יום רביעי , מאי 27 2020
דף הבית / פרסום ראשון – משבר אמון בין הנהלת המתנ"ס לראש העיר אור יהודה

פרסום ראשון – משבר אמון בין הנהלת המתנ"ס לראש העיר אור יהודה

משבר אמון חריף בין הנהלת המתנס וראש העיר ליאת שוחט במסגרתו נבחנת האפשרות להחזיר לאור יהודה את החברה למתנסים שעזבה בטריקת דלת בשנת 2016

מתנס אור יהודה
אפי גוטמן ורענן מור מנכל המתנס היוצא

משבר אמון חריף בין הנהלת מתנס אור יהודה, האחראי על פעילות הפנאי והתרבות, היכל התרבות ומכללת אור יהודה לבין ראש העיר ליאת שוחט, אשר בוחנת בחודשיים האחרונים את חזרתה של החברה למתנסים, ובפועל להחליף את הנהלת המתנס.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


כזכור בשנת 2016 עם כניסתה של שוחט לתפקיד ראש העיר ביקשה לטהר את כל נושאי המשרה הבכירים שעבדו עם ראש העיר המודח דוד יוסף.  אם תכנס החברה למתנסים לא ברור האם צפוי של גל של פיטורים והתיעלות של הארגון.

מאז עזבה החברה למתנסים נכנס לתפקידו רענן מור, ויושב ראש הנהלת המתנס הוא סגן ראש העיר אפי גוטמן. מי ששילם את שכרו של מנכל המתנס היא חברת MY, עלות העסקתו של המנכל הסתכמה במאות אלפי שקלים בשנה, סכום ששולם עד עכשיו מהחברה למתנסים. בימים אלו בוחנים בחברה למתנסים האם לשוב לאור יהודה, שם לא ממהרים להציל את המצב ולחזור לאור יהודה ומבקשים לקבל נתונים כספיים של השנתיים האחרונות מאז עזבו את העיר, פירוט על העסקת עובדים, פירוט על מכרזים ועמידה בתנאי המינהל התקין, כמו כן דורשים בחברה למתנסים להציב מנכ"ל משלהם כפי שנהוג בכל רשת החברה למתנסים.

מתנס אור יהודה
מתנס אור יהודה

תחילתו של המשבר בין החברה למתנסים וראש העיר ליאת שוחט החל בתחילת שנת 2016, לדברי גורמים בחברה למתנסים, שוחט דרשה לפטר במיידי את מנכל המתנ"ס דורון בן חמו, עובד החברה למתנסים בטענות כי לא עמד בסולם הערכים אותו הציבה ראש העיר ונרמז כי היה ידע על עבירות המין של ראש העיר המורשע ולא עשה דבר. בחברה למתנסים סירבו לפטר את בן חמו.
בהודעה שפרסמו בשנת 2016 טענו – " בחברה למתנ"סים הארצית מבקרים קשות את ההתנהלות של ראשת העיר בכל הנוגע למרכז הקהילתי ומכנים את פעולותיה כבלתי ראויות ולא לגיטימיות. "טענות ראש העיר החדשה נגד מדיניות ראש העיר הקודם, אינן מעניינו של מנהל חברת my  דורון חמו. אין זה תפקידו של חמו, שהוא מנהל בחברה הארצית למתנ"סים, לחקור את מניעיו של ראש או ראשת עיר כזה או אחר, שהם נבחרי ציבור… בחברה מוסיפים שהדרישה להחליף מנהל מקצועי, מוערך ומצוין אשר הצליח תוך שנה וחצי למחוק גרעון כספי גדול, להכניס נהלי עבודה ושירות, לפתח תוכניות חדשות ולחזק מאוד את הפעילות הקיימת רק משום שביצע את המוטל עליו תחת כהונת ראש עיר אחר, אינה ראויה או לגיטימית  והיא מלכתחילה הגורם מרכזי בהחלטתה של החברה למתנ"סים הארצית על יציאה מהיישוב.  אנו מקווים שהתושבים והקהילה באור יהודה ימשיכו לקבל שירות חברתי וקהילתי ראויים". החברה למתנסים כאמור גיבתה את המנכל שלה וסירבה לפטרו והחליטה לסיים את פעילותה באור יהודה.
אור יהודה הוקירה את נכי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה

בהודעה לתקשורת מטעם  עיריית אור יהודה באפריל 2016 נמסר – "לאחר דין ודברים בין עיריית אור יהודה והחברה למתנ"סים, החליטה העירייה באופן סופי על סיום ההתקשרות עם החברה למתנ"סים והתנתקות ממנה. מהלך זה, הינו המשך ישיר למשבר שפקד את השתיים לפני כמה חודשים, במסגרתו הודיעה ראש העיר, ליאת שוחט, למנכ"ל החברה למתנ"סים כי היא איננה מוכנה להתפשר על סולם הערכים אותו היא מייצגת, ועל דרך הפעולה בה היא מאמינה כי המתנ"ס העירוני ועובדיו צריכים לפעול. בעקבות חוסר הבנה בין הצדדים הודיעה ראש העיר למתנ"ס על הפסקת הפעילות המשותפת והביעה את תודותיה על שנות הפעילות הרבות בעיר

כאמור בימים אלו מתקיים משא ומתן אינטנסיבי אחרי פנייתה של ראש העיר ליאת שוחט לחברה למתנסים לחזור לאור יהודה. גורמים בהנהלת המתנ"ס מציינים כי המשא ומתן מתקיים ללא ידיעתם. אותו בכיר מציין כי נעשו פעולות רבות לשיקום המתנס אחרי עזיבת החברה למתנסים והמשא ומתן שמתנהל הוא יריקה בפרצוף להנהלת המתנס. גם עובדים רבים לא יודעים מה יהיה עתידם, כידוע עדיין לא אישרה הנהלת המתנ"ס תקציב לשנת 2018, ותהליכים רבים תקועים. חלק מהעובדים טוענים כי מדובר במהלך פוליטי של ראש העיר שרוצה לפגוע בסגנה אפי גוטמן.

מעיריית אור יהודה נמסר בתגובה: "כל הטענות שהועלו בפניית האתר אינן נכונות ולא נשענות על שום בסיס עובדתי או מציאותי. חברת המתנ"סים יצאה מאור יהודה בגלל סיבה אחת עיקרית: הגיבוי שנתנה להנהלת המתנ"ס דאז, ששיתפה פעולה עם התנהלות שלא בהתאם לערכיה של ראש העיר ליאת שוחט, בתקופת כהונתו של ראש העיר הקודם. העירייה בודקת אפשרות להחזיר את החברה למתנ"סים וכאשר תתקבל החלטה בנושא, אנו נודיע על כך".
מהחברה למתנ"סים הארצית נמסר: "לאחר פנייה מצד עיריית אור יהודה, מזה תקופה מתקיימים מגעים על מנת לאפשר את התנאים לניהול המרכז הקהילתי באופן מקצועי ובהתאם לכללי מינהל תקין כפי שנדרש על פי אמות המידה של החברה למתנ"סים הארצית. אנו מברכים על הבנה זו של הרשות לנחיצות קיומם של תנאים אלו וככל שאלו יתממשו לא תהיה מניעה לחידוש השותפות בין הרשות לבין החברה למתנ"סים לרווחת התושבים."

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל dnewsltd@gmail.com

3 תגובות

 1. המתנס באור יהודה זה מאפיה..

  • חבצלת סנואני

   בבקשה ביקורת צריכה להיות מנומקת..אנחנו קבוצת מתנדבים כ15 שנה תורמים מזמננו וגאים להיות חלק מהמתנס

 2. חבצלת סנואני

  כמתנדבים במתנס ערים לפעולות
  לטובת התושבים..משקיעים מזמננו אני כ 15 שנה..בקבוצת יחדיו 50 ומעלה..וגאים בתוצאות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

אמילי מועלם. צילום:אלבום משפחתי

'אני רוצה לתרום שיער לחולות סרטן' – בת החמש שריגשה את אור יהודה