יום חמישי , יולי 16 2020
דף הבית / זיהום מים באור יהודה? – מי שקמה מוכנים לכל תרחיש

זיהום מים באור יהודה? – מי שקמה מוכנים לכל תרחיש

במסגרת אימוני התאגיד למוכנות לשעת חירום, התקיים אימון בהפתעה לעובדי, מנהלי וקבלני התאגיד, האימון כלל התמודדות עם תרחיש מורכב של זיהום מים.

תאגיד מי שקמה

בתרגיל, שהתקיים באור יהודה, לקחו חלק רשות המים ומשרד הבריאות, כמו כן צוות מתאגיד המניב במסגרת שיתוף הפעולה הקיים בין התאגידים במצבי חירום. התרגול החל בשעות הבוקר המוקדמות בדיווחים שונים על זיהום מים, עקב תרחיש של החדרת חומרים מסוכנים למערכת המים.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


אור יהודה

תאגיד מי שקמה

עובדי התאגיד פעלו לפי ההנחיות והאימונים, ניתקו את אספקת המים ונערכו להתמודדות עם אספקת מים בתחנות חלוקה. כמו כן, בוצעו דיגומים מורכבים במספר נקודות רב לצורך הבנת היקף הזיהום ומידת התפשטותו.

לצורך פתיחת תחנת חלוקת מים נעשה שימוש במיכליות ייעודיות בנפח 20 מ"ק (20,000 ליטר) אשר מילאו את המים בתחנת החלוקה. בד בבד עם הטיפול ההנדסי, תורגלו גם מערכות ההסברה, ההודעות לציבור והאוכלוסיה – הכל בשיתוף גורמי ממשלה והעיריות.

תאגיד מי שקמה

מנכ"ל מי שיקמה אריק מולה,  סיכם את התרגיל  "מי שיקמה פועל כל העת לשיפור המוכנות לכל תרחישי החרום. אירוע זיהום מים הינו אירוע מורכב בהיבטים רבים כגון: אירוע בעל השפעה משמעותית על כלל האוכלוסייה, משך אירוע זיהום המים יכול להמשך בין כמה ימים ועד לשבועות, שילוב של מערך חלוקת מים שותפת ובמקביל טיהור מערכות המים הקיימות ממקור הזיהום ועוד.

תאגיד מי שקמה

מטרת התרגול הינה להכין את התאגיד למצבי הקיצון הנ"ל ולהיות בעלי יכולת להגיב ולטפל בקצב המהיר והיעיל ביותר. אני מברך את כל עובדי התאגיד וקבלניו על התרגול המוצלח, ועל ההתמודדות הכפולה – הן עם אירוע חמור והן עם תירגול בהפתעה. מבקש גם להודות לתאגיד מניב, לרשות המים ולמשרד הבריאות על שיתוף הפעולה המוצלח בתרגול. אני גאה בעובדי התאגיד על המקצועיות והרתמות ומאמין שככל שנערך מראש לכל התרחישים נהיה מוכנים יותר בזמן אמת".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מבצע הסברה ואכיפה לאופנועים בקרית אונו

עמותת אור ירוק – איזה עיר הכי בטוחה לרוכבי אופנועים בבקעת אונו