שבת , ספטמבר 26 2020
דף הבית / חדשות חמות / אור יהודה: מפתחים את ההון האנושי

אור יהודה: מפתחים את ההון האנושי

מטרת הפורומים שנוגעים לכל רצף הגילאים והמגזרים בעיר ליצור שפה פדגוגית חדשנית.

פורום פדגוגיים

הפורומים שהוקמו הם פורום מנהלים, מובילי פדגוגיה, פורום מנהלים חדשים, רכזי חינוך חברתי ופורום ytek. דלילה אשכנזי, מנהלת אגף החינוך: "פיתוח ההון האנושי מוביל להתמקצעות ולביסוס ערכי המצוינות והחדשנות של כלל צוותי החינוך בעיר".

עיריית אור יהודה בשיתוף עם אגף החינוך בעיר הקימו לאחרונה חמישה פורומים מקבילים שמטרתם לפתח את ההון האנושי בקרב כלל המנהלים וצוותי החינוך בעיר בכל רצף הגילאים והמגזרים. אחת המטרות של הפורומים היא ליצור שפה פדגוגית חדשנית ולשמש כ"מורה נבוכים" עבור צוותי החינוך, כל זאת בשיתוף עם הפיקוח הכולל של משרד החינוך ומרכז פסג"ה.


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות אור יהודה  – להצטרפות
רוצים להגיב לכתבה? היכנסו לקבוצה  – חדשות אור יהודה


חמשת הפורומים שהוקמו הם פורום מנהלים שמאגד את כלל המנהלים בעיר בכל המגזרים בעיר ושם דגש על פיתוח מנהיגות פדגוגית חדשנית. בפורום החשוב הזה הושם דגש על טיפוח למידה יישומית של דרכי הוראה מגוונות ופיתוח עבודת צוות רב מקצועי תוך התייחסות לשונות באוכלוסיית התלמידים ולעולם החינוכי שפורץ גבולות של מקום וזמן.

פורום פדגוגיים

הפורום השני כולל את כלל מובילי הפדגוגיה בעיר שהם מנהיגות הביניים שבבתי הספר, וככזו מתפתחת השנה עתודה ניהולית עירונית המתמקדת במתודות הוראה ולמידה חדשניות אל מול מציאות משתנה בעידן של אי ודאות. הפורום השלישי פועל להקל על כניסתם וקליטתם של המנהלים החדשים.

בנוסף, העירייה פתחה פורום של רכזי חינוך חברתי  לבעלי תפקידים באור יהודה ברצף שנתי מכיתה א'–י"ב וברצף חינוכי של בוקר וערב. מטרת המפגשים היא ליצור קבוצת מנהיגות מובילה בעיר עם זיקה ל"מקום ולזהות".

הפורום החמישי והאחרון הוא פורום ytek עיר המח"ר שנועד ל-20 מורים למתמטיקה המלמדים בבתי הספר היסודיים בעיר. ההשתלמות מכשירה מורים למתמטיקה ללמד בסביבת למידה חדשנית המשלבת רובוטיקה להמחשת נושאים מופשטים והופכת את הגיאומטריה מסטטית לדינאמית ומעשית.

פורום פדגוגיים


דלילה אשכנזי, מנהלת אגף החינוך, מציינת: "פיתוח ההון האנושי מוביל להתמקצעות ולביסוס ערכי המצוינות והחדשנות של כלל צוותי החינוך בעיר, תוך הקניית כלים ארגוניים שיביאו לייעולה ולתיעולה של המערכת הבית ספרית והעירונית כאחד.

תוצרי הפורומים יובילו לכתיבת עקרונות פדגוגים שלתהודתם תהיה השפעה על מיסוד נורמות ותכניות עבודה פדגוגיות מתחדשות ויוזמות המחייבות את המנהלים, המורים, התלמידים וההורים. ברמה העירונית אנו מבקשים להתמקד בשלושה תחומים עיקריים: בתחום ההוראה והלמידה, בתחום ההערכה והמדידה  ובתחום מערך תומך הוראה ולמידה – כי רק יחד נוכל לנפץ את תקרת הזכוכית".

 


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

צילום: pixabay

בדיקה: כמה מתחשבת העירייה שלכם בחלוקת דו"חות חניה