שבת , ספטמבר 25 2021
דף הבית / חדשות חמות / אור יהודה מודל 2048

אור יהודה מודל 2048

כ-50 סטודנטים לתואר שני בתכנון ערים מהטכניון עמלו בחודשים האחרונים על חקר מעמיק של אור יהודה והציגו בפני ראש העיר ליאת שוחט ויו"ר הוועדה המחוזית דניאלה פוסק 10 תכניות אסטרטגיות. בין השאר הם קיימו סקר מעמיק בקרב כ-300 תושבים, שממנו עולה כי קיימת תמיכה מובהקת בפרויקטים של התחדשות עירונית.

ליאת שוחט
ליאת שוחט

בשבוע שעבר התקיים אירוע שיא של הצגת התכניות והיוזמות החדשניות מבחינה תכנונית של אור יהודה שבוצעו על ידי כ-50 סטודנטים לתואר שני בתכנון ערים מהטכניון.

המפגש, שנערך במרכז קזז לצעירים, התקיים במעמד ראש העיר, ליאת שוחט, סגן ומ"מ ראש העיר, אלירן אליה, יחד עם דמויות בולטות במחוז כגון אדר' דניאלה פוסק, יו"ר הוועדה המחוזית תל אביב לתכנון ובנייה. את המפגש הובילו מהנדסת העיר אדר' ליאת בן אבו ועוזרתה, יעל בר-ארז. 


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות אור יהודה  – להצטרפות


יעל בר ארז
יעל בר ארז

במפגש הציגו הסטודנטים מהטכניון את תוצרי עבודותיהם: עשר תכניות אסטרטגיות לאור יהודה לשנת היעד 2048. התכניות כללו רעיונות יצירתיים ומקוריים להמשך הפיתוח העירוני באור יהודה, לצד הצגת סקירה ולמידה מעמיקה של העיר ושל מאפיינה העירוניים והתרבותיים הייחודיים.

הסטודנטים התבססו על סקר עירוני אשר ערכו לפני מספר חודשים בעיר, ושעליו השיבו כ-300 תושבים. בין הנתונים אשר עלו מהסקר נמצא כי מרבית הנשאלים השיבו כי הם בעד התפתחות העיר וצמיחתה, וזאת תוך תמיכה מובהקת בפרויקטים של התחדשות עירונית.

אחת הסטודנטיות מציגה סקר
אחת הסטודנטיות מציגה סקר

בתכניות האסטרטגיות של הסטודנטים הועלו מגוון פתרונות יצירתיים להתחדשות השכונות הדרומיות, לחיבור המרקם הוותיק עם המרקם החדש העתיד להיבנות, להעצמה של תחבורה ציבורית איכותית בעיר ולהפיכתה של אור יהודה לעיר ייחודית בסביבתה.

בסיום המפגש מסרה ראש העיר ליאת שוחט כי מהתכניות האסטרטגיות שהוכנו על ידי הסטודנטים עלו רעיונות רבים אשר ייעשה מאמץ לשלבם בתכנית המתאר העירונית המתהווה בימים אלו.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מבזק תאונת אופנוע

כביש 471: רוכב אופנוע נפצע בינוני