יום רביעי , אוקטובר 28 2020
דף הבית / רמת פנקס – מפנים פולש ממבנה ציבור

רמת פנקס – מפנים פולש ממבנה ציבור

הבית ברחוב רמא 67 ברמת פנקס, מוכר היטב לכל רשויות אכיפת החוק. כבר לפני מספר שנים פלשו אליו אזרחים והשתלטו על נכס ציבורי. בית המשפט קבע בחודש מרץ 2017 כי יש לפנות את הפולש, מאז הגיש ערעורים. ובקרוב יפונה פיזית מהנכס

פינוי פולש רמת פנקס

הבית ברחוב רמא 67 ברמת פנקס חוזר לציבור: בעקבות מאבק משפטי עיקש של עיריית אור יהודה כנגד פולשים לא חוקיים לנכסים ציבוריים. בשבועות הקרובים עומד להתבצע פינוי  של פולש למבנה ציבור, אשר שהה במקום תקופה ארוכה. מה שהיה בעבר מבנה הוועד המיתולוגי של רמת פנקס, הפך עם השנים למקום מוזנח ונטוש אליו פולשים אזרחים ללא הסכמת הרשויות.
לכתבות נוספות – 
צו הריסה לביתו של חבר מועצת אור יהודה דוד חיון
פינוי פולש רמת פנקס

עיריית אור יהודה מנהלת מאבק עיקש להחזיר את שלטון החוק ברמת פנקס ואור יהודה, בין היתר להשיב לציבור נכסים ציבוריים עליהם השתלטו בכוח אזרחים. כזה הוא הבית ברחוב רמ"א 67 ברמת פנקס. שם מדובר בתושב שהשתלט בצורה בלתי חוקית על נכס  שזכויות החכירה בה רשומות על שמה של העירייה.

העירייה עתרה בפני בית המשפט כדי להוציא צו לפינוי וסילוק של התושב, ובחודש מרץ 2017 קיבלה השופטת לימור ביבי את טענותיה של העירייה, ודחתה את טענותיו לפיהן הוא נאלץ להתגורר בדירה מכיוון שלא הוסדר לו כל דיור חלופי. התושב אף טען כי ניתנה לו הבטחה שלטונית על ידי ראש העיר הקודם, אך גם טענה זו נשללה על הסף.
פינוי פולש רמת פנקס

בית משפט השלום בתל אביב הורה  לתושב שהשתלט על הדירה שאינה בבעלותו להתפנות ממנה. בפסק הדין שניתן על ידי השופטת לימור ביבי ניתן צו לפינוי וסילוק ידו של הפולש מהדירה, כמו גם כל חפציו, תוך שלושה חודשים. מאז הגיש התושב מספר ערעורים על פינוי שכל אחד מהם דחה את ההליך, אך כעת, תמו אפשרויות הערעור ובמידה ולא יתפנה האיש מרצון מהדירה יאלצו כוחות המשטרה שיגיעו בקרוב לדירתו לפנותו בכוח ולהשיב את המבנה לציבור.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


מעיריית אור יהודה נמסר: "עיריית אור יהודה תבעה את פינוי הנכס ואכן קיבלה צו מבית משפט השלום בתל אביב לפינוי וסילוק ידו של בריגה מהמקום. מר בריגה הגיש בקשה לעיכוב ביצוע פסק הדין ובמקביל הגיש ערעור על החלטת בית משפט השלום לבית המשפט המחוזי בתל אביב. בית המשפט המחוזי דחה את הבקשה לעיכוב ביצוע הפינוי, למרות שנטיית בתי המשפט היא לעכב ביצוע פסק דין לפינוי מדירת מגורים.
בית המשפט סבר כי במקרה של בריגה אין לנהוג כך מכיוון שמדובר בדירה השייכת לציבור, כלומר לעירייה, וכן לבריגה הייתה שהות מספקת להיערך לפינוי. הערעור שהוגש על ידי בריגה נדחה. כל הליכי הסרק הללו שננקטו על ידי בריגה עיכבו את ביצוע צו הפינוי, אולם הפינוי עומד להתבצע בקרוב, על פי צו של בית המשפט ובתיאום כל הגורמים הרלוונטיים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

אור יהודה ילדים הולכים

הולכים על זה: בבקעת אונו מציינים את יום ההליכה העולמי