יום רביעי , אוגוסט 5 2020
דף הבית / קנס של 1.4 מיליון שקל למשחטת מססה באור יהודה

קנס של 1.4 מיליון שקל למשחטת מססה באור יהודה

בית המשפט הרשיע את בעלי המשחטה כי השליכו פגרי עופות בשטח פתוח וגרמו מטרד לציבור. בעקבות כתבי אישום שהגיש המשרד להגנת הסביבה קיבלו קנס של 1.4 מיליון שקל, וערבות של 1.2 מיליון לא לחזור על אותה עבירה

השלכה פיראטית של חלקי עופות באור יהודה.
צילום: המשטרה הירוקה

משחטת טל הל יסכה, המוכרת באור יהודה כמשחטת מססה ונמצאת בחלקה הדרומי של אור יהודה, נמצאת בכותרת כל מספר חודשים בהקשרים לא חיוביים. לפני מספר חודשים פשטה המשטרה במבצע משולב של כלל גורמי האכיפה בישראל על המשחטה, שם נמצא בשר לא ראוי למאכל אדם בנוסף נתפסו קטינים העובדים ללא אישורים.

מבצע משטרתי במשחטה באור יהודה
צילום ארכיון

תקופה ארוכה נמצאת המשחטה תחת עינם הפקוחה של רשויות החוק בישראל, לאחרונה הגיש המשרד לאיכות הסביבה שלושה כתבי אישום וכן חמישה תיקי חקירה נוספים של גורמי אכיפה נוספים

הנאשמים הודו והורשעו בעבירות של השלכת פסולת בניין ולכלוך רשות הרבים וכן השלכת פסולת פגרי עופות בשטח פתוח – תוך גרימת מפגע לציבור.

השופטת תרצה שחם קינן מבית משפט השלום בתל אביב-יפו הרשיעה נאשמים, על פי הודאתם, בהשלכת פסולת ופסולת בניין ברשות הרבים בסמוך לאור יהודה במספר מקרים, בעקבות כתבי אישום ותיקי חקירה של המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה.

גזר הדין שניתן ב-28 במארס 2018 השית על החברה טל הל יסכה בע"מ קנס כספי בסך 750 אלף שקל וכן התחייבות כספית בסך 750 אלף שקל להימנע במשך שנתיים מביצוע העבירות שבהן הורשה; ועל גבריאל מססה, הבעלים והמנהל, קנס כספי בסך 650 אלף שקל או שנת מאסר, חודש מאסר על תנאי והתחייבות כספית בסך 500 אלף שקל להימנע במשך שנתיים נוספות מביצוע העבירות שבהן הורשע. הקנס הכולל הוא בסך של 1.4 מיליון שקל.

השלכה פיראטית של חלקי עופות באור יהודה.
צילום: המשטרה הירוקה

הנאשמים הורשעו בשלושה תיקים מאוחדים ובחמישה תיקי חקירה של המשטרה הירוקה שטרם הוגשו בהם כתבי אישום. מכתבי האישום עולה כי הנאשמים, שהפעילו משחטה ובית מטבחיים, ניהלו סמוך למשחטה תחנת מעבר פיראטית – מבלי להתקין בה את התשתיות הנדרשות על פי התקנות וללא רישיון עסק. בסיורים שביצע המשרד להגנת הסביבה נמצאו ערימות פסולת רבות וכן עדויות לשריפות לא חוקיות. במקום נמצאו אף משטחי עץ, צמיגים משומשים, שברי בטון, ניילונים ופלסטיקים.

הנאשמים הורשעו בעבירות של השלכת פסולת בניין ולכלוך רשות הרבים וכן בעבירות של פינוי פסולת לאתר שאינו מורשה ועבירות של השלכת פסולת פסדים וחלקי עופות בשטח פתוח. גבריאל מססה, הבעלים, הורשע בנוסף גם בהפעלת תחנת מעבר לפסולת ללא תשתיות מתאימות, אי נקיטת אמצעים למניעת זיהום אוויר וריח בלתי סבירים והפרת אחריות נושא משרה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

זוגיות. צילום: PIXABAY

ט"ו באב: אחוזים גבוהים של רווקים בבקעת אונו בקרב הצעירים