שבת , מאי 30 2020
דף הבית / חדשות חמות / אושר תקציב 2 מיליון שקל לקידום פרויקט "המלבן" באור יהודה

אושר תקציב 2 מיליון שקל לקידום פרויקט "המלבן" באור יהודה

מדובר במתחם שכולל מגורים ומסחר בין הרחובות דוד אלעזר, העצמאות, יוסף חיים, שוק גולדמן ושוק הפריקסטים. הרשות הממשלתית אישרה תקציב מיוחד לתכנון הפרויקט שצפוי לכלול כ-700 דירות, שטחי מסחר, שטחים למבני ציבור ושטחים ירוקים פתוחים.

הדמיה של מתחם המלבן
הדמיה של מתחם המלבן

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, שהינה הזרוע הממשלתית לקידום פרויקטי התחדשות עירונית, תקצבה פרויקט התחדשות עירונית באור יהודה בשני מיליון שקל. כידוע, עיריית אור יהודה פועלת מזה למעלה משנה לקדם התחדשות עירונית במתחם "המלבן", מתחם המגורים והמסחר הכלול בין הרחובות דוד אלעזר, העצמאות, יוסף חיים ושוק גולדמן, הכולל גם את שוק הפריקסטים. 

וואטסאפ אור יהודה

מדובר במתחם ותיק בעיר, שהוקם בשנות החמישים, וקיימות בו כ-155 דירות, רובן במצד פיזי ירוד, וכן שוק הפריקסטים הוותיק. העירייה שואפת להשיג מספר תועלות ציבוריות בקידום התחדשות עירונית במתחם, ובכלל זה חידוש מבני המגורים הישנים, תכנון יעיל של השטח והקצאת שטחים גדולים לצורכי ציבור תוך ניצול שטחים המצויים בבעלות או בחכירה של העירייה.

העירייה פעלה להשיג תקציבים ממשלתיים כדי לקדם תכנית פינוי בינוי במסלול "רשויות מקומיות", כלומר מסלול בו העירייה (ולא יזם פרטי) היא זו המובילה את התכנון. במסלול זה, המדינה מתקצבת את כל הליכי התכנון וכן מממנת ליווי חברתי לבעלי הדירות והנכסים כדי לסייע להם להקים נציגויות דיירים ולבחור בעצמם את היזמים שיבצעו את הפרויקט.

בימים אלו אושר כאמור תקציב של שני מיליון שקל עבור תכנון הפרויקט. הפרויקט צפוי לכלול כ-700 דירות, שטחי מסחר, שטחים למבני ציבור ושטחים ירוקים פתוחים.

עופר בוזי, משנה לראש העיר ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה, מציין: "קידום תכנית התחדשות עירונית במסלול הרשויות המקומיות הוא בעל יתרונות משמעותיים, בעיקר עבור הדיירים. במסלול זה זוכים הדיירים לליווי צמוד ואיכותי לאורך כל שלבי התכנית, צעד אשר מבטיח את התנאים הטובים ביותר עבורם. אני מברך על החלטת הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית לכלול את מתחם המלבן במסגרת תכניות העבודה ובטוח שבקרוב נחל בתכנון המתחם החדש".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל dnewsltd@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

תחרות אופנועים באור יהודה

צפו – מאות השתתפו בתחרות רכבים מחתרתית באור יהודה