יום רביעי , ספטמבר 18 2019
דף הבית / חדשות חמות / שגרירים צעירים באור יהודה

שגרירים צעירים באור יהודה

תלמידי תיכון בבית הספר יובלים באור יהודה, משתתפים בפרויקט ייחודי מסוגו הנקרא: "מודל האו"ם", ובו הם נדרשים להפגין ידע ושליטה בשפה האנגלית, אבל לא פחות קשה מכך - הם נדרשים לייצג את עמדותיהם של מדינות כמו סוריה, איראן וירדן.

שגרירי מודל האום באור יהודה
שגרירי מודל האום באור יהודה

חניכי וחניכות תכנית מודל האו"ם המופעלת בבית ספר יובלים באור יהודה נפגשו בשבוע שעבר עם ראש העיר, ליאת שוחט, מנהלת אגף החינוך, דלילה אשכנזי, ומנהל בית הספר השש-שנתי, ד"ר נתי ברק. מדובר בתכנית שמופעלת בשכבות ט' ו-י' בבית הספר, כאשר התלמידים לומדים על עולם הדיפלומטיה ואופן ייצוג מדיניות חוץ של מדינות.


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות אור יהודה  – להצטרפות


התלמידים הציגו בפני ראש העיר תכנים שבהם עסקו במסגרת התכנית, הראשונה מסוגה הנפתחת באור יהודה. בין היתר, סיפרו התלמידים על מדינות שונות שכבר הספיקו לייצג בנושאי דיון מורכבים, דוגמת ירדן, ארצות הברית, סוריה, איראן, רוסיה ועוד, וכן על רכישת היכולת לעמוד מול קהל ולנאום בשפה האנגלית.

התלמידים מספרים כי ההתמודדות הזו מהווה עבורם אתגר חינוכי משמעותי, המשרת אותם כבר עתה וישרת אותם גם בעתיד בדרכם האקדמית והמקצועית. בהמשך השנה צפויים התלמידים להשתתף באירוע שיא בראשון לציון במסגרת אירועי יום השואה הבינלאומי במעמד נציגים משגרירויות זרות ומשרדי האו"ם בישראל, וכן בשבוע החינוך באור יהודה שיחול בראשית חודש אפריל ובמסגרתו יעבירו תכנים לתלמידים צעירים בנושאי ליבה של התכנית.

ראש העיר, ליאת שוחט, בירכה את התלמידים, ואמרה להם: "המורכבות של המשימות שאיתן אתם מתמודדים היא רבה, אבל מהשיחה אתכם אני מתרשמת שאתם משקיעים שעות רבות גם אחרי שעות הלימודים ואני גאה לראות את התוצרים הללו. אנו כעירייה נמשיך להשקיע בתכניות מצוינות שיאפשרו לכם לקבל כלים שיובילו אתכם להצלחה. המשיכו לייצג אותנו בכבוד".

ליאת שוחט ראש עיריית אור יהודה
ליאת שוחט ראש עיריית אור יהודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

החשוד , תושב אור יהודה בן 27 הובא לחקירה בתחנת המשטרה ובסיומה נכלא. לבקשת המשטרה, הוארך מעצרו של החשוד על ידי בית משפט השלום בתל אביב עד יום א' ( 22.9)

המשטרה עצרה נהג מונית מאור יהודה בחשד להחזקה של כלי נשק לא חוקי ותחמושת