יום שני , ספטמבר 16 2019
דף הבית / עיריית אור יהודה למען בעלי המוגבלויות

עיריית אור יהודה למען בעלי המוגבלויות

עיריית אור יהודה הודיעה השבוע על צעד מרגש כלפי בעלי מגבלויות - הקמת מועדון חברתי וחוגים לתושבים בעלי צרכים מיוחדים.

מועדון עם צרכים מיוחדים
המועדון החברתי לבעלי צרכים מיוחדים

המועדון יכלול בין היתר חוגים כמו – חוג בישול, אמנות, ימי ספורט ופעילויות חברתיות שונות. יתר על כן, ייפתחו גם חוגי מוזיקה.
הפעילויות יהיו מסובסדות על ידי העירייה ובעלות סמלית של 100 שקלים בלבד לחודש.

היוזמה המשותפת של האגף לשירותים חברתיים וקהילתיים והאגף לחברה, נוער וצעירים בעירייה ושל מתנ"ס אור יהודה הביאו לפתיחת המועדון והקמתו.

 ראש העיר, ליאת שוחט, שמה לה למטרה לקדם בשנת 2019 את המענה למשפחות בעלות ילדים עם צרכים מיוחדים, וכחלק מכך הוחלט שיש לפתוח פעילויות מסובסדות לקהלים אלו בעלות של 100 שקלים בלבד לחודש. 

יתר על כן, נפתח מועדון חברתי לצעירים עם מוגבלות שכלית התפתחותית לגילאי 20 עד 35 שיכלול חוג אומנות, בישול, ימי שיא ופעילות חברתית. החניכים ייפגשו פעמיים בשבוע במבנה המגדלור וייהנו משעות איכות משותפות תחת מדריך צמוד. בנוסף, נפתח חוג מוסיקה ודרבוקות לגילאי 6 ומעלה במשכן למוסיקה ולמחול וכן חוג בישול מגילאי 18 ומעלה שמתקיים בתפוח הפיס.

ראש העיר, ליאת שוחט, מברכת: "אני רואה חשיבות עצומה של העירייה והמתנ"ס לספק מענה לכלל האוכלוסיות בעיר. אנו מודעים לקושי בהתמודדות עם ילדים ובגירים עם צרכים מיוחדים, ולכן זה המעט שאנחנו יכולים לעשות. נמשיך לפעול למען העצמת קהילת הצרכים המיוחדים. אני סמוכה ובטוחה שבמקום זה הם יקבלו אצלנו בית חם, אוזן קשבת והרבה כיף".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

קלפיות לבחירות לכנסת ה-22

לקראת הבחירות – אלו הקלפיות הנגישות בבקעת אונו