יום רביעי , יוני 3 2020
דף הבית / נדלן / עיריית אור יהודה מקדמת: תכנית לתוספת קומה בתמ"א 38

עיריית אור יהודה מקדמת: תכנית לתוספת קומה בתמ"א 38

כדי להגדיל את הכדאיות הכלכלית לקידום תכניות תמ"א 38 בקריית גיורא, יזמה העירייה תכנית שתאפשר הוספת קומה נוספת בתכניות עבור המבנים הוותיקים.
 

אור יהודה מלמעלה

עיריית אור יהודה מקדמת בימים אלו תכנית שתאפשר הוספת קומה בתכניות תמ"א 38 במבנים הוותיקים בשכונת קריית גיורא בעיר, זאת בשיתוף פעולה עם הרשות להתחדשות עירונית ולשכת התכנון המחוזית.

לכתבות נוספות:
אור יהודה – פינוי בינוי רחוב העצמאות דוהר קדימה
אושרו 1,900 דירות חדשות באור יהודה

כידוע, תמ"א 38 יוצרת תמריץ כלכלי ליזמים לבצע פרויקט של חיזוק ושיפוץ מבנים ישנים בתמורה לבניית 2.5 קומות חדשות על גג הבניין ומכירתן. כדי לאפשר את קידומם של פרויקטי תמ"א 38 בעיר, נוצר צורך להגדיל את התמריץ הכלכלי עבור היזמים באמצעות הוספת קומה שלישית לפרויקטים אלו. הקומה השלישית תתווסף במסגרת תכנית המתבססת על סעיף 23 בתמ"א 38 המאפשר לרשות מקומית לקדם "תכנית תמ"א 38 מקומית" שמותאמת לצרכים התכנוניים של העיר. התכנית תהיה רלוונטית לכל הבניינים הוותיקים בגיורא שאינם כלולים במתחמים שבהם מקודמות תכניות לפינוי בינוי.

 עקרונות התכנית הוצגו בפני בכירי הרשות להתחדשות עירונית והוועדה המחוזית, שנתנו את הסכמתם העקרונית. צוות התכנית צפוי לסיים את הכנת מסמכי התכנית בחודשים הקרובים, ולאחר מכן היא צפויה להגיע לדיון בפני גופי התכנון עד לאישורה.

ליאת שוחט, ראש העיר, מציינת: "אנו מודעים לקושי לקדם תמ"א 38 במקומות מסוימים בעיר, ועל כן אנו עמלים על הכנת תכנית שתהפוך את המתחמים הללו לבעלי פוטנציאל עבור יזמים. אין לי ספק שבאופן הזה נוכל לראות יותר מתחמים עוברים התחדשות עירונית כאשר בעלי הדירות יוכלו לראות את הבניינים שלהם מתחדשים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

GINDI. צילום: יח''צ

שלמו 100,000 ₪ ותוכלו לגור בשכונה המבוקשת ביותר בישראל