יום ראשון , אפריל 5 2020
דף הבית / חדשות חמות / כאן שביתה: ההורים השביתו את בי"ס שיזף

כאן שביתה: ההורים השביתו את בי"ס שיזף

הנהגת ההורים פתחה בשביתה בת יומיים כמחאה על הבנייה והשיפוצים בזמן הלימודים. העירייה בתגובה: "צר לנו על החלטת ההורים להשבית את בית הספר"

בשיפוצים - בית ספר שיזף.
בשיפוצים - בית ספר שיזף.
מחאת הורי התלמידים בשיזף בשיאה. הנהגת ההורים החליטה להשבית את הלימודים ביום שישי האחרון וביום א' כאות מחאה על בנייה בשטח בית הספר בזמן שהילדים שוהים בשטח, בנוסף לכך שחלק מהילדים נאלצים ללמוד במבנים ללא חלונות וללא אוורור במשך תקופה.
לשון הודעת הנהגת ההורים בשיזף: "הנהגת ההורים קיבלה החלטה להשבית את בית הספר בימים שישי וראשון עד לפגישה עם העירייה ביום זה..בפגישה נקבל התייחסות לדרישות ההורים, שכוללות ביטחון מירבי לילדים, שמירה על שגרת יום הלימודים ובדיקת נחיצות הפרויקט בקונסטלציה הנוכחית. נציין כי הצהרונים יפעלו במתכונת רגילה. שיתוף הפעולה שלכם הכרחי להשגת המטרות".
כמו כן, נפתחה עצומה הקוראת – "לא לשיפוצים בבי"ס שיזף". 836 חתימות נאספו עד עתה.
בשיפוצים - בית ספר שיזף.
בשיפוצים – בית ספר שיזף.


עם זאת, היו קולות בקרב ההורים שניסו להנמיך את גובה הלהבות: "הבנייה לא תוכננה אתמול. הבנייה תוכננה ע"י ההנהלה הקודמת. היא אושרה ומקודמת ע"י עיריית אור יהודה והייתה ידועה לכלל ההורים במשך זמן רב. בעירייה דאגו לגדר, ואז התחלנו לדאוג לכל היתר".
בנוסף, אמר אחד ההורים: "נאמר לי מספר פעמים ע"י העירייה שהבנייה היא עובדה מוגמרת בשטח. כמוני כמוכם – הלוואי ויהיה אפשר לבטל את הבניה ולהקים חצר בשטח ששיטחו..נפגשתי עם נציגים מהעירייה ועם ההנהלה כדי לנסות לעשות את המקסימום האפשרי במצב הנתון. אני שותף למסמך הבנות שבו העירייה התחייבה לעמוד בחוזר מנכ"ל הקשור לבינוי בבתי ספר.החומה הוגבהה ל-4 מטרים בהתאם לנהלים, קיבלנו 2 שומרים, קיבלנו תגבור בשעות הנקיון.
הובטח לי שהכיתות החדשות ישמשו את תלמידי בית הספר. אני גם עכשיו בקשר עם נציגי העירייה, ומנסה לקבוע פגישה דחופה (כרגע המועד הקרוב שהם מציעים לי הוא יום ראשון אבל גם זה לא סגור) עם ההנהגה וכל המעורים בדבר – מהנהלת בית הספר והעירייה. ביקשרתי מפורשות התחייבות כתובה שכיתות הממ"ד והקראוונים לא ישמשו ככיתות לימוד.אני מבין את כל התסכול של כולם. הוא מוצדק. יידעתי את העיריה בנושא ההשבתה ושיש כוונה לתמוך בה כדי שקולות ההורים ישמעו".
תגובת עיריית אור יהודה: ""בית ספר שיזף עובר בימים אלו עבודות להרחבת בית הספר שיאפשרו הוספת כיתות אם וכיתות ספח וישדרגו את התנאים של תלמידי שיזף. העירייה פועלת בהתאם לחוזר מנכ"ל שמתייחס לנוהלי בינוי בעת לימודים, ואף תגברה את הדרוש. בין השאר נבנתה גדר בגובה 4 מטרים, נאטמו חלונות הכיתה בסמוך לבנייה, הוצבו 2 שומרים חמושים בנוסף לשומר בשער בית הספר, תוגבר הניקיון בבית הספר, ומיותר לציין כי כל עובדי הקבלן מצוידים באישורים המתאימים על פי כל דין.

למרות המענה הרציף והקשב בכל הנושאים שעלו על הפרק, ועל אף שנקבעה פגישה יחד עם הנהגת ההורים על מנת להביא לפתרונות בהסכמה שיקלו על המצב הנוכחי, בחרו ההורים להשבית את בית ספר. צר לנו על החלטה זו שפוגעת בתלמידים ובהורים נוספים.

עיריית אור יהודה מבינה את אי הנוחות הזמנית שמתלווה לתהליך הבנייה. יחד עם זאת, בשיתוף הנהלת בית הספר וועד ההורים ששותף מלא לתהליך, נפעל כדי להקל ולזרז את הפרויקט החשוב תוך אמונה שבסיומו יעמוד לרשות התלמידים מבנה מרשים עם כיתות תקניות נוספות לרווחתם שיביאו לשיפור ניכר באיכות לימודיהם". 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל dnewsltd@gmail.com

2 תגובות

 1. בניימין אברהן

  לא יאומן….בכיינים.
  אם לא בונים, מתלוננים על צפיפות.
  אם כן בונים, מתלוננים על רעש או לכלוך או משהו…….
  זה כמו שכן עם בעיות נפשיות.
  בפעם הראשונה יש התנגדות לשיפוץ…רוצים להישאר במבנים ישנים ומספרים לנו שחושבים על טובת הילדים?
  הרי את מי ישרת הבניין החדש? את סבתא שלי ?

 2. הורים דפוקים שרוצים שהילדים לא יהנו מבנין חדש.
  שניים וחצי משועממים עם ראש סיכה.
  עד שסוף סוף יש כסף לשיפוץ או בניה, הם מתנגדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

נפלה מאוטובוס

הנחיות משרד הבריאות לנסיעה בתחבורה ציבורית