך הדין גיל בר טל מההסתדרות, בא כוחה של סוניה סעדה, יו"ר ועד העובדים: "סוניה סעדה לא ידעה ולא יכולה הייתה לדעת על המתרחש בחדרי חדרים. התובעת לא פנתה אליה בזמן אמת – כמו גם ליתר חברי הוועד. עיתוי הגשת התביעה והכך שלא נתבעו כל חברי הוועד מלמד על רדיפה אישית של יו"ר ועד העובדים על לא עוול בחפה. מדובר בתביעת סרק אשר שמה של יו"ר ועד העובדים שורבב שלא כדין על מנת לפגוע בשמה הטוב, היא איננה יכולה כלל לשמש כבעלת דין בו, תוך הטחת האשמות שווא כלפיה באמצעות שימוש בטענות סרק והכל במטרה להשחיר את שמה הטוב לנוכח הליך בחירות שיתקיים לוועד העובדים בנתבעת 2 בעוד כחודש. תוגש בקשה למחיקת שמה של יושבת הראש מן התביעה ולחיוב בהוצאות ניכרות את התובעת על התנהלותה. המדובר בשימוש לרעה בהליכי משפט, רדיפה חסרת מעצורים וצר לי על ההתנהלות המבישה".
בתגובה לדברי עורך גיל בר טל מההסתדרות, עורכת הדין עו"ד רוני אלוני סדובניק – "ההסתדרות וועדי העובדים ברחבי המדינה מחויבים להגן על עובדות שמשלמות להם דמי חבר וזקוקות להגנה מול מעסיק פוגעני, בזמנים הרלוונטיים למעשיו החמורים של ראש העיר נגד נשים כפופות לו, התקימו בחירות לוועד העובדים ונבחרה באופן דמוקרטי הגב׳ שולה קרקו. אלא שבחירתה לא נשאה חן בעיני המעסיק והוא הודיע לה שבחירתה מבוטלת והוא ממנה במקומה את מקורבתו סוניה סעדה כיו״ר הועד. תמוה בעיננו שההסתדרות מגבה התנהלות כזו בה המעסיקים ממנים את ראש הועד, באשר לאיומים של יו"ר הועד, לא אלמן ישראל ולא אלמנה ישראלה. אני מציעה ליו"ר הועד גב׳ סעדה וחבריה בהסתדרות לשתות כוס מים קרים להירגע ולהמתין להכרעות בית הדין לעבודה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

2 תגובות

 1. כל המוטרדות כבייכול סיפור מצוץ מהאצבע דאגו לעשות יד אחת בכדיי להפליל אותו ולמה לא מציינים שאין בכל ההטרדות המיוחסות לו יותר מחיבוק שגם ממנו עשו סיפור …. הריי אם אישה שטן רוצה להתנקם במישהו מספיק מילה בכדיי לתפור תיק של הטרדה מינית שברוב המקרים של דוד יוסף מדובר בהטרדות טיפשיות שכל אישה בעולם יכולה להרגיש מוטרדת מליון פעם ביממה . קצת פרופורציות לא יזיקו והעו׳ד שמייצגת את אותן נשים עושה יותר מידיי רעש מכלום ולא פלא שבזכותה כל הנשים שהיא ייצגה קיבלו קנסות באלפיי שח .

 2. עו׳ד אבי אודיס יעשה עבודתו נאמנה סומכים עליו
  שעוד בערעור הדברים יבואו על קינם . חד משמעית אין ולא יהייה טוב מדוד יוסף לעיר אור יהודה ולכן היום התושבים בוכים ומתפללים ומייחילים שהוא יחזור להנהגת העיר ! אור יהודה חזרה אחורנית
  העיר נשלטת על ידיי עבריינים , על ידיי קבלניי נדלן …
  התושבים סובלים ומצפים למהפך !
  דוד יוסף מתגעגעים אליך ולעשייה שלך לעיר !
  התושבים לא טיפשים ויודעים היום שמזבוב עשו פיל
  מי יתן ותחזור להנעיף את העיר קדימה כמו שרק אתה ידעת ויודע !!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

סמל אלאור אמיגה מיהוד. צילום דוברות צהל

תעודת הצטיינות הוענקה לסמל אלאור אמיגה מיהוד