יום שלישי , יולי 7 2020
דף הבית / חדשות חמות / מבקר עיריית אור יהודה: היועצת המשפטית והגזבר ניסו למנוע את הפצת הדו"ח

מבקר עיריית אור יהודה: היועצת המשפטית והגזבר ניסו למנוע את הפצת הדו"ח

דו"ח חריף של מבקר עיריית אור יהודה, רמי בן סעדון, על שורת ליקוים בעבודת העירייה במהלך השנה האחרונה. במהלך הכנת הדו"ח, כך נטען, מנעה היועצת המשפטית של העירייה גישה למבקר לבדוק מידע.

ליאת שוחט אור יהודה
צילום ארכיון - ליאת שוחט ומבקר העירייה

ממצאים חמורים עלו  בדו"ח מבקר העירייה שהוצג במסגרת ישיבת מועצת אור יהודה שלא מן המניין שהתקיימה ב-7.1. אחד הנושאים בהם התגלו ליקויים חמורים היה שיפוץ האצטדיון העירוני. המבקר, רמי בן סעדון, חשף כי היועצת המשפטית, שלומית שפינדל, ניסתה להתערב בתהליך הביקורת, ביצעה פעולות שעיכבו את התקדמותה, כולל פעולות ניתוק גישה ממבקר העירייה למאגר המידע העירוני.  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות אור יהודה  להצטרפות


בנוסף, הביקורת גילתה כי מנכ"ל העירייה, יחד עם היועצת המשפטית והגזבר ניסו לשמור את הדו"ח כחסוי ולא לפרסמו, כדי לא להסתכן בתביעות.
איצטדיון הכדוררגל באור יהודה
התקציב של האצטדיון עמד על 2.5 מיליון ש"ח כמענק ממפעל הפיס, כשבפועל עלות שיפוץ המגרש הגיע  ל-5.3 מיליון ש"ח. בנוסף, מיקום המגרש בפועל נמצא בשטחים שיועדו לשטחי תעסוקה, כאשר לפי התב"ע (תוכנית בניין עיר) היה אמור להיבנות באזור שונה.
עוזי אהרון, יושב ראש האופוזיציה: "מדובר בדוח ביקורת מהחמורים ביותר אם לא החמור ביותר, המלמד על מחדלים והתנהלות לא ראויה, הנוגדת את כללי המנהל התקין. היועצת המשפטית, שאמורה לשמש כשומרת סף, הפכה לזו שמוחקת על הסף פגמים מהותיים בהתנהלות ראש העיר. אם זו שומרת הסף – אז מי ישמור על שומרת הסף. מבקר העירייה ראוי לכל הערכה, כאשר ללא חת וללא משוא פנים ערך ביקורת  קונסטרוקטיבית, ובמקום לומר – טעינו, חטאנו פשענו ונימנע מהישנות מקרים דומים בעתיד, נאחזים בקרנות המזבח. חבל שכך נראית התנהלות העירייה".
 
תגובת עיריית אור יהודה: "ראש העיר יחד עם הנהלת העירייה מברכים על תהליך הביקורת שמתבצע ברשות. לגופו של עניין, האצטדיון עבר שדרוג מהיסוד מתוך מטרה ברורה אחת: לדאוג לכך שמאות שחקני הכדורגל תושבי העיר יוכלו לעשות שימוש במתקן ראוי ואיכותי אחרי עשרות שנים של הצפות שנבעו מהזנחה פושעת. בשל בעיות טכניות והנדסיות שנוצרו תוך כדי שדרוג מגרש הכדורגל, העבודות נמשכו מעבר לזמן והמסגרת המתוכננים, דבר אשר קורה לא מעט בפרויקטים מסוג זה.

 כמו כן, התוספת התקציבית שנדרשה להשלמת שדרוג האצטדיון נבעה מהגדלת התכולה של העבודות, כגון התקנת תאורה חדישה, הקמת יציעים, רכישת מבנים יבילים, וכדומה. כיום, כל מי שמבקר באצטדיון יכול לראות שמדובר באחד המתקנים האיכותיים ביותר באיזור, אם לא האיכותי שבהם.

בהתאם לדין, חוות דעת היועצת המשפטית לעירייה היא חוות הדעת המחייבת ולפיה העירייה הינה בעלת רשות שימוש במקרקעין. עוד יובהר כי העבודות שבוצעו במקרקעין הינן בידיעתם והסכמתם המלאה של הגורמים הממונים ברשות מקרקעי ישראל, בניגוד לנטען בדו"ח הביקורת.

ראש העיר והנהלתה גאים בתוצר הסופי של האצטדיון וימשיכו להשקיע בנכסים העירוניים במהלך השנים הקרובות כדי שיעמדו בסטנדרטים הגבוהים ביותר, כפי שמגיע לתושבי אור יהודה.

לדבריו של חבר המועצה עוזי אהרון, הרי שהם לא שווים באמת תגובה, שכן כל עוד עוזי קיבל משכורת שמנה מהעירייה, הרי שהוא לא קבל על היעדר מנהל תקין וטענות מהסוג הזה לא נשמעו ולו פעם אחת. יותר מכך, האיש שהיום מבקר את הקמת האצטדיון היה הראשון לרוץ להצטלם בו בטקס חניכת המגרש המדובר. לסיכום, מוטב היה אילו עוזי היה נוהג במידת צניעות ובודק בציציותיו בטרם הוא משתלח על עבודת העירייה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

ג'ייד מסכת זהב מסדרת REVIVALIST 89.90 שח צילום יחצ

מותג היופי ג'ייד משיק מסכה חדשה בסדרת REVIVALIST