יום חמישי , יוני 4 2020
דף הבית / חדשות חמות / משרד הפנים: עיריית אור יהודה הפקיעה מחירים בניגוד לחוק

משרד הפנים: עיריית אור יהודה הפקיעה מחירים בניגוד לחוק

מעקב - מחאת ההורים באור יהודה, מקבלת גיבוי ממשרד הפנים. שם טוענים, כי העירייה הפקיעה מחירים בניגוד לחוק הקייטנות וגרמה להטעיית הציבור. ביום שני צפויה הפגנה של מאות הורים מול בניין העירייה. תגובת העירייה - "העירייה פועלת לפי החוק, מדובר בפייק ניוז"

מחאת ההורים באור יהודה

כפי שנחשף לראשונה באתר אונו ניוז – כעת גם משרד הפנים מתייצב לצד ההורים המוחים על הפקעת המחירים של הרשויות העירוניות. במשרד  הפנים הזהירו כי יפעילו פקחים כנגד הרשויות שיפקיעו מחירים בניגוד לצו האחיד של מחירי הקייטנות ודרשו מהעיריות לעדכן את מחירי הקיטנות לפי הקבוע בחוק, עד 935 שח לשלושה שבועות.

מחאת ההורים באור יהודה

בעיריית אור יהודה לא ציפו לעמוד בראש הסערה הציבוריות בישראל בעקבות מחאת מאות ההורים מאור יהודה, רובם אגב מתומכי ראש העיר ליאת שוחט, אשר מרגישים כי השלטון מנותק מהשטח וממצוקות הזוגות הצעירים והמשפחות באור יהודה. "אנחנו לא סביון ולא קריית אונו", טוענים ההורים.

ביום שני צפויה הפגנת המונים, המשטרה אישרה ל350 מפגינים להגיע ליד בניין העירייה להשמיע את זעקתם אך הצפי גדול יותר והמשטרה נערכת בהתאם.

מחיר למשתכן באור יהודה
צילום ארכיון – הפגנת זוגות צעירים באור יהודה

עובדים בעיריית אור יהודה מתארים את מסדרונות העירייה כמתוחים מאוד, בעירייה, כך טוענים הגורמים,  לא רוצים להיראות חלשים ונסחטים מול ההורים ולהוריד את המחירים, אך כבר מציעים מלגות מיוחדות, לצד שורת הנחות לאימהות חד הוריות ומעל שני ילדים שנרשמים לקייטנה.

מחאת ההורים באור יהודה

אך ההורים באור יהודה, החליטו להשמיע את קולם וחזק. גורמים במשרד הפנים תוקפים את העיריות כי לא עדכנו את ההורים בתעריף האחיד שנקבע בחוק לקיטנה של שלושה שבועות והעיריות מארגנות קייטנה לחודש ימים וגובות מחיר מופקע לצד הפירצה בחוק שמאפשרת גביית סכום גבות יותר במקרה של מיעוט נרשמים, אותו בודקים לקראת סוף יוני.

המשבר התקשורתי ויחסי הציבור הגרועים שספגה אור יהודה השבוע פוגעים בתדמיתה,  גם בדרך בה מנהלים את משבר האמון החריף בין ראש העיר למאות התושבים, כאשר אין שיח אמיתי ומפגש בין ההורים לראש העיר.

ממשרד הפנים השיבו לאתר אונו ניוז בעקבות מחאת ההורים על עליית מחירי הקייטנות והצהרונים באור יהודה – "משרד הפנים הורה לרשויות המקומיות לעדכן את מחירי הקייטנות בהתאם לצו הקייטנות המפוקחות, לאחר שהתברר כי רשויות רבות החליטו להפקיע מחירים בניגוד לחוק וגרמו להטעיית הציבור. המשרד יפעיל פקחים אשר יוודאו כי הרשויות מאפשרות לציבור להנות ממחירי הקייטנות המפוקחות".

מעיריית אור יהודה נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען בכתבה, העירייה פועלת אך ורק בהתאם לחוק, ומוטב ואתר אונו ניוז היה נצמד לעובדות ולא מייצר פייק ניוז עם מידע מטעה שרחוק מהמציאות. הנושא יועבר לטיפול המחלקה המשפטית לנקיטת צעדים על פרסום מידע שגוי".

מחאת ההורים באור יהודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

GINDI. צילום: יח''צ

שלמו 100,000 ₪ ותוכלו לגור בשכונה המבוקשת ביותר בישראל