יום רביעי , ינואר 29 2020
דף הבית / חדשות חמות / לראשונה: ניידת טיפול נמרץ באור יהודה

לראשונה: ניידת טיפול נמרץ באור יהודה

בעקבות סיכום שאליו הגיעה העירייה עם מגן דוד אדום, שני אמבולנסים פעילים בעיר ומייעלים את המענה ככל הנדרש לתושבי העיר בשעות העמוסות. החל מאוקטובר – ניידת טיפול נמרץ תשדרג עוד יותר את השירות לתושבים. בקרוב יחל קורס חובשי רפואת חירום

אמבולנס. אילוסטרציה
אמבולנס. אילוסטרציה

עיריית אור יהודה ומד"א סיכמו לאחרונה על שדרוג השירות לתושבי העיר, שהחל לאחרונה ויגיע לשיאו בעוד כחודשיים בדמות תגבור נוכחותם של ניידות ואמבולנסים בעיר המספקים שירות לאלו שזקוקים לכך, ובכך מקצרים באופן
משמעותי את זמני ההמתנה לקבלת טיפול רפואי.

לאחרונה הוחלט כי שעות הפעילות של האמבולנס שפעל בעיר יורחבו ל-16 שעות ביממה, דבר שלעצמו משפר את המענה לתושבים. בנוסף, הוחלט לתגבר את העיר באמבולנס נוסף בשעות הבוקר המופעל על ידי מתנדב של מד"א ומספק אף הוא מענה מהיר ככל שנדרש. כמו כן, החל מחודש אוקטובר מד"א תפעיל באור יהודה גם ניידת טיפול נמרץ 24 שעות ביממה, צעד שמהווה שדרוג משמעותי בזכות העובדה שהוא יוכל לספק רפואה מתקדמת יותר מבחינת ביצוע החייאות מתקדמות, אפשרות לביצוע א.ק.ג, להעניק טיפול תרופתי, התחלת טיפול בהתקפי לב, ועוד.

במקביל, העירייה ומד"א סיכמו על הידוק שיתוף הפעולה בין שני הארגונים הללו וקידום קורס חובשי רפואת חירום, כל זאת כדי לעבות את מערך כונני התגובה המיידית בעיר עוד קודם להגעת האמבולנס למקום האירוע. 

ראש העיר, ליאת שוחט, מציינת: "אין ספק שהגברת הנוכחות של מד"א באור יהודה היא חשובה לתושבי העיר ומאפשרת להם קיצור משמעותי בזמני ההמתנה במקרי חירום. העירייה העמידה לרשות מד"א את כל הדרוש כדי לספק מענה טוב ואיכותי יותר, ואין לי ספק שהשינוי המבורך הזה שהתבצע בהסכמת כל הצדדים יביא לשיפור איכות החיים של תושבי אור יהודה. אני רוצה לברך את אנשי מד"א על ההתגייסות ושיתוף הפעולה מתוך ראיית צורכי התושבים".

 מנכ"ל מד"א, אלי בין, מציין: "מד"א כארגון ההצלה הלאומי של ישראל שם לעצמו כמטרה לצמצם את זמני התגובה לאירועי חירום ואנחנו רואים חשיבות גדולה לעבות את מערך האמבולנסים של מד"א בעיר אור יהודה וזאת בנוסף לכונני התגובה המיידית על אופנועי מד"א הפועלים בעיר. אני מודה לראש העיר הגב' ליאת שוחט על שיתוף הפעולה והנכונות לסייע בהצבת ניידת טיפול נמרץ ועל הדאגה לשירותי רפואת החירום בעיר. אני קורא לתושבי אור יהודה להגיע לקורס החובשים של מד"א וללמוד להציל חיים".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

מרכז מורשת יהדות בבל. -צילום: יהודה כץ

51 שנה להוצאתם להורג של תשעת היהודים בבגדאד