יום ראשון , פברואר 23 2020
דף הבית / בעקבות מחאת ההורים – באור יהודה פרסמו שיש קייטנה ציבורית

בעקבות מחאת ההורים – באור יהודה פרסמו שיש קייטנה ציבורית

הפגנת ההורים באור יהודה תתקיים היום בשעה 17 מול משרדי העירייה. אתמול, יום לפני ההפגנה הסכימה ראש העיר להיפגש עם ההורים להוריד את גובה הלהבות, אך ההורים דורשים קייטנות וצהרונים זולים יותר באור יהודה. כך נכשלה ההסברה באור יהודה

מחאה הורים באור יהודה
צילום ארכיון

ליאת שוחט עמדה אתמול מול קבוצת הורים ביחד עם פמליה עירונית שלמה וניסתה להסביר איך אור יהודה הגיעה לכותרות שליליות בתקשורת הארצית, לא לפני שהאשימה את התקשורת בהפצת מידע מוטעה כולל איומים משפטיים. מול ההורים, לקחה ראש אחריות והודתה  שפעלה לא כחוק כאשר לא פרסמה לציבור על קייטנה ציבורית, כפי שמחייב החוק.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


משרד הפנים – "בעקבות בירור עם עיריית אור יהודה, התברר כי נפלה טעות בפרסומים ובעירייה מיהרו לתקן את הטעות". דיקלה עזרא – ממובילות המחאה – הבחירה של העירייה לא להגיע לקראתנו, ולהמשיך במדיניות המפלה והדורסנית בעניין הקייטנות, תיאלץ אותנו להחריף את המאבק.". עירית אור יהודה – "שוב כותרת שקרית עם ניחוח פוליטי, שבינה לבין האמת אין כל דבר"

הפגנת ההורים מתקיימת היום, 3.6.2019 בשעה 17 מול משרדי העירייה למרות פגישת הפיוס של ראש העיר עם התושבים –

שרשרת הכישלונות ההסברתיים של העירייה היתה מביכה, במקום לנהל שיח אמיתי עם ההורים, בחרו בעירייה קו של התעלמות מההורים, בכדי לא להיכנע לדרישות וכך רק העלו את גובה הלהבות, הסיקור השלילי על העיר גבר, משרד הפנים נאלץ לקבוע נחרצות כי מספר עיריות, בינהם אור יהודה, לעדכן את מחירי הקייטנות בהתאם לצו הקייטנות המפוקחות, לאחר שהתברר כי רשויות רבות החליטו להפקיע מחירים בניגוד לחוק וגרמו להטעיית הציבור. המשרד יפעיל פקחים אשר יוודאו כי הרשויות מאפשרות לציבור להנות ממחירי הקייטנות המפוקחות.

ראש העיר שוחט, עמדה מול ההורים וניסתה להסביר על הקיטנות באור יהודה, אחרי שהסבירה כי מארגני המחאה פגעו בשמה הטוב של העיר והציגו אותה כעיר של נזקקים, התפנתה שוחט להאשים את התקשורת וציינה כי העירייה תפעל משפטית מול עיתון ידיעות אחרונות שפרסם את טבלת מחירי הקיטנות. גם אתר אונו ניוז, זכה לקבל מכתב נוקב מהעירייה בה נמסר כי המידע שפורסם פוגע בשמה הטוב של אור יהודה, והעירייה שוקלת את צעדיה המשפטיים.

דיקלה עזרא , ממובילות המחאה באור יהודה – "שמחנו שראש העיר ניאותה להקשיב וערכה אירוע פתוח לכל ההורים. אולם, לצערנו, גילינו בפועל שהגענו לערב מהונדס ומגמתי שהתנהל עם סט של תשובות מוכנות מראש ושכל מטרתו להציג את עובדי העירייה ומארגני הקייטנות באור מחמיא. לדבריהם, ידיעות אחרונות – אשמים, המדינה – אשמה, כולם אשמים ורק הם צודקים ופועלים באופן הנכון. הסיבה שלשמה הגענו, הייתה לנסות להגיע עמה לעמק השווה. הבחירה של העירייה לא להגיע לקראתנו, ולהמשיך במדיניות המפלה והדורסנית בעניין הקייטנות, תיאלץ אותנו להחריף את המאבק."

כדי לרכך את מחאת ההורים, העלה סגן ראש העיר אלירן אליה, לפני סוף השבוע פוסט המסביר את התנהלות המתנ"ס שנמצא תחת אחריותו ובין השורות, עדכן לראשונה, שישנה גם קייטנה ציבורית זולה יותר, קייטנה שלא פורסמה מעולם וההורים נאלצו להירשם לקיטנה היקרה.
צוות אונו ניוז שהגיע בעקבות הכרזתו של סגן ראש העיר על קיטנה ציבורית זולה יותר, מצא את עובדי המתנ"ס, מסתכלים אחד על השני חסרי אונים. הם כלל לא ידעו שיש קייטנה כזאת.  גם הורים שהתקשרו להירשם אליה קיבלו תגובה דומה.

אם כן, ההורים באור יהודה, מסתבר הפסיקו לקבל מופע השתקה של עומר אדם ביום העצמאות והחלו לדרוש את זכויותיהם. אם רצו קברניטי העיר להצדיק את מיתוג העיר במילוני שקלים, כמרכז של המרכז שיהיו מוכנים לקבל גם ביקורת ציבורית, כפי שנהוג בכל עיר מתוקנת ויחסכו ניסיונות לחנך את תושבי העיר וכלי התקשורת.

ממשרד הפנים נמסר – בעקבות בירור עם עיריית אור יהודה, התברר כי נפלה טעות בפרסומים ובעירייה מיהרו לתקן את הטעות. הממונה על הקייטנות במשרד הפנים באמצעות הפיקוח תמשיך לוודא כי כלל הרשויות מקיימות את צו הקייטנות כלשונו. משרד הפנים ממשיך להאבק ביוקר המחיה באמצעות קייטנות ציבוריות מפוקחות במחירים שפויים.

משרד הפנים מזמין את הציבור לפנות אל המשרד במקרה בו הוא חש כי רשות מסוימת איננה מאפשרת קיום קייטנות מפוקחות בכתובת המייל pniot@moin.gov.il

מעיריית אור יהודה נמסר בתגובה: "שוב כותרת שקרית עם ניחוח פוליטי, שבינה לבין האמת אין כל דבר. כמו שהכתבה הקודמת בנושא ציטטה משפט שקרי מטעם משרד הפנים, כעת בוחר האתר להמשיך ולייצר דיסאינפורמציה ולפרסם מידע שגוי. יודגש כי למשרד הפנים הועברו כל נתוני האמת, ובוודאי שלא הייתה כל תלונה או הערה מצד משרד הפנים כלפי העירייה.

"במהלך המפגש של ראש העיר עם ההורים, הצהירה ראש העיר כי ביממה הקרובה יפורסמו הקייטנות הציבוריות המחויבות על פי חוק. אלו קייטנות שיימשכו 15 יום, בשונה מקייטנות ילדודס שנמשכות 23 יום, וכל מי שיירשם אליהם ייהנה ממחירים מוזלים ומסובסדים בגובה של 150 שקל. יודגש כי בקייטנות ילדודס גולם כבר סבסוד בגובה של 300 שקל לכל ילד. בשנה שעברה נרשמו 16 ילדים בכל העיר לקייטנות הציבוריות, תוצאה שמנעה את פתיחת המסגרות הללו. השנה אנו מקווים לראות היענות רבה יותר ובהתאם לכך ייפתחו המסגרות.

"במקביל, סל ההנחות לקייטנות הוגדל משמעותית כדי לספק הנחות לאלו שזקוקים לכך. בין השאר ניתנות הנחות בגובה של 400 שקל עבור רישום של שני ילדים לקייטנות ילדודס ו-600 שקלים עבור שלושה ילדים לקייטנות אלו. ניתנות הנחות בגובה של 15 אחוז להורים יחידנים ולנכים, ומעבר לכל – ניתן להגיש בקשה למלגה במשרדי 'נפגשים' מרכזים קהילתיים שבמסגרתה ניתנות הנחות עד גובה של 50 אחוז מעלות הקייטנות. מדובר בכלי שמאפשר לאלו שזקוקים לכך מסיבות כלכליות ליהנות מהנחות משמעותיות ולא הנחות לא משמעותיות אך רוחביות לכלל ילדי העיר".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל dnewsltd@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רינה בן יעקב

גם בגיל 90: רינה בן יעקב מיהוד לא מפסיקה להתנדב