יום שישי , ספטמבר 20 2019
דף הבית / אור יהודה / מקדמים ערכים חברתיים בבית ספר סעדיה גאון

מקדמים ערכים חברתיים בבית ספר סעדיה גאון

בשבוע שעבר ציינו בבית הספר סעדיה גאון באור יהודה יום שיא בסימן התקנון הבית ספרי. באירוע החגיגי הוצג התקנון שנכתב על ידי התלמידים עצמם בדגש על התאמתו לכל התלמידים בכל שכבות הגיל שלומדים בבית הספר

בית ספר סעדיה גאון

בשבוע שעבר נערך אירוע חגיגי בבית הספר סעדיה גאון באור יהודה, בו הוצג התקנון הבית הספרי שכתבו יחד מורי ותלמידי בית הספר. התלמידים הגיעו בחולצות לבנות כיאה לאירוע המכובד, ועיטרו את חולצותיהם במדבקות של לוגו התקנון שהם היו שותפים לעיצובו. בהפסקות במהלך היום נערכו פעילויות שונות בנושא התקנון: דקלום התקנון עפ"י שיר, משחקי זיכרון, פאזל של התקנון ועוד.

התקנון הבית ספרי בנוי מחמישה ערכים ועקרונות: כבוד, מוגנות, ויסות רגשות, אחריות ואווירה נעימה. במהלך ההפסקה הפעילה כל תלמיד חתם את שמו על פלקט "צומחים בגאון מקיימים תקנון". האירוע עצמו וההכנות שנדרשו לו סייעו להטמיע בקרב התלמידים את ערכי התקנון ולהתחבר אליהם.
בית ספר סעדיה גאון

באותו יום חגגו בבית הספר גם את ט"ו בשבט וקיימו פעילויות יצירה שעסקו בעץ כחומר גלם. התלמידים הכינו פמוטים ובתי מזוזות, כאשר הם נדרשו לשייף, לגלף ולצבוע את העצים עד לקבלת התוצר הסופי. ההתעסקות בחומר העץ חשפה בפני התלמידים את ייחודיותו של החומר, והם הכירו את תכונותיו יותר לעומק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

ירי לעבר בניין באור יהודה

המשטרה חוקרת – ירי על בניין משרדים של קבלן מפורסם באור יהודה